Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Yerden Isıtma Sistemleri Faydaları Zararları

Kalorifer sistemleri günümüzde her evde kullanılmaktadır. Son yıllarda yerden ısıtma sistemleri daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Yerden ısıtma sistemleri kullanımı birçok açıdan fayda sağlamakla birlikte zararlı olduğu hususlar da vardır. Yerden ısıtma sistemi öncelikle petek olmadığı için evlerin kullanım alanlarını daha ferah ve estetik göstermektedir. Kullanılan alanın tamamını kapladığı için petekli sistemlere göre daha verimli bir ısı sağlamaktadır. Petekli kalorifer sistemlerinde petekler genel olarak pencere önlerine yerleştirilmektedir. Bu durum ısı kaybının çok olması yanında perdelerin sürekli kirlenmesine yol açmaktadır. Bu sebeple yerden ısıtma sistemi sıcaklığın eşit yayılması ve temizlik yönünden faydalıdır.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Zararlı Yanları

Yerden ısıtma sistemleri su kaçağı olması durumunda kurulan alana zarar vermektedir. Yerden ısıtma sistemi uygulanan alanı belirli bir düzen çerçevesinde kaplamaktadır. Sistemin herhangi bir noktasında su kaçağı olması hemen fark edilmeyebilir. Su kaçağının fark edilmesi yüzeyin (parke, laminat, karo vs.) ıslanması veya rutubet kokusu gibi belirtilerle anlaşılabilir. Çok katlı yapılarda ise genelde alt katın tavanında akma olarak görülür. Çünkü suyun yerçekimi etkisiyle aşağıya yönelmesi söz konusudur. Bununla birlikte yerden ısıtma sistemleri düzgün yapılmadığı takdirde sıcak ortamda üreyen canlıların ortaya çıkmasına yol açabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde su kaçağının tespit edilmesi ustalık ve teknoloji kullanımını gerektirir. Aksi durumda zeminin komple kaldırılması gerekir.yerden ısıtmanın zararları

Yerden Isıtma Sistemlerinde Su Kaçağı Tespiti

Yerden ısıtmalı yapılarda meydana gelen su kaçakları yüksek hassasiyete sahip dinleme cihazları, kamera sistemleri ve uzman bilgisi ile tespit edilmektedir. Su kaçağı tespitinde teknolojinin kullanılması tecrübeli olmayanlar tarafından yapılmaz ise küçük bir sorun içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Eskiden bir ustanın gözlemleyerek belirlediği bir noktadan çalışmaya başlaması ve birçok yeri açmak zorunda kalması söz konusuyken yüksek kalite kamera ve dinleme cihazları ile tek seferde doğru noktayı bulmak mümkündür.

Yerden Isıtma Sistemlerde Su Kaçağı Tamiri

Yerden ısıtma sistemlerde yaşanan su kaçaklarının tespitinde Boğaziçi Tesisat sektörün öncüsü durumundadır. Uzman ve eğitimli ekipler ile kullanmış olduğu yüksek kalite kamera ve dinleme cihazları ile su kaçağının olduğu noktayı tek seferde bulmaktadır. Bulunan noktada en azami çalışma alanı oluşturularak çözüm üretmektedir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pendik Petek temizleme

Pendik Petek temizleme Pendik Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Tuzla Petek Temizleme

Tuzla Petek Temizleme Tuzla Petek temizleme, Kombi temizleme, tesisat temizliği, uygun fiyat en yakın

Kombi Petek Temizliği Eyüp Sultan

Kombi Petek Temizliği Eyüp SultanKombi Petek Temizliği Eyüp Sultan, Boğaziçi Tesisat En yakın petek temizliği

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama

Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama Kombi Petek Temizliği ve Tesisat Yıkama, Kağıthanede Petek Temizleme Firması

Kombi Filtre Temizliği

Kombi Filtre Temizliği Kombi Filtre Temizliği Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kalorifer Peteği Temizleme Firması

Kalorifer Peteği Temizleme Firması Kalorifer Peteği Temizleme Firması Normal petek temizleme, ilaçlı petek temizliği.

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...