Tuvalet Tıkanması Neden Olur?

Tuvalet tıkanması yaşam alanlarında sık karşılaşılan bir durumdur. Tuvalet tıkanması genellikle giderlerin dirsek kısımlarında meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise büyük parçalarda tıkanmalar meydana gelebilir. Tuvaletlerde tıkanmaya yol açan sebepler ise tuvalet kağıtları, temizlik sonrası tuvaletlere dökülen temizlik sularının içerisinde kalan bezler ve bütün halinde düşürülen havlu kağıt veya tuvalet kağıtlarıdır.

Bu tür durumlarda bol miktarda su dökmek veya sert cisimlerle giderleri baskı uygulamak oldukça yanlış bir yöntemdir. Tuvalet giderlerine tel, demir çubuk veya benzer cisimlerle vurmak veya iteklemeye çalışmak daha büyük sorunları ortaya çıkartabilir. Sert cisimlerin kullanılması plastik boruların patlamasına veya dilenmesine yol açabilir.

Tuvalet Tıkanmasında Neler Yapılabilir?

Tuvalet tıkanmasının sebebi biliniyor ise (temizlik suyunun içinde bez düşmesi, tuvalet kâğıdı vb.) öncelikle alınmasına imkân olup olmadığına bakılmalıdır. Alınmayacak bir durumda ise uzman bir tesisat ekibinin müdahale etmesi beklenmelidir. En çok yapılan hatalardan birisi üzerine kovalarla su dökmeye çalışmaktır.

Tuvalete düşen parçanın gitmesi sağlamak üzere dökülen su borular üzerinde basınç oluşturacağı için farklı noktalardan sızıntı yapmasına sebep olabilir. Ayın şekilde kaçan parça daha aşağı noktalarda büyük sorunları ortaya çıkartabilir.tuvalet tıkanması neden olur

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilir?

Tuvalet gider sistemleri kapalı sistem olduğu için gözle kontrol edilerek bulmak mümkün değildir. Eski yöntemleri kullananlar komple gider sistemini sökerek tıkanıklık açma yolunu kullanmaktadır.

Ancak günümüz teknolojisini etkin olarak kullananlar yüksek kalite görüş sağlayan kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanan noktayı tam olarak tespit etmektedir. Tespit edilen noktaya çoğu kez kırıp dökme işlemi uygulanmadan tıkanıklık giderilmektedir. Teknolojiyi kullananlar yaşam alanlarına azami tadilat noktası belirleyerek kısa sürede çözüm üretmektedir.

Boğaziçi Tesisat Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat yüksek teknoloji kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanıklık ve su kaçaklarını kısa sürede ve noktasal olarak belirlemektedir. Tuvalet ve lavabo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek müdahale edilmektedir. Tıkanıklığı giderilen boruların sağlam olup olmadığı da kontrol edilerek ileride doğabilecek sorunların önüne geçmede yardımcı olmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.