Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Nasıl Temizlenir?

Yağ tutan lavabolar çoğunlukla mutfak lavabosunda bulunmaktadır. Çünkü mutfakta sürekli olarak yemek yapılması, yemek artıklarının lavabo evyesi içerisinde temizlenmesini ve hatta lavaboya dökülmesi neden olur.

Yağ Tutmuş Lavabo Borusu Yıkama?

 Ayrıca kızartma yağları, tencere dibinde kalan yemek yağları gibi atık yağ maddelerinin de lavabo içlerine dökülmesi lavabo tıkanıklığına neden olur.

Lavabo gideri tıkanmasının bir önemli nedeni de yağların burada birikmesi ve bir süre sonra katılaşarak gideri tıkması durumudur.

GSM: 0532 359 0212

Bu nedenle tıkalı lavabo sorunu ile karşılaştığınız zaman firmamız ile çalışmanız mümkündür. Tıkanan lavabo giderlerini cihazla açma yöntemi nedir? sorusunu soruyorsanız ya da pimaş borusunu kamera ile açma işlemi nasıl yapılır? konusunda arama yapıyorsanız mutlaka firmamızın çalışmasını görmeniz gerekmektedir.

Tıkalı pimaş nasıl açılır kolay pratik yöntemler resimli anlatım için sayfamızı ziyaret edin >>> https://www.bogazicitesisat.com/tikanmis-tuvalet-nasil-acarim/

Çünkü hassas ve ince işçilik ile hem gider borularına hem de binanın tesisat sistemine zarar vereden çalışma sağlamaktayız. Bilinen tesisat işlerinin aksine oldukça hassas çalışmak da beraberinde temiz bir ortamda çalışma ve bunun sonucunda yaşam alanına zarar vermeden pratik çözümler ile sorunu halletme yetkisini vermektedir. 

Lavaboda biriken yağların aşırı şekilde katılaşması en zorlu tıkanık nedenidir. Kişinin kendi imkânları ile açmasına izin vermediği bu zorlu süreç ancak kameralı robot yardımı ile ve tazyikli su yardımı ile basınç verilerek açılacak bir işlemdir. Bunları da ev sahipleri kendi imkanları neticesinde yapamaz. Ancak usta bir tesisatçının gelerek müdahale etmesi gerekmektedir. 

Bir yaşam alanında gider borusunun tıkanmasının birçok farklı nedeni olabilmektedir. Evcil hayvan tüyleri, insan tüyü ve kılları, saç, kireçlenme, katı madde atıkları ve yağlanma şekli ile tıkanıklık oluşması mümkün hale gelmektedir. Tıkanıklığın nedeninin hangisi olduğunun bilinmesi çözümü konusunda da oldukça etkili olmaktadır. Yağ tutmuş lavabo borusu temizleme işi makine yardımı ile yapılır. Ancak temizlendikten ve tıkanıklık açıldıktan sonra özen göstermek gerekmektedir.

Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı
Kameralı Cihazla Lavabo Borusu Açan Su Tesisatçı

Atık yağları lavabo içerisine dökmek hem lavabo giderlerini tıkar hem de bu giderlerde bakteri ve mikrop üremesine yol açar. Ayrıca tıkanıklık oluşturmasa bile hijyenik değildir. Ana gider hattına zarar verir. Kanalizasyona açılarak gittiği her bölgeyi daha kötü duruma getirir. Temiz suya karışabilir, deniz ve göllerin kirlenmesine neden olur. Doğada çürümeleri hızlandırır. 

Makineyle tıkanan lavabo giderini açma çalışmaları incelendiği zaman, basınçlı kanal yıkama makinesi yardımı ile oldukça güçlü bir basınç uyguladığı görülmektedir. Bu basınç 120 bar ölçüsündedir. Önünde hiçbir maddenin duramayacağı bu basınç sayesinde tıkanıklığın ana gider borusuna oradan da kanalizasyon hattına püskürtülmesi sağlanır.

Ayrıca bu basınç tüm boru gider hattını da ilk döşendiği günkü gibi temizler. Bunun nedeni de gene basınçtır. Kireçlenme, yağlanma, kayganlık vb. olumsuz durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sizler de yap tutmuş lavabo borusu kanal açma işleminin yanında bir de temizlenmesi işlemini yaptırmış olursunuz. 

Lavabo Borusu Temizleme Kimyasalları Yapısı

Lavabo gider borusu tıkanıklığı yaşandığı zaman kişilerin aklına ilk etapta bir tesisatçı çağırmak gelmez. Bu durumu kendileri çözebilme yeteneklerine bakarlar.  Eğer tıkanıklık az ise, anında açılır. Fakat çözümlenemeyen bir durum olduğu zaman ancak bir tesisatçı çağrılır. Kişilerin kendi imkanları ile lavabo açıcı kimyasalı kullanması, doğru ölçüde kullanılmadığı zaman etkili olmamaktadır. Lavabo gider borusu açıcıları içerdikleri kimyasal ile güçlü ya da az güçlü olarak iki sınıfa ayrılmaktadır.

Sıvı formda olan açıcılar, az güçlü özelliğe sahiptir. Bunların kokusu yoktur ve küçük çaplı tıkanıklıkları yok eder. Toz formda olan lavabo açıcı kimyasal bileşenleri ise oldukça güçlüdür. Kaynar su dökülerek lavabonun içerisinde çözünüp açılması sağlanır. Bu aşamada havaya oldukça zehirli gaz salınımı yapılır. Dikkatli açılması ve kişilerin ciltlerine temas etmemesi gerekmektedir.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.