Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir?

Tuvalet kokusu birkaç farklı sebeple ortaya çıkabilir. Tuvalet kokuları gider bağlantılarının tam olarak yapılmaması sebebiyle oluşabilir. Tuvaletten koku gelmesi kullanılan malzemelerin hatalı olmasından kaynaklanabilir. Tuvalet koku giderici parfüm veya sprey kullanımı tuvalet kokusuna çözüm olarak tercih edilmemelidir. Peki, tuvaletten gelen lağım kokusu nasıl giderilir bunun için neler yapılmalıdır? Öncelikle tuvalet neden kokar onun tespit edilmesi gerekmektedir. Tuvalet kokusu nasıl giderilir sorusuna da cevap bulunmuş olunur. Tuvalet giderlerinde kullanılan dirsek ve boruların uzman bir ekip tarafından kontrol edilerek kaçak olmayacak şekilde yerlerine takılması tuvaletten koku gelmesi sorununu büyük ölçüde çözecektir. Tuvalet kokusunu gidermenin yolları gider borularının kontrol edilerek çatlak veya sızıntı olup olmadığının kontrol edilmesi germektedir.

Evde Tuvalet Kokularını Gidermenin Kolay Yolu

LİMON SUYU VE KARBONAT  Karbonat ve limon suyunu karıştırın ve tuvalete bir sprey şişesi ile sıkın. Kokular yok olacaktır.

BEYAZ SİRKE KULLANIN Tuvaletlerdeki kokuyu gidermek için kullanılan en etkili yöntem beyaz sirkedir. Beyaz sirke ile bir miktar suyu karıştırın ve tuvalete sıkın. Kokuların yok olduğunu göreceksiniz.

ESANSİYEL YAĞLAR KULLANIN Eğer tuvaletinizin hem kötü kokudan kurtulmasını hem de güzel kokmasını istiyorsanız lavanta ve vanilya gibi esansiyel yağlar kullanabilirsiniz.

PİMAŞ YIKAMA Yukarıdaki yöntemler geçici çözümdür kalıcı çözüm için pimaş içi yıkama yapmalısınız. Detaylı bilgi sayfamızda >>> pimaş yıkama

Tuvalet Kokusunun Kaynağı Nasıl Tespit Edilir

Tuvalet kokusunun ortaya çıkmasında parçaların tam olarak birbirine takılmaması veya çatlak sebebiyle duvar içine sızıntıdan olabilir. Giderlerin gözle kontrol edilmesi gibi eski usullerle kokunun kaynağını tespit etmek oldukça güçtür. Bunun yerine son teknoloji görüntüleme ve hassas dinleme cihazları kullanılarak kokunun sebebi kolayca tespit edilebilir. Günümüz teknolojisini etkin olarak kullananlar her türlü su kaçağı ve gider kokusunu çok kısa sürede tespit etmektedir. Eski usul ile su kaçağı veya gider kokusunu tespit etmeye çalışanlar komple sistemi yenileme yoluna gitmektedir. Oysa yeni teknolojide bir conta veya küçük bir parçanın değişimi ile su kaçağı veya gider kokusu tamamen giderilmektedir.tuvalet gideri açma yöntemi

Tuvalet Giderleri Nasıl Tamir Edilir

Yeni teknoloji ile tuvalet giderlerinin kontrol edilmesi oldukça kısa süren bir işlemdir. Yüksek kalite görüntü sağlayan ve termal duyarlılığı olana kameralar ile tuvalet gider yolları detaylı olarak taranmaktadır. Su kaçağının veya koku oluşturan noktanın tespitinden sonra çalışılabilecek minimum alan açılarak gerekli tamir ve bakım işlemi yapılmaktadır. Bu teknolojinin kullanılması birçok noktanın kırılıp dökülerek bütünlüğün ve görüntünün bozulmasını da önler. Çalışma alanında bulunan karo, fayans gibi zeminlerde kırılma olmadan düzgün bir şekilde çıkartılıp tamir işleminden sonra yerine takılmaktadır.

Boğaziçi Tesisat Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat en son teknoloji ürünlerini kullanarak profesyonel ekipler ile su kaçağı, gider kokusu ve tesisat tamir bakımında hızlı çözümler üretmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.