Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tuvalet Kağıdı Klozeti Tıkar mı?

Tuvalet kağıdı klozeti tıkar mı? Konut veya iş yeri inşaat halinde iken pimaş adı verilen boruların güzel işçilik ile yapılmadığı takdirde kişiler gider konusunda birçok problemle yüzleşmektedir. Doğru şekilde döşenmeyen borular (keskin dönüşlü ve eğimsiz döşenen…) gider borularının tıkanıklığına yol açmaktadır. Gider borularının tıkanıklığını açmak düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Bu durumlarda robotla pis su borusu açma servisine başvurmanız yeterli olacaktır.

Sifonu Çekince Tuvaletten Su Gitmiyor

Neredeyse her insan ömrü boyunca en az bir defa tuvaletin sifonuna bastığında suyun gitmemesi durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Tuvalette suyun az gitmesi veya hiç gitmemesi durumunda profesyonel bir destek almanız gerekekir. Geçmiş zamanlarda gider boruları pik adlı borular ile döşenirken günümüzde PVC plastik bu durumu değiştirmiştir. Nedeni ise daha kullanışlı, hızlı ve maliyetinin azalmasıdır. İnşaat sektörü içinde gayet normal bir eylemdir.
 
Bu pimaş borular her ne kadar daha iyi olsa da, döşenme sürecinde yapılan hatalar tuvalet tıkanması başta olmak üzere su kaçağı gibi birçok hususta sorun oluşur. Bu yapılan hataların en başında ise 90 derecelik eğim şeklinde ve eğimsiz bir şekilde yerleştirilmiş borulardır. Bu sebepten dolayı bir konut yaparken/yaptırırken gider borularının profesyonel bir ekip tarafından yapıldığına emin olun. Aksi takdirde oluşabilecek sorunlardan, ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
 
Gider borularından akan suyun fazla engelle karşılaşmadan, kısacası direnmeden akıp gitmesi gerekmektedir. Keskin virajlı borularda, akan su içerisinde bulunan pislik boruya çarparak orada kalır. Su akar ancak pislik o bölgede birikerek gider tıkanıklığı olarak adlandırdığımız sorun ortaya çıkar. Bu sorun ile karşılaşmamak adına boruların virajları 90 derece yerine 45 derecelik dirsek olarak adlandırılan borular ile su dönüşü sağlanmalıdır. Bu verilen hususların hepsi dikkat edilerek döşenmiş borulara rağmen tuvalet tıkanıklığı yaşayan kişilerde hata kullanıcıdır.
 
Kullanıcı hatası olarak adlandırılan tuvalet tıkanıklığı durumunda genellikle kişilerin klozete kalitesiz kağıt atılması durumundan ortaya çıkmaktadır. Tuvalet kağıdının tuvalete atılması durumunun önüne geçmek için tuvalete bir çöp kutusu koymanız gerekmektedir. Ancak bu her ev için geçerli olmamaktadır. Nedeni ise bir alışkanlık haline dönüşmesidir. Bu alışkanlık tuvalet kağıdının tuvaleti tıkamasına neden olabilmektedir. Pimaş tıkanması sonucunda bizimle iletişime geçerek, oluşmuş tıkanıklardan rahat bir şekilde kurtulmanız mümkün. Tuvalet pimaşı açmak ve mutfak giderini açmak birbirinden farklı hizmetlerdir. Her birinde farklı uçlar ile işlem yapılmaktadır.
 
Klozetin tıkanıklığına bağlı olarak, hizmet sırasında klozeti yerinden sökmek gerekebilir.  Bu işlemin kararına tesisat firmamız karar vermektedir. Bu işlem her ne olursa olsun hiçbir parça zarar görmemektedir. Sök tak işlemi ile eski halinde teslim edilir.

Klozet Neden Tıkanır?

Bu durum ile neredeyse her insan karşılaşmaktadır.  En çok merak edilen sorular şu şekildedir; Klozeti ne tıkar, tuvalet kağıdı klozeti tıkar mı, tuvalet neden taşar? İşte bu soruların cevabı şu şekildedir;
 
 • Aslında normal seviyede atılan tuvalet kağıdı klozeti tıkamaz. Ancak tuvalet kağıdını fazla bir seviyede atmanız durumunda tıkanma oluşmaktadır.
 • Klozetin içerisine düşürülen temizlik bezleri, koku giderici plastikler ve çocukların oyuncakları tıkanıklığa sebep olmaktadır.
 • Özellikle yapılan en büyük hatalardan biride kolonyalı veya ıslak peçetelerin klozete atılmasıdır. Tuvalet kağıtları normal şartlar altında suyu görünce parçalanmaktadır. Ancak kolonyalı ve ıslak mendil için bu durum geçerli değildir.
 • Klozet deliğinin küçük olması da bir nedendir.
 
Islak mendillerin çevreye ve kanalizasyon borularına yaşattığı sıkıntılar oldukça ciddi bir problemdir. Yukarıda belirttiğimiz gibi klozet tıkanıklığı hususunda önemli bir rol oynamaktadır. Fakat bunun yanı sıra sadece evin gider borularına değil, kanalizasyon borularının tıkanmasına da neden olmaktadır. Bunun sonucunda özellikle yağmurun yağdığı zamanlar ana rögarın taşması ve evlerden giden atık su geri teperek evlere zarar verir.

Klozetin Tıkanma Nedenleri ve Tıkanan Klozeti Açma

Klozetin tıkanmasına sebebiyet veren en büyük etmenlerden biri katı cisimlerdir. Bu cisimler kasıtlı veya yanlışlıkla atılmış olsa bile borularda takılarak suyu takip edemeyecektir. Bu süre zarfında darlaşma olayı meydana geleceğinden ötürü tıkanıklık yaşanacaktır.
 
Bu durumlarda “Tuvalet kağıdıyla tıkanan klozeti açan makineler” sayesinde çözüme ulaşmanız mümkün.  Tek yapmanız gereken şey bizim ile iletişime geçerek tuvalet kağıdından tıkanan klozeti açma servisi hizmetinden faydalanmak istediğinizi belirtmek.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...