Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Kırmadan Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Tuvalet tıkanıklığı en önemli tesisat sorunları arasında bulunmaktadır. Tıkanan tuvaletler zamanla kullanılmaya çalışılırsa ardından tuvalet taşması gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Küçük tıkanıklıklara karşı ev yöntemleri ve bir takım yardımcı maddeler eşliğinde tuvalet giderlerini kendimiz açmaya çalışırız. Fakat bu tıkanıklık durumu sürekli oluyor ise ne yazık ki makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı yardımı ile tuvalet giderleri açılmalıdır. 

Tuvalet tıkanıklığı maalesef çare bulmakta zorlanılan konular arasında olmaktadır. Bu nedenle kulaktan dolma bilgiler ile tuvalet tesisatının ömrünü kısaltacak davranışlardan kaçınmakta fayda vardır. Ayrıca sürekli lavabo açıcı kimyasalları kullanarak hem boruları ve giderleri yıpratırsınız hem de kesin bir sonuç alamadığınız için sadece anı kurtarmış olursunuz. Tuvalet giderlerinin sorunsuz çalışabilmesi için yapmanız gereken tek işlem makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı yardımı almaktır.

Tuvalet Gideri Tıkanınca Yapılması Gereken İşlemler

Tuvalet tıkandığı zaman öncelikli olarak tuvaleti kullanım dışı bırakmak gereklidir. Bu şekilde kullanmak tuvalet taşkınlarına neden olabilmektedir. İlk etapta tıkanıklığın sebebi anlaşılmaya çalışılır. Tuvaletin içine bir şey düşürüldü ve tıkanıklık bundan kaynaklı oluştuysa o nesneyi tuvaletten çıkarmak gereklidir.

Elin uzanabildiği yerde ve görünürde ise poşet ve eldiven yardımı ile düşen nesne çıkarılabilir. Elin uzanamadığı yerde ise, tel veya çubuk yardımı ile nesne çıkarılmaya çalışılır. Eğer gözle görülen bir nesne yok ise ve tuvalet ilk kez tıkanıyor ise, lavabo açıcı kimyasalları kullanabilirsiniz. Bu kimyasalları solunmaması ve sık sık kullanımına başvurulmaması gereklidir. 

Tüm bunlara rağmen tuvalet gideri tıkandı ve kendi imkanlarınız ile açamıyorsanız ya da açılınca bir daha tıkanıklık yaşanıyorsa makineyle tuvalet gideri açan usta çağırmanızı tavsiye ederiz. Usta yaşam alanlarınıza gelerek, tuvalet giderinin tıkanıklık sebebini anında bulacaktır. Bunun için bir takım kameralı sistemlerden yararlanılmaktadır. Ayrıca makine yardımı ile vakumlama tekniği ile de tıkanıklık açılmakta ve borular da temizlenmektedir.

Bu sayede tıkanıklık açılmaktadır. Bu tesisat ustalarına İstanbul cihazlı tesisatçı denmektedir. Cihaz yardımı ile sadece tıkanıklığın sebebini bulup çözümlemekle kalmaz. Aynı zamanda bir daha tuvalet tıkanıklığı oluşmaması için de gerekli önlemleri alarak boruları açıp temizler. 

Tuvalet Giderinin Tıkanmasına Neden Olan Durumlar

 • Tuvalet giderlerine atılan, kalın peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı vb. durumlar. 
 • Suda çözünmesi mümkün olmayan ped vb. yabancı maddeler. 
 • Tesisat borusunun yanlış döşenmesi nedeni ile oluşabilecek eğimden mahrum kalma durumu
 • Eski binalarda zaman bağlı olarak gider borularında kireçlenme ve taşlaşma olması nedeni ile boruların tıkanması. 

Tuvalet giderinin tıkanma nedenleri belirlenirken kameralı sistem yardımı alınmaktadır. Bu sayede tıkanıklığın nedeni de gözle görülmektedir. Yabancı bir cisim atılmasından kaynaklı ya da eski binanın kireçlenmesinden kaynaklı olup olmadığı görülmektedir. Her tıkanıklığın nedeni farklı olduğu gibi açma ve önlem alma işlemi de farklıdır.

Kamera yardımı ile tesisat borusu açma işleminde de farklı uygulamaların olması, farklı nedenlerden kaynaklıdır. Basınçlı jet yıkama motoru sayesinde kireçlenme nedeni ile daralma göstermiş olan tuvalet boruları basınç sayesinde açılmaktadır. Yabancı cisim bulunan tuvalet giderlerinde ise bu cismin çıkarılması ve bölgenin de temizlenmesine yönelik çalışma sunulmaktadır. 

Tuvalet gideri açan tesisatçı ihtiyaçlarınızda her zaman bizi arayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde en kısa zaman içerisinde ekipmanlarımız ve deneyimli personellerimiz ile gelerek, tıkanıklığa neden olan sorunları çözümlemekle kalmayıp aynı zamanda da bir daha tuvalet tıkanması olmasın diye genel temizlik işlemlerini de yapmaktayız. Her zaman daha güvenilir ve konforlu binalarda oturmak için sizler de tuvalet tıkanıklığını görmezden gelmeyin. Bu işlem çözümlenmezse büyük bir soruna dönüşebilir. 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi filtre temizleme nasıl ve ne zaman yapılır?  Kombi filtre temizliği

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.