Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tuvalet Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Yaşam alanında temizliğine en çok dikkat edilmesi gereken yerler mutfak ve banyolardır. Banyolar nemli bir ortama sahip olduğu için bakteri üretmesi ve kötü kokular yayma ihtimali diğer odalara göre çok fazladır. Gün içinde banyonun en çok kullanılan yeri olan tuvalet ve lavabolarda bu duruma en çok maruz kalan ve bizi yoran kısım olduğunu düşünürsek nasıl önlem alacağımıza bir bakalım.

Tuvalet Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Tuvalet ve lavaboları kullandıktan sonra akşam yatmadan önce bir miktar klorak döküp klozet kapağını kapatmanız gün içindeki mikropların ölmesine ve kötü kokunun giderilmesine yardımcı olacaktır. Daha sonra su ile durulayarak kullanıma devam edebilirsiniz. Bunu haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Ev temizliği sırasında tuvalet ve lavaboları silerken temizlik ürünlerinin dışında karbonat ile silmeniz ve ovalamanız hem daha beyaz hem de kötü kokuları önleyici bir önlem olacaktır. Alt katınızda saksı süs bitkisi sayısı fazla ise borulardan lavabo ve tuvalete bitki sinekleri gelebilir ve beraberinde kötü bir kokuya sebep olabilir. Bunun olmasını engellemek için az miktarda bitki ilacını lavaboda musluğun altında çıkış yeri olan açık yuvarlak kısma, tuvaletin ise etrafına dökebilirsiniz. Ya da alt kat komşunuza bitki ilacını kullanmasını tavsiye edebilirsiniz.tuvalet kokusu giderme

Tuvalet Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

Hazırladığınız diş macunu, karbonat ve limon karışımını diş fırçası ile tuvaletlerinizin iç kısımlarının kenarlarına sürerek temizlemek Evde yapılan temizlikten sonra kovadaki pis suyu asla lavabo ve tuvalete dökmemelisiniz. Suyun içerisinde bulunan bakteriler kötü kokuya sebep olabilir. Onun yerine balkon gider borusunu kullanabilirsiniz

Tuvalet ve lavabonuzun yanına ya da banyoda istediğiniz bir yere koku giderici dekorasyon malzemeleri koyabilirsiniz. Bu hem ortamın daha şık görünmesini sağlayacak hem de temiz ve ferah bir hava getirecektir. Tuvaletlere tuvalet kağıdı, hijyenik ped vb. ürünlerin atılmaması hem boruların tıkanmaması hem de tuvaletten gelen kötü kokuların önlenmesi açısından önemlidir.

Tuvalette kullanılan klozet kapağının düzenli temizliği ve lavaboların kenarlarının düzenliği temizliği sabun artığı ve bakterilerin koku yapmasını engellemesi açısından önemlidir. Tuvalette kullanımı daha kolay olsa da bakteri nedeni ile plastik klozet kapağı kullanmamaya özen göstermelisiniz. Lavaboların su gider kısmına evden çıkmadan ya da gece yatmadan önce hoş koku sağlayan ürünleri karbonat ile karıştırarak koyabilirsiniz.

Tuvalet Lavabo Kokusu Giderilir?

Tuvalet ve lavabolarda yukarı aldığımız önlemlerden sonra genel anlamda içinde yaşadığımız evi de kötü kokuların etkilememesi için bazı yöntemler kullanabiliriz.

Havalandırma her koşulda çok önemlidir. Havalandırma sırasında banyolardaki apartmanın boşluk kısmına bakan havalandırma yerine salon , yatak odası vb.. diğer odaların camlarını açarak havalandırmanız çok daha faydalı olacaktır. Evinizde yapılan temizlikten sonra ıslak kirli bezler ya da temizlik sırasında kullandığınız fırça ve diğer temizlik ürünlerinde temizlik malzemesi kalmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu bez ürünlerin temizlenmeden banyo ya da mutfakta saklanması bakteri üremesine ve kötü kokuların oluşmasına sebep olacaktır. Özellikle yaz aylarında ev ayakkabısı dışında kullandığınız ayakkabıları yıkadıktan asla banyoda kurumaya bırakmamalısınız. Bunun için balkonu kullanabilirsiniz. Eğer evinizde balkon yoksa cam kenarında ya da evinizin kapısının önüne, camları açarak holde kurutabilirsiniz.

Evimiz bizim özel alanımızdır. Yukarıdaki yöntemleri uygulayarak hem kendinizin hem de sevdiğimiz insanların daha sağlıklı yaşaması ve ferah bir nefes almasını sağlayabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...