Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır. Bu durumu yaşayan kişiler panik içinde tuvalet deliği tıkandı ne yapmak gerekiyor diye soracaklardır. Bu durumda yapılacak ilk iş tuvaleti kullanmamaktır. Apartman dairesi veya müstakil yapılar fark etmeksizin ortaya çıkan bu sorunların çözümü son dönemde kolay olsa da durum ilk meydana geldiğinde çok can sıkıcı olacaktır. Bu ortamın hemen temizlenmesi ve arızasının giderilmesi gerekecektir.

Tuvalet Deliği Neden Tıkanır?

Apartman dairelerinin giriş katında oturanlar tuvalet deliği tıkandı tuvalet yüzeyinde atık ve su birikiyor sorununu çok sık yaşamaktadırlar. Bu sorun ortamdaki hijyeni yok eden bir sorundur. Tuvaleti temizleseniz bile mekan içinde ağır bir koku oluşması insanın canını çok sıkar. Tuvalet deliğinin tıkanmasının birçok sebebi olabilir.

 • Eskiyen ve yıpranan gider boruları,
 • Tuvalete atılan ıslak mendil, kadın pedi, bebek bezi gibi materyaller,
 • Kırık tesisat,
 • Tesisatın eğimli olmaması gibi yanlış kullanım ve tesisat hataları tuvaletlerin kolayca tıkanmasına sebep oluyor.

Bu materyallerin çoğu suda çözünmeyen materyalleri oluşturduğundan tuvalette oluşan tıkanıklığın yerinin tespit edilmesi gerekiyor.

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet deliğinin tıkanıklık oluşturması evleri ve yaşam alanlarını steriliteden uzak bir hale getirir. Bu sorunun acilen çözülmesi için tıkalı olan tuvalet giderinin açılması gerekir. Bu anlamda hizmet veren tuvalet gideri açan firmalar vardır. Bu firmalar son yıllarda oldukça kaliteli yöntemler kullanarak tuvalet giderindeki tıkanıklığı yok ediyor.

Önce tıkalı olan alanı tespit eden firmalar, robot kameralı cihazlarla tıkanıklığı açıyor. Bu firmalar sıhhı tesisat aşanında çok profesyonel oldukları için tıkalı olan tuvalet ortama zarar vermeden sorunu çözüyor. Bu işlemin diğer bir iyi yönünü de kalebodur ve fayansları kırmaya gerek kalmaması oluşturuyor. Kameralı cihaz sayesinde yer zeminlerini kırmak gerekmiyor.

Tuvalet Tıkanıklıkları Ev Ortamında Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması sorununu kendi kendine çözmek isteyenlerin başvuracakları ilk yöntem tel ile deliği açmaya çalışmaktır. Tıkalı olan delikten uzatılan tel kıvrıla kıvrıla deliğe gönderilecek ve ittirilerek tıkanıklık açılmaya çalışılacaktır. Bu yöntem işe yarayan bir yöntemdir. Ancak bu yöntem yalnızca tuvalet deliğine bebek bezi, peçete ve kadın pedlerinin sıkışması durumunda işe yarar. Tuvalet tıkanıklığı boru aşınması, çatlaması ve kırılması sebebiyle oluştuysa bu yöntem işe yaramayacaktır.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığı Kostik İle Nasıl Açılır?

Tuvalet deliğinde oluşan tıkanıklıklar kostik adı verilen madde ile açılabilir. Ancak bu yöntem tehlikeli bir yöntemdir. Çünkü kostik maddesinde patlama riski vardır. Bu madde üzerine dökülmesi gereken kaynar su, tuvalet borusunun aşınmasına veya çatlamasına sebep olabilir. Bu madde tuvaletin neden tıkandığını bilen kişilerin kullanım sağlayabileceği bir maddedir. Normal şartlarda lavabo gideri tıkanıklarını açan bu yöntem ile tuvalet ve klozet tıkanıklık sorunlarını da açmak mümkündür. Ancak biraz dikkat edilmesi şarttır. Kostik tuvalet deliğine fazla dökülmemeli, kaynar su ilave edilirken yavaş yavaş ilave edilmelidir.

Tuvalet Deliği Tıkanıklığını Pompa İle Açma

Tuvalet deliği tıkanıklarını açmak için kullanılan en eski yöntem pompa ile bu tıkanmayı yok etmeye çalışmaktır. Tıkanan tuvaletlere özel olarak yapılan bu pompaların ağız kısımları lavabo pompalarından çok daha geniş olup, tuvalet deliğinin boyutundadır. Bu pompalar deliğin üzerine konulacak ve tahta olan sap kısmıyla bası uygulanacaktır. Bu basıdan sonra tıkalı olan alana biriken atık veya materyal su yardımıyla akıp gider. Böylelikle tuvaletteki tıkanma da geçici olarak giderilmiş olur. Ancak boru kırılması gibi bir sorun varsa borunun değiştirilmesi şarttır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl AçılırTıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Tıkanmış gider açma hakkında pratik bilgiler

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon açma İstanbul, belirli

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.