Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilmeli

Birçok kişinin evinde ki en büyük problemlerden birisi de tuvalet kokusu. Çünkü ilk ve en önemli yaşam alanımız olan evlerimizde, gün içinde en çok kullandığımız bölümlerden birisi de tuvaletler. Bu nedenle özellikle kötü kokular nedeniyle en çok problem yaratan yerlerin başında da tuvaletler geliyor. Peki, bu problemi ortadan kaldırmak için ne yapmak gerekiyor, hangi yöntemleri uygulamak gerekir, Peki, Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilmeli

Tuvalet Kokusunun Nedenleri

Tuvalet kokusunu ortadan kaldırmak için her şeyden önce bunun sebebini tespit etmek gerekir.

Tuvalet kokusunun başlıca sebepleri şunlardır:

  • Tuvaletlerde havalandırma sisteminin olmaması ya da havalandırma sisteminde yer alan pimaşın kırık olması.
  • Lavabonun altında ki borunun S şeklinde olmaması.
  • Banyoda ki yer süzgecinin susuz olması
  • Tuvalet taşlarında boşluk olması
  • Alafranga tuvaletlerde, montaj sırasında vidaların iyi sıkılmaması da kokuya sebep olabilir.
  • Tuvaletin altında ki pimaş borularında tıkanıklık olması.
  • Tuvaletin uzun süre kullanılmaması ve bu nedenle tuvalette ki suyun da zamanla kötü kokması.
  • Tuvaletin içinde S borusu olmaması nedeniyle, her zaman su birikmesi ve bu suyun zamanla kötü kokulara yol açması.

tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet Kokuları

Kötü kokuları gidermenin en etkili yollarından birisi de tuvaletlerde kullanılan parfümler, yani tuvalet kokuları. Tuvaletlerde kullanılabilecek ve kötü kokuları engelleyebilecek tuvalet kokusu çeşitleri; çam kokusu, okyanus ferahlığı, limon aroması gibi esanslar içeren koku giderici parfümlerdir.

Tuvalet Kokusunu Gidermenin Yolları

Tuvalet kokusunu gidermenin birbirinden farklı birkaç yolu var. Tuvaletten gelen kötü kokuyu gidermenin yolları şunlardır:

Beyaz Sirke

Tuvalet kokusunu gidermede en etkili yöntemlerin başında beyaz sirke gelir. Bilindiği gibi sirke iyi bir temizlik ürünü olmakla birlikte aynı zamanda tuvalet kokularını gidermeye de yardımcı olur. Beyaz sirke ise bu konuda çok daha etkilidir. Tuvalet temizliği sırasında düzenli olarak beyaz sirke kullanımı, tuvalet kokularının önlemede çok işe yarar.

Karbonat ve Limon Suyu

Tuvalette ki kötü kokuyu gidermede bir diğer etkili ürün de limon ve karbonat karşımı. Limon ve karbonatı karıştırarak boş bir sprey şişesinin içine koyun ve tuvalet temizliğinden sonra tuvalete sıkın. Etkisini kısa sürede gösterecektir.

Esansiyel Yağlar Kullanın

Tuvalette ki kötü kokuyu gidermede kullanılan bir diğer yöntem de, banyolarda ki spreyler, oda parfümleri. Banyonuzda ki parfümü lavanta, vanilya gibi esansiyel yağlar içeren kokuları tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi de tuvalet koku giderici ürün görevi görürler.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212