Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkalı tuvaletler kişilerin yaşamlarını zora sokan ve yaşam alanlarına zarar veren durumları içermektedir. Bu nedenle de tıkalı tuvalet açma yöntemleri olarak farklı uygulama alanları bulunmaktadır. Küçük çaplı tıkanıklıklar ile büyük çaplı tıkanıklıklar arasında değişiklik açma yöntemleri bulunmaktadır. Bu sayede de açılması kolay olmayan tıkalı tuvaletlerde tıkanıklık açma makinesi ile kullanım sağlanması gerekmektedir. 

Tıkanıklık açma işlemleri ve metotları denendiği zaman öncelikli olarak kişiler kendileri ev tipi yöntemler ile bu oluşan tıkanıklığı açmaya çalışmaktadır. Bunun için lavabo açıcılar, tuvalet fırçaları ya da çeşitli kimyasal kullanımı sağlamaktadırlar. Açılabilen tıkanıklıklar da büyük çaplı değil ise, bir süre sonra büyük çaplı tıkanıklığa dönüşebilmektedir. Tıkalı tuvalet açma yöntemleri göz önünde bulundurulduğu zaman bu yöntemlere dikkat edilmesi ve ona göre uygulanması gerekmektedir. 

Tuvalet Tıkanma Nedenleri

Tuvalet tıkanıklığının birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle de tıkanan tuvaleti açma yöntemleri bu koşulda önemli olmaktadır. Tıkanıklığın oluşum nedeni bizlere tıkanıklığın ne şekilde açılması gerektiği ile alakalı olarak ipucu sağlamaktadır. Tuvalet tıkanma nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir. 

 • Tuvalet giderlerine her zaman yanlış kullanımdan kaynaklı yabancı cisimlerin atılması tıkanıklığa yol açmaktadır. 
 • Suda çözünmesi mümkün olmayan tuvalet kağıtları ya da peçetelerin atılması zaman içinde tuvalet giderinin tıkanmasına neden olmaktadır. 
 • Tuvalet temizliği sağlanırken çeşitli kimyasal maddeler kullanılır. Bazı zamanlarda da tuvalet giderlerinin açılması için kullanılan bu kimyasal tozlar yeterli ve amacına uygun şekilde kullanılmadığı takdirde her zaman tıkanıklık ile sonuçlanabilecek durumları doğurmaktadır. 
 • Zaman içinde oluşan kimyasal madde kalıntıları, yeni binalarda tesisat atıkları vb. durumlar tuvalet giderleri içerisinde tıkanıklığa sebep olabilecek bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Tıkalı Tuvalet Açma

Tıkalı tuvaletler klozet veya alaturka tuvalet olmak üzere iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu iki farklı tuvalet yapısının tuvalet giderleri de farklı olmaktadır. Kiminin eğimli yapısı kimin ise U şeklindeki yapısından kaynaklı olarak tesisat döşenmesi sırasında amacına uygun şekilde döşeme işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Bu şekilde döşenmeyen ve bina temizliği sırasında çimento, kalıntı ve inşaat malzemelerinin de giderlere atılması sonucunda gider ile kanalizasyon arasında kalan yerlerde tıkanıklık meydana getirebilmektedir. Bazı durumlarda ise bu eski binalarda yağlanma ve kireçlenmeye bağlı olarak oluşabilen bir sorun olarak karşımıza çıkar. İşte sorun ne olursa olsun kendi imkanlarınız ile tıkanıklıkları açamadığınız her durumda firmamızdan yardım almayı düşünmelisiniz.

Tıkalı tuvalet açma konusunda sizlere makineli tıkanıklık açma işlemleri desteği sağlamaktadır. Tıkanıklık açma yöntemi işe yaramadığında her seferinde makineli tıkanıklık açma işlemini gerçekleştiren bir tesisatçı ile çalışmanız sizler için daha kapsamlı olacaktır. Bu sayede de her zaman alına hizmetin oldukça etkili olduğunu sizler de görebilirsiniz. 

Tıkanan Tuvaleti Açarken Kullanılan Özellikler

Tıkalı tuvalet açma yöntemleri birçok farklı şekilde çözümlenir. Tuvalet tıkanıklığı açarken çeşitli kimyasallardan yararlanılabilmektedir. Bu kimyasalların en etkili şekilde kullanımından kaynaklı olarak çeşitli şekilde materyalden de yararlanılabilmektedir. Tıkalı tuvaletler yaşam alanlarında sıkıntı çıkarmaktadır.

Bir tuvaletin yarı tıkalı ya da tıkalı olarak kullanılması boru çatlaklarına, sızıntılara, kanalizasyon borusuna giden kalın boruların kırılmasına ve apartman içerisinde de şikayetlere sebebiyet vermektedir.  Tıkalı tuvalet açma ya da tıkalı klozet açma için kullanılan özelliklere aşağıda değinilmiştir. 

Klozet Açıcı Maddeler: Bu maddeler piyasada toz madde ya da sıvı madde olarak yaygın şekilde bulunmaktadır. Toz kimyasallar sıvı kimyasallara uygun olarak daha etki alanı geniştir. Bunlar hafif tıkanıklıklarda ve kişinin kendisinin açması gerektiği durumlarda kullanılabilmektedir. Ancak sık kullanılması ne yazık ki bir süre sonra boru çatlaklarına neden olur. 

Pompa: Hafif tıkanıklıklarda tuvalet açmak için kullanılır. 

Spiral: Tuvalete yabancı cisim düştüğünde çıkarmak amacı ile kullanılır. 

Tıkanıklık Açma Makineleri: Tesisatçı tarafından çok büyük tıkanıklıklarda kullanılır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.