Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı tuvaletler kişilerin yaşamlarını zora sokan ve yaşam alanlarına zarar veren durumları içermektedir. Bu nedenle de tıkalı tuvalet açma yöntemleri olarak farklı uygulama alanları bulunmaktadır. Küçük çaplı tıkanıklıklar ile büyük çaplı tıkanıklıklar arasında değişiklik açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu sayede de açılması kolay olmayan tıkalı tuvaletlerde tıkanıklık açma makinesi ile kullanım sağlanması gerekmektedir. 

Tıkanıklık açma işlemleri ve metotları denendiği zaman öncelikli olarak kişiler kendileri ev tipi yöntemler ile bu oluşan tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Bunun için lavabo açıcılar, tuvalet fırçaları ya da çeşitli kimyasal kullanımı sağlamaktadırlar. Açılabilen tıkanıklıklar da büyük çaplı değil ise, bir süre sonra büyük çaplı tıkanıklığa dönüşebilmektedir. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğu zaman bu yöntemlere dikkat edilmesi ve ona göre uygulanması gerekmektedir. 

Tuvalet Tıkanma Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle de tıkanan tuvaleti açma yöntemleri bu koşulda önemli olmaktadır. Tıkanıklığın oluşum nedeni bizlere tıkanıklığın ne şekilde açılması gerektiği ile alakalı olarak ipucu sağlamaktadır. Tuvalet tıkanma nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir. 

 • Tuvalet giderlerine her zaman yanlış kullanımdan kaynaklı yabancı cisimlerin atılması tıkanıklığa yol açmaktadır. 
 • Suda çözünmesi mümkün olmayan tuvalet kağıtları ya da peçetelerin atılması zaman içinde tuvalet giderinin tıkanmasına neden olmaktadır. 
 • Tuvalet temizliği sağlanırken çeşitli kimyasal maddeler kullanılır. Bazı zamanlarda da tuvalet giderlerinin açılması için kullanılan bu kimyasal tozlar yeterli ve amacına uygun şekilde kullanılmadığı takdirde her zaman tıkanıklık ile sonuçlanabilecek durumları doğurmaktadır. 
 • Zaman içinde oluşan kimyasal madde kalıntıları, yeni binalarda tesisat atıkları vb. durumlar tuvalet giderleri içerisinde tıkanıklığa sebep olabilecek bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvaletler klozet veya alaturka tuvalet olmak üzere iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu iki farklı tuvalet yapısının tuvalet giderleri de farklı olmaktadır. Kiminin eğimli yapısı kimin ise U şeklindeki yapısından kaynaklı olarak tesisat döşenmesi sırasında amacına uygun şekilde döşeme işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Bu şekilde döşenmeyen ve bina temizliği sırasında çimento, kalıntı ve inşaat malzemelerinin de giderlere atılması sonucunda gider ile kanalizasyon arasında kalan yerlerde tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Bazı durumlarda ise bu eski binalarda yağlanma ve kireçlenmeye bağlı olarak oluşabilen bir sorun olarak karşımıza çıkar. İşte sorun ne olursa olsun kendi imkanlarınız ile tıkanıklıkları açamadığınız her durumda firmamızdan yardım almayı düşünmelisiniz.

Tıkalı tuvalet açma konusunda sizlere makineli tıkanıklık açma işlemleri desteği sağlamaktadır. Tıkanıklık açma yöntemi işe yaramadığında her seferinde makineli tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiren bir tesisatçı ile çalışmanız sizler için daha kapsamlı olacaktır. Bu sayede de her zaman alına hizmetin oldukça etkili olduğunu sizler de görebilirsiniz. 

Tıkanan Tuvaleti Açarken Kullanılan Özellikler

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri birçok farklı şekilde çözümlenir. Tuvalet tıkanıklığı açarken çeşitli kimyasallardan yararlanılabilmektedir. Bu kimyasalların en etkili şekilde kullanımından kaynaklı olarak çeşitli şekilde materyalden de yararlanılabilmektedir. Tıkalı tuvaletler yaşam alanlarında sıkıntı çıkarmaktadır.

Bir tuvaletin yarı tıkalı ya da tıkalı olarak kullanılması boru çatlaklarına, sızıntılara, kanalizasyon borusuna giden kalın boruların kırılmasına ve apartman içerisinde de şikayetlere sebebiyet vermektedir.  Tıkalı tuvalet açma ya da tıkalı klozet açma için kullanılan özelliklere aşağıda değinilmiştir. 

Klozet Açıcı Maddeler: Bu maddeler piyasada toz madde ya da sıvı madde olarak yaygın şekilde bulunmaktadır. Toz kimyasallar sıvı kimyasallara uygun olarak daha etki alanı geniştir. Bunlar hafif tıkanıklıklarda ve kişinin kendisinin açması gerektiği durumlarda kullanılabilmektedir. Ancak sık kullanılması ne yazık ki bir süre sonra boru çatlaklarına neden olur. 

Pompa: Hafif tıkanıklıklarda tuvalet açmak için kullanılır. 

Spiral: Tuvalete yabancı cisim düştüğünde çıkarmak amacı ile kullanılır. 

Tıkanıklık Açma Makineleri: Tesisatçı tarafından çok büyük tıkanıklıklarda kullanılır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...