Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı tuvaletler kişilerin yaşamlarını zora sokan ve yaşam alanlarına zarar veren durumları içermektedir. Bu nedenle de tıkalı tuvalet açma yöntemleri olarak farklı uygulama alanları bulunmaktadır. Küçük çaplı tıkanıklıklar ile büyük çaplı tıkanıklıklar arasında değişiklik açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu sayede de açılması kolay olmayan tıkalı tuvaletlerde tıkanıklık açma makinesi ile kullanım sağlanması gerekmektedir. 

Tıkanıklık açma işlemleri ve metotları denendiği zaman öncelikli olarak kişiler kendileri ev tipi yöntemler ile bu oluşan tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Bunun için lavabo açıcılar, tuvalet fırçaları ya da çeşitli kimyasal kullanımı sağlamaktadırlar. Açılabilen tıkanıklıklar da büyük çaplı değil ise, bir süre sonra büyük çaplı tıkanıklığa dönüşebilmektedir. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğu zaman bu yöntemlere dikkat edilmesi ve ona göre uygulanması gerekmektedir. 

Tuvalet Tıkanma Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle de tıkanan tuvaleti açma yöntemleri bu koşulda önemli olmaktadır. Tıkanıklığın oluşum nedeni bizlere tıkanıklığın ne şekilde açılması gerektiği ile alakalı olarak ipucu sağlamaktadır. Tuvalet tıkanma nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir. 

  • Tuvalet giderlerine her zaman yanlış kullanımdan kaynaklı yabancı cisimlerin atılması tıkanıklığa yol açmaktadır. 
  • Suda çözünmesi mümkün olmayan tuvalet kağıtları ya da peçetelerin atılması zaman içinde tuvalet giderinin tıkanmasına neden olmaktadır. 
  • Tuvalet temizliği sağlanırken çeşitli kimyasal maddeler kullanılır. Bazı zamanlarda da tuvalet giderlerinin açılması için kullanılan bu kimyasal tozlar yeterli ve amacına uygun şekilde kullanılmadığı takdirde her zaman tıkanıklık ile sonuçlanabilecek durumları doğurmaktadır. 
  • Zaman içinde oluşan kimyasal madde kalıntıları, yeni binalarda tesisat atıkları vb. durumlar tuvalet giderleri içerisinde tıkanıklığa sebep olabilecek bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvaletler klozet veya alaturka tuvalet olmak üzere iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu iki farklı tuvalet yapısının tuvalet giderleri de farklı olmaktadır. Kiminin eğimli yapısı kimin ise U şeklindeki yapısından kaynaklı olarak tesisat döşenmesi sırasında amacına uygun şekilde döşeme işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Bu şekilde döşenmeyen ve bina temizliği sırasında çimento, kalıntı ve inşaat malzemelerinin de giderlere atılması sonucunda gider ile kanalizasyon arasında kalan yerlerde tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Bazı durumlarda ise bu eski binalarda yağlanma ve kireçlenmeye bağlı olarak oluşabilen bir sorun olarak karşımıza çıkar. İşte sorun ne olursa olsun kendi imkanlarınız ile tıkanıklıkları açamadığınız her durumda firmamızdan yardım almayı düşünmelisiniz.

Tıkalı tuvalet açma konusunda sizlere makineli tıkanıklık açma işlemleri desteği sağlamaktadır. Tıkanıklık açma yöntemi işe yaramadığında her seferinde makineli tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiren bir tesisatçı ile çalışmanız sizler için daha kapsamlı olacaktır. Bu sayede de her zaman alına hizmetin oldukça etkili olduğunu sizler de görebilirsiniz. 

Tıkanan Tuvaleti Açarken Kullanılan Özellikler

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri birçok farklı şekilde çözümlenir. Tuvalet tıkanıklığı açarken çeşitli kimyasallardan yararlanılabilmektedir. Bu kimyasalların en etkili şekilde kullanımından kaynaklı olarak çeşitli şekilde materyalden de yararlanılabilmektedir. Tıkalı tuvaletler yaşam alanlarında sıkıntı çıkarmaktadır.

Bir tuvaletin yarı tıkalı ya da tıkalı olarak kullanılması boru çatlaklarına, sızıntılara, kanalizasyon borusuna giden kalın boruların kırılmasına ve apartman içerisinde de şikayetlere sebebiyet vermektedir.  Tıkalı tuvalet açma ya da tıkalı klozet açma için kullanılan özelliklere aşağıda değinilmiştir. 

Klozet Açıcı Maddeler: Bu maddeler piyasada toz madde ya da sıvı madde olarak yaygın şekilde bulunmaktadır. Toz kimyasallar sıvı kimyasallara uygun olarak daha etki alanı geniştir. Bunlar hafif tıkanıklıklarda ve kişinin kendisinin açması gerektiği durumlarda kullanılabilmektedir. Ancak sık kullanılması ne yazık ki bir süre sonra boru çatlaklarına neden olur. 

Pompa: Hafif tıkanıklıklarda tuvalet açmak için kullanılır. 

Spiral: Tuvalete yabancı cisim düştüğünde çıkarmak amacı ile kullanılır. 

Tıkanıklık Açma Makineleri: Tesisatçı tarafından çok büyük tıkanıklıklarda kullanılır.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212