Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tuvalet Tıkanması Neden Olur?

Tuvalet tıkanması yaşam alanlarında sık karşılaşılan bir durumdur. Tuvalet tıkanması genellikle giderlerin dirsek kısımlarında meydana gelmektedir. Bazı durumlarda ise büyük parçalarda tıkanmalar meydana gelebilir. Tuvaletlerde tıkanmaya yol açan sebepler ise tuvalet kağıtları, temizlik sonrası tuvaletlere dökülen temizlik sularının içerisinde kalan bezler ve bütün halinde düşürülen havlu kağıt veya tuvalet kağıtlarıdır.

Bu tür durumlarda bol miktarda su dökmek veya sert cisimlerle giderleri baskı uygulamak oldukça yanlış bir yöntemdir. Tuvalet giderlerine tel, demir çubuk veya benzer cisimlerle vurmak veya iteklemeye çalışmak daha büyük sorunları ortaya çıkartabilir. Sert cisimlerin kullanılması plastik boruların patlamasına veya dilenmesine yol açabilir.

Tuvalet Tıkanmasında Neler Yapılabilir?

Tuvalet tıkanmasının sebebi biliniyor ise (temizlik suyunun içinde bez düşmesi, tuvalet kâğıdı vb.) öncelikle alınmasına imkân olup olmadığına bakılmalıdır. Alınmayacak bir durumda ise uzman bir tesisat ekibinin müdahale etmesi beklenmelidir. En çok yapılan hatalardan birisi üzerine kovalarla su dökmeye çalışmaktır.

Tuvalete düşen parçanın gitmesi sağlamak üzere dökülen su borular üzerinde basınç oluşturacağı için farklı noktalardan sızıntı yapmasına sebep olabilir. Ayın şekilde kaçan parça daha aşağı noktalarda büyük sorunları ortaya çıkartabilir.tuvalet tıkanması neden olur

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Tespit Edilir?

Tuvalet gider sistemleri kapalı sistem olduğu için gözle kontrol edilerek bulmak mümkün değildir. Eski yöntemleri kullananlar komple gider sistemini sökerek tıkanıklık açma yolunu kullanmaktadır.

Ancak günümüz teknolojisini etkin olarak kullananlar yüksek kalite görüş sağlayan kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanan noktayı tam olarak tespit etmektedir. Tespit edilen noktaya çoğu kez kırıp dökme işlemi uygulanmadan tıkanıklık giderilmektedir. Teknolojiyi kullananlar yaşam alanlarına azami tadilat noktası belirleyerek kısa sürede çözüm üretmektedir.

Boğaziçi Tesisat Tıkanıklık Açma Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat yüksek teknoloji kamera ve hassas dinleme cihazları ile tıkanıklık ve su kaçaklarını kısa sürede ve noktasal olarak belirlemektedir. Tuvalet ve lavabo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklar kamera sistemi ile kontrol edilerek müdahale edilmektedir. Tıkanıklığı giderilen boruların sağlam olup olmadığı da kontrol edilerek ileride doğabilecek sorunların önüne geçmede yardımcı olmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...