Tıkalı Pimaş Açan Firma Bulma

Pimaş tıkanıklıklarına karşı olarak nedenleri inceleyeceğiz. Pimaşın neden tıkandığına dair, pimaş nasıl açılır ve kırmadan pimaş açma işlemlerinin yanıtlarını bu yazımızda bulacağız. Pimaş açma işlemlerinde hassas davranılması gerektiğinin farkındayız. Bu kapsamda kırmadan pimaş açma hizmeti veren firmamızın çalışma alanlarını da burada bulabileceksiniz. 

Pimaş Neden Tıkanır?

  • Eski binalarda eski pimaşlar bulunmaktadır. Bu nedenle bir süre sonra kireç tabakası oluşmuş ya da aşırı yağlanma oluşmuş pimaşlardan tam verim elde edilemez. Su geri çekilir bu da tıkanıklığa neden olur.
  • Pimaşlara kazara katı cisimlerin düşmesi tıkanıklığa yol açar. 
  • Binanın tesisat sistemi döşenirken, inşaat halindeki yeni binanın atık parçaları binanın pimaşlarını tıkar. Sıfır bina olmasına rağmen ne yazık ki tesisat sistemi bir sıfır yenik başlar. 
  • Tesisatçı hatasından kaynaklı olarak eğimi ters yönde verilen pimaşlardan sular geçmez. Bu da tıkanıklığa neden olur. Böyle bir durumda acil olarak zarar büyümeden tesisat sisteminin yenilenmesi gerekmektedir. 

Pimaş Aç Hizmeti Hakkında Bilgi

Pimaş aç hizmeti tesisat firmalarının sunmuş olduğu bir hizmettir. Tıkalı pimaş borulara çelik yay sokularak açma işlemi uygulanmaktadır. Bu sayede borulara zarar verilmeden esneklik payı göz önünde bulundurularak titizlik ile işlem yapılmaktadır.

Pimaş Açma Nasıl Olur?

Pimaş açma yöntemleri iki şekilde uygulanmaktadır. Bu iki aşamada tıkanıklığa neden olan etken ile belirlenmektedir. Tıkanıklık bir yağlanma sonucu meydana gelmiş ise, tıkanıklık açılır ve ardından yağlanmayı ortadan kaldırıcı kimyasal yıkama gerçekleştirilir.

İkinci aşamada ise, tıkanma büyük çaplı ise, su jeti yıkama sistemi ile tıkanıklık açılmaktadır. Su jeti maliyeti yüksek bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında su jeti makinesi kullanılır. Makine 140 bar basınç ile su basmakta ve tıkanıklığa neden olacak etmeni tazyik ile kanalizasyona göndermektedir.

Bu sayede o tazyik ile hiçbir pislik gider borusunda barınamaz. Tesisat giderleri hiç kullanılmamış gibi tertemiz olur. Su jeti yıkamalarının bir yıl boyunca pimaş tıkanıklığı yaşanmaması garantisi bulunmaktadır. Düzgün kullanım sayesinde bu süre biraz daha uzatılabilmektedir.

Su jeti uygulamasından öne pimaş tıkanıklığı kameralı açma sisteminden yararlanılır. Önce açılacak olan kanal ve sonrasında görüntülü sistem yardımı ile sorun çözümü izlenir. 

Tıkalı Pimaş Uygulamaları Gerçekten Etkili Olur mu?

Tıkalı pimaş açılması öyle zor bir işlem olarak gelir ki müşteriler sürekli tıkanma pimaş borularının açıldığına inanmak istemez. Tıkalı pimaş açıldı mı görmek için sizler de kameralı görüntü sistemi ile çalışan tesisat firmalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede pimaşın gerçekten açılıp açılmadığını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Pimaş açılma işlemi öncesinde temizlikler ve açma işlemleri yapılır. Açma sonrasında da mutlaka açılan alanın görüntüsü alınır. Bu görüntü bizlere hasarın boyutunu gösterir. Çünkü tıkanıklık borulara birtakım hasarlar vermiş olabilir. Bu uygulamanın amacı durum tespiti yapmaktır. Ayrıca pis kalan pimaş borularının temizliğinin yapılması ve varsa çatlakların onarılması gibi durumların ihtiyaçları da bu görüntüleme sonrasında ortaya çıkabilmektedir. 

Tıkalı Pimaş Borusunu Açan Tesisatçı Bulma

Pimaş tıkanıklığı açma işlemleri ustalık gerektirmektedir. Bu nedenle de pimaş açma robotu kullanma firmalar ile çalışmanız önerilmektedir. Ancak bir robot makine yardımı ile daha sistematik ve profesyonel çalışılabilmektedir. Kameralı makineyle pimaş açan firmalar arayışı içindeyseniz firmamızın iletişim numarasından yararlanabilirsiniz.

Bu sayede tıkanan pimaş nasıl açılır diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Yukarıda bahsedilen açılma yöntemlerini en ideal şekilde uygulayarak giderlerinizi ve kanalizasyon bağlantılarınızı en kısa sürede kullanım içi hale getirebilmekteyiz. Sizler de acil pimaş aç servisi hizmetimizden yaralanabilmek adına en kısa sürede 7/24 olarak dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212