Tuvalet Tıkanması Neden Olur?

Tuvalet tıkanması yaşam alanlarında sık karşılaşılan bir durumdur. Tuvalet tıkanması genellikle giderlerin dirsek kısımlarında meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise büyük parçalarda tıkanmalar meydana gelebilir. Tuvaletlerde tıkanmaya yol açan sebepler ise tuvalet kağıtları, temizlik sonrası tuvaletlere dökülen temizlik sularının içerisinde kalan bezler ve bütün halinde düşürülen havlu kağıt veya tuvalet kağıtlarıdır.

Bu tür durumlarda bol miktarda su dökmek veya sert cisimlerle giderleri baskı uygulamak oldukça yanlış bir yöntemdir. Tuvalet giderlerine tel, demir çubuk veya benzer cisimlerle vurmak veya iteklemeye çalışmak daha büyük sorunları ortaya çıkartabilir. Sert cisimlerin kullanılması plastik boruların patlamasına veya dilenmesine yol açabilir.

Tuvalet Tıkanmasında Neler Yapılabilir?

Tuvalet tıkanmasının sebebi biliniyor ise (temizlik suyunun içinde bez düşmesi, tuvalet kâğıdı vb.) öncelikle alınmasına imkân olup olmadığına bakılmalıdır. Alınmayacak bir durumda ise uzman bir tesisat ekibinin müdahale etmesi beklenmelidir. En çok yapılan hatalardan birisi üzerine kovalarla su dökmeye çalışmaktır.

Tuvalete düşen parçanın gitmesi sağlamak üzere dökülen su borular üzerinde basınç oluşturacağı için farklı noktalardan sızıntı yapmasına sebep olabilir. Ayın şekilde kaçan parça daha aşağı noktalarda büyük sorunları ortaya çıkartabilir.tuvalet tıkanması neden olur

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilir?

Tuvalet gider sistemleri kapalı sistem olduğu için gözle kontrol edilerek bulmak mümkün değildir. Eski yöntemleri kullananlar komple gider sistemini sökerek tıkanıklık açma yolunu kullanmaktadır.

Ancak günümüz teknolojisini etkin olarak kullananlar yüksek kalite görüş sağlayan kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanan noktayı tam olarak tespit etmektedir. Tespit edilen noktaya çoğu kez kırıp dökme işlemi uygulanmadan tıkanıklık giderilmektedir. Teknolojiyi kullananlar yaşam alanlarına azami tadilat noktası belirleyerek kısa sürede çözüm üretmektedir.

Boğaziçi Tesisat Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat yüksek teknoloji kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanıklık ve su kaçaklarını kısa sürede ve noktasal olarak belirlemektedir. Tuvalet ve lavabo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek müdahale edilmektedir. Tıkanıklığı giderilen boruların sağlam olup olmadığı da kontrol edilerek ileride doğabilecek sorunların önüne geçmede yardımcı olmaktadır.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212