Tıkalı Boru Açma Yöntemleri

Yaşam alanlarında farklı ihtiyaçların karşılandığı atık su giderleri ve temiz su boruları bulunmaktadır. Borulardan temiz suyun gelmesi ve giderlerden kullanılan atık suyun sağlıklı akışı için boruların kontrol edilmesi önemlidir. Ancak bazı durumlarda borularda tıkanmalar meydana gelebilir. Böyle durumlarda tıkalı boru nasıl açılır ve tıkanıklık nasıl tespit edilebilir? Temiz su gelen borularda meydana gelen tıkanıklık su basıncının az olmasıyla anlaşılabilir. Temiz su borularında tıkanıklık metal boru kullanımından kaynaklı zamanlı oluşan pas ve kireçlenmeden meydana gelebilir.

Atık su borularında ise tıkanmanın birden fazla sebebi olabilir. Bunlardan sıkça karşılaşılan durumlar mutfak lavabolarında yemek ve yağ atıklarından, banyo lavabolarında saç, takıların düşmesi ve sabun artıkları olabilir. Tuvalet borularında meydana gelen tıkanıklıklar yoğun olarak tuvalet kâğıdı, temizlik bezlerinin kaçması, havlu vb. düşmesinden kaynaklanabilir.

Boruların Tıkanması Nasıl Tespit Edilir

Boruların tıkandığı noktaların tespiti eskiden gözle yapılır ve çoğu zaman tespit edilemediği için tesisat komple sökülerek duvarlara ve yaşam alanlarına büyük tadilat işleri çıkmaktaydı. Ancak, günümüz teknolojisi ile borularda meydana gelen tıkanıklık kısa sürede nokta olarak tespit edilmektedir.

Yüksek kalite görüntü ve hassas dinleme cihazları kullanılarak borulardaki tıkanıklık veya su kaçakları çok kısa sürede bulunarak gerekli tamirat ve bakım işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede duvarlarda birçok noktanın kırılmasına gerek kalmadan küçük bir noktada çalışmalar tamamlanmaktadır.boru tıkanıklığı

Boğaziçi Tesisat Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat sürekli kendisini yenileyerek en son teknoloji kamera ve yüksek hassasiyete sahip dinleme cihazları kullanarak borularda meydana gelen tıkanıklık ve su kaçaklarının yerini kısa sürede tespit ederek gerekli bakım onarımı yapmaktadır.

Lavabo ve tuvalet giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek tıkanıklığa anında müdahale edilir ve çoğu zaman kırılma ve dökülme olmadan sorun çözülmektedir.

Temiz su veya gider borularında meydana gelen tıkanıklık boruların hasarlı olması sebebiyle ortaya çıkmış ise en küçük çalışma alanı oluşturulmakta ve sökülmesi gereken karo, fayans gibi zeminlerde düzgün bir şekilde sökülerek geri yerine takılmaktadır. Böylelikle görüntü estetiği korunmuş olmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.