Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?

Yağ tutan lavabolar çoğunlukla mutfak lavabosunda bulunmaktadır. Çünkü mutfakta sürekli olarak yemek yapılması, yemek artıklarının lavabo evyesi içerisinde temizlenmesini ve hatta lavaboya dökülmesi neden olur.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Yıkama?

 Ayrıca kızartma yağları, tencere dibinde kalan yemek yağları gibi atık yağ maddelerinin de lavabo içlerine dökülmesi lavabo tıkanıklığına neden olur.

Lavabo gideri tıkanmasının bir önemli nedeni de yağların burada birikmesi ve bir süre sonra katılaşarak gideri tıkması durumudur.

GSM: 0532 359 0212

Bu nedenle tıkalı lavabo sorunu ile karşılaştığınız zaman firmamız ile çalışmanız mümkündür. Tıkanan lavabo giderlerini cihazla açma yöntemi nedir? sorusunu soruyorsanız ya da pimaş borusunu kamera ile açma işlemi nasıl yapılır? konusunda arama yapıyorsanız mutlaka firmamızın çalışmasını görmeniz gerekmektedir.

Tıkalı pimaş nasıl açılır kolay pratik yöntemler resimli anlatım için sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/tikanmis-tuvalet-nasil-acarim/

Çünkü hassas ve ince işçilik ile hem gider borularına hem de binanın tesisat sistemine zarar vereden çalışma sağlamaktayız. Bilinen tesisat işlerinin aksine oldukça hassas çalışmak da beraberinde temiz bir ortamda çalışma ve bunun sonucunda yaşam alanına zarar vermeden pratik çözümler ile sorunu halletme yetkisini vermektedir. 

Lavaboda biriken yağların aşırı şekilde katılaşması en zorlu tıkanık nedenidir. Kişinin kendi imkânları ile açmasına izin vermediği bu zorlu süreç ancak kameralı robot yardımı ile ve tazyikli su yardımı ile basınç verilerek açılacak bir işlemdir. Bunları da ev sahipleri kendi imkanları neticesinde yapamaz. Ancak usta bir tesisatçının gelerek müdahale etmesi gerekmektedir. 

Bir yaşam alanında gider borusunun tıkanmasının birçok farklı nedeni olabilmektedir. Evcil hayvan tüyleri, insan tüyü ve kılları, saç, kireçlenme, katı madde atıkları ve yağlanma şekli ile tıkanıklık oluşması mümkün hale gelmektedir. Tıkanıklığın nedeninin hangisi olduğunun bilinmesi çözümü konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işi makine yardımı ile yapılır. Ancak temizlendikten ve tıkanıklık açıldıktan sonra özen göstermek gerekmektedir.

Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Atık yağları lavabo içerisine dökmek hem lavabo giderlerini tıkar hem de bu giderlerde bakteri ve mikrop üremesine yol açar. Ayrıca tıkanıklık oluşturmasa bile hijyenik değildir. Ana gider hattına zarar verir. Kanalizasyona açılarak gittiği her bölgeyi daha kötü duruma getirir. Temiz suya karışabilir, deniz ve göllerin kirlenmesine neden olur. Doğada çürümeleri hızlandırır. 

Makineyle tıkanan lavabo giderini açma çalışmaları incelendiği zaman, basınçlı kanal yıkama makinesi yardımı ile oldukça güçlü bir basınç uyguladığı görülmektedir. Bu basınç 120 bar ölçüsündedir. Önünde hiçbir maddenin duramayacağı bu basınç sayesinde tıkanıklığın ana gider borusuna oradan da kanalizasyon hattına püskürtülmesi sağlanır.

Ayrıca bu basınç tüm boru gider hattını da ilk döşendiği günkü gibi temizler. Bunun nedeni de gene basınçtır. Kireçlenme, yağlanma, kayganlık vb. olumsuz durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sizler de yap tutmuş lavabo borusu kanal açma işleminin yanında bir de temizlenmesi işlemini yaptırmış olursunuz. 

Lavabo Borusu Temizleme Kimyasalları Yapısı

Lavabo gider borusu tıkanıklığı yaşandığı zaman kişilerin aklına ilk etapta bir tesisatçı çağırmak gelmez. Bu durumu kendileri çözebilme yeteneklerine bakarlar.  Eğer tıkanıklık az ise, anında açılır. Fakat çözümlenemeyen bir durum olduğu zaman ancak bir tesisatçı çağrılır. Kişilerin kendi imkanları ile lavabo açıcı kimyasalı kullanması, doğru ölçüde kullanılmadığı zaman etkili olmamaktadır. Lavabo gider borusu açıcıları içerdikleri kimyasal ile güçlü ya da az güçlü olarak iki sınıfa ayrılmaktadır.

Sıvı formda olan açıcılar, az güçlü özelliğe sahiptir. Bunların kokusu yoktur ve küçük çaplı tıkanıklıkları yok eder. Toz formda olan lavabo açıcı kimyasal bileşenleri ise oldukça güçlüdür. Kaynar su dökülerek lavabonun içerisinde çözünüp açılması sağlanır. Bu aşamada havaya oldukça zehirli gaz salınımı yapılır. Dikkatli açılması ve kişilerin ciltlerine temas etmemesi gerekmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...