Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

WC Tıkanıklığı Ne ile Açılır?

WC Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Hemen hemen her gün tuvaletlerde yaşanan tıkanma durumu ile karşılaşılan birçok kişi mağdur durumda olabilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise, yeni binalardaki tesisat borularının ve gider borularının bir zaman sonra yavaş yavaş kireçlenmeye maruz kalması ve ardından eski oluşum haline gelerek zaman içinde boruların daralma sorunu yaşanmasıdır.

Ne yazık ki kireçlenme sorunu çözümlenebilir nitelikte ya da önlenebilir nitelikte bir durum değildir. Ancak zaman içerisinde daralan boruların içerisine katı madde atıkları atmak da tıkanıkların oluşmasına neden olacağı için bu durum önlenebilir. 

WC Tıkanıklık Nedenleri

Çoğu kişinin sıklıkla yaptığı WC tıkanıklığının nedenleri konusunda belli başlı maddeleri ele aldık. 

 • Sıklıkla tuvalet giderlerine erimesi mümkün olmayan tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete atımı yapıldığında zaman içinde tuvaletler tıkanabilir. 
 • Tuvaletlere erimesi mümkün olmayan katı atıkların atılması durumu tuvaleti tıkayabilmektedir. 
 • Bina inşaat halindeyken tesisat borularından moloz ve taş yığınları atılması tuvalet giderlerini baştan tıkayabilmektedir. 
 • Tesisat problemlerinin yaşanması ile iç tesisat sorunları zaman içerisinde kireçlenme ve boru daralmasına bağlı olarak tuvalet tıkanıklığı problemini ortaya çıkarmaktadır. 

Tuvalet tıkanması sorunu ile karşılaşması ne yazık ki WC tıkanıklığının nedenlerini ancak tuvalet tıkandıktan sonra düşünebilmekteyiz. Bu nedenle önceden alınacak olan bir önlem ile de tuvaletlerin tıkanmasını önleyebilir ve düzenli bakımlarının yapılmasını sağlayabiliriz. Görüldüğü üzere tuvalet tıkanıklıkları hem kullanıcıdan kaynaklı hatalardan ötürü hem de tesisat hatalarından ötürü tıkanıklık gösterebilmektedir. 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemleri

Tuvalet tıkanması günlğ hayatta çok sık akrşılaştığımız problemlerden biri olarak görülür. Bunların en büyük sorunu tesisat yapısı ve zamana bağlı oluşan kireçler ile birlikte boruda daralmadır. Kişisel önlemler alınsa da ne yazık ki tesisat önlemleri alınamamaktadır. Bu nedenle de bir süre sonra tuvalet tıkanıklığı kaçınılmaz olmaktadır. Tuvalet içerisine bina oluşumundan beri ne yazık ki çok fazla şey atılmaktadır. Kireç, alçı ve çimento gibi atıkların inşaat halindeyken pimaşa dökülmesi büyük bir tesisat sorunudur.

Burada bu çimentoların donarak boruların daralmasına yol açması bilinmektedir. ayrıca zaman içerisinde evde temizlik yapılan ve çeşitli yer temizliğinde kullanılan deterjanlı suların, içerisinde pislik, atık ve katı madde bulunan suların tuvalet giderine dökülmesi de pisliklerin zaman içerisinde boruda tıkanıklığa yol açtığı bilinmektedir. ilgili durumalra akrşın tıkanıklık yaşanması halinde kişisel olarak ne yazık ki bu giderler açılamaz.

Bu şekilde bir problem ile karşılaşıldığı zaman direkt kanal açma robotu kullanan tesisat ustaları çağırılması gerekmektedir. Kanal açma robotunun belirli aparatları bulunur. İlgili aparat pimaş boruya gönderilerek tıkanıklığa her ne neden olmuşsa onu kancası ile çıkarabilcek uzunluktadır. Bazen tıkanıklığın nedeni kötü kullanım olabilir. Bu durumlarda tıkanıklığa neden olan maddenin çıkarılması kolay şekilde kullanıma devam edilmesini sağlar.

Fakat bazı durumalrda da atık değil de kireçlenme ya da boru daralması gibi olumsuz durumlardan kaynaklı olarak yağlanma problemi olduğunda gene aynı robot makine ile giderdeki çekilemeyecek maddelerin parçalanması olası olur. Tıkanıklık açma robotu neden her ne olursa olsun kolay bir şekilde tıkanıklığı açabilmektedir. 

Tıkanan Tuvalet Borusu Açma İşlemleri 

Tıkanan tuvaletlerin açılma işlemlerinde kendi imkanlarımız ile kimyasal kullanılması durumu ne yazık ki tam verimlilik gösteremez Bu işlemlerde kanal açma makinesi kullanmak en önemli etkendir. Bu sayede büyük tıkanıklıklarda kırmadan tuvalet açmanın yolları ancak makine yardımı ile tıkanıklığa neden olan maddeyi parçalayarak geçmektedir. 

Makineyle tuvalet açan tesisatçı arayışlarınız için en kaliteli çözümü size firmamız sunmaktadır. Bu sayede tuvalet tıkanıklığı açan firma arayışlarınız da kaliteli ve deneyimli ekibimiz ile son bulacaktır. Firmamız bir telefon kadar uzağınızda olup, hızlı bir şekilde cihazlı tesisatçı olarak gelerek tıkanıklığı çözümlemeye çalışmaktadır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...