Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tıkanan Gideri Açmak Ne yapılır

Herkesin evinde ya da ortak kullanım alanlarında ne yazık ki gider borularındaki problemler meydana gelmektedir. Tıkanan gideri açmak için pratik bilgiler sizlere sunulmaya çalışılacaktır. 

Tıkalı Gider Boruları Nasıl Açılır?

Tıkanan gideri açma işlemi ne yazık ki bazı zamanlarda kişinin kendi imkanı ile çözümsüz olabilmektedir. Bunun için ilk olarak yapılması gereken en uygun şekilde cihaz ile çalışan bir tesisatçı bulmak olmalıdır. Firmamız kanal açma sistemi sayesinde zor şekillerde açılacak olan gider tıkanıklığını anında en etkili şekilde açabilmektedir. Kanal açma sistemine dayalı üretilmiş olan makinelerin maliyeti oldukça fazladır. Bu nedenle de bu makine ücretleri tıkanıklık açma hizmet bedeline bir miktar yansıtılmaktadır. Aslında tıkanıklığın vermiş olduğu hasar düşünüldüğünde aynı zamanda kırma dökme yapılarak hasar tespiti işlemlerinin sonucunda çıkan maliyet düşünüldüğünde o kadar da maliyetli olmadığı görülmektedir. Her zaman en uygun fiyatlı işlemler makine yardımı ile kırma ve dökme yapılmadan gider açma işlemleri olmalıdır. 

Tıkalı gider boruları açılırken yapılması gereken öncelikli kurallar bulunur. Mıutfak giderleri tıkandığında açmak için kullanılan kimyasal ürünler yardımı ile ilgili gider boruları da açılabilmektedir. Öncelikli olarak basit yollu bir tıkanıklık gibi duruyor ise, pompa yardımı ile mutfak giderine basınç uygulayarak yakında bulunan pisliğin dışarı çıkmasını ve gider tıkanıklığındaki suyun da akmasını sağlayabilirsiniz. Ardından kullanacağınız kimyasallar da bir nebze olsun gider borularını rahatlatacaktır. Ancak giderleriniz çok sık tıkanıyor ise, sorun borunun derinliğinde olabilir. Bunun için tesisatçı çağırmakta fayda vardır. Çok sık kimyasal kullanımı ne yazık ki bir süre sonra gider borularının çatlamasına ve pis su kaçaklarının oluşmasına yol açacaktır. 

Mutfak Giderlerinin Tıkanmasını Önlemeye Çalışma

Tıkanan mutfak giderlerini açmak için pratik bilgiler bulunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak tıkanıklığın başlıca sebepleri neler ona göz atmak gerekir. Tıkanıklığın sebepleri tahmin edilebiliyorsa ona uygun basit ve pratik işlemler yapılabilmelidir. 

 • Mutfaktaki giderlerin tıkanmasının nedeni sıvı yağların gider borularına dökülmesi ve sürekli olarak yemek kalıntılarının bu giderlerden geçmesidir. Zaman içerisinde gider borusunda tıkanma kaçınılmaz olacaktır. Bunun için lavabonun gider süzgeci olmalı ve düzenli olarak oradaki katı madde artıkları alınmalıdır. 
 • Banyodaki giderlerin tıkanması sorunu  duş alımına bağlı olarak saç, sabun, şampuan vb. kalıntıların gider ağzını tıkamasından kaynaklıdır. Bu nedenle her duş alımından sonra giderlerin ağzında biriken saç ve sabun kalıntıları alınmalıdır. Gider süzgeci alınarak sadece suyun geçebileceği alan yaratılmalıdır. 
 • Tuvalet giderlerinin tıkanmasının nedeni bez, katı cisim, erimeyen tuvalet kağıdı ve peçete kullanımı olmaktadır. Bu durumlarda ilgili katı maddeler tuvalet içerisine değil tuvaletin yanındaki çöp kutusuna atılmalıdır. 

Gider tıkanıklığına belli başlı önlemler alındıktan sonra tıkalı giderleri açan tesisatçı firma ile anlaşarak kolay bir şekilde açılamayan tıkalı giderleri kırmadan ve dökmeden uzun uğraşlara gerek kalmadan anında temiz bir şekilde açtırmanız mümkün olacaktır. Firmamız pimaş borularını açan yerler arasında en önde gelen firmalardan biri olmuştur. Bu nedenle olası sorunlarda anında müdahale amaçlı iletişim numaralarımızdan yararlanmanız mümkündür. 

Banyodaki Gideri Açma İşlemleri 

Banyolarda oluşan gider tıkanmaları herkesin başına gelebilecek olası bir durumdur. Bu tıkanmalar mutfak gideri ya da lavabo giderinden farklı olarak ortaya çıkmaktadır. Mutfak gideri gibi ince olmadığı için küvet giderinin kanalına ulaşmak zorluk gerektiren bir durumdur. Meydana gelen saç, yün, sabun artığı gibi durumları çıkarmak diğer basit yollu tıkanıklıkları çıkarmak gibi değildir. Bunun için tıkalı gideri açan firmalar kategorisinde eyer alan bizleri arayabilirsiniz. Gidere kaçan saç kıllarını temizleme durumunu kolay bir şekilde çözümleyebiliriz. Gidere kaçanları temizlemenin pratik yolu yanımızda getirdiğimiz cihazların belirli aparatlarından yararlanmaktır. Bu sayede gider açmada kullanılan aletler hem borulara zarar vermeden hem de tam kapsamlı şekilde kullanılabilir.

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...