Yerden Isıtma Sistemleri Faydaları Zararları

Kalorifer sistemleri günümüzde her evde kullanılmaktadır. Son yıllarda yerden ısıtma sistemleri daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Yerden ısıtma sistemleri kullanımı birçok açıdan fayda sağlamakla birlikte zararlı olduğu hususlar da vardır. Yerden ısıtma sistemi öncelikle petek olmadığı için evlerin kullanım alanlarını daha ferah ve estetik göstermektedir. Kullanılan alanın tamamını kapladığı için petekli sistemlere göre daha verimli bir ısı sağlamaktadır. Petekli kalorifer sistemlerinde petekler genel olarak pencere önlerine yerleştirilmektedir. Bu durum ısı kaybının çok olması yanında perdelerin sürekli kirlenmesine yol açmaktadır. Bu sebeple yerden ısıtma sistemi sıcaklığın eşit yayılması ve temizlik yönünden faydalıdır.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Zararlı Yanları

Yerden ısıtma sistemleri su kaçağı olması durumunda kurulan alana zarar vermektedir. Yerden ısıtma sistemi uygulanan alanı belirli bir düzen çerçevesinde kaplamaktadır. Sistemin herhangi bir noktasında su kaçağı olması hemen fark edilmeyebilir. Su kaçağının fark edilmesi yüzeyin (parke, laminat, karo vs.) ıslanması veya rutubet kokusu gibi belirtilerle anlaşılabilir. Çok katlı yapılarda ise genelde alt katın tavanında akma olarak görülür. Çünkü suyun yerçekimi etkisiyle aşağıya yönelmesi söz konusudur. Bununla birlikte yerden ısıtma sistemleri düzgün yapılmadığı takdirde sıcak ortamda üreyen canlıların ortaya çıkmasına yol açabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde su kaçağının tespit edilmesi ustalık ve teknoloji kullanımını gerektirir. Aksi durumda zeminin komple kaldırılması gerekir.yerden ısıtmanın zararları

Yerden Isıtma Sistemlerinde Su Kaçağı Tespiti

Yerden ısıtmalı yapılarda meydana gelen su kaçakları yüksek hassasiyete sahip dinleme cihazları, kamera sistemleri ve uzman bilgisi ile tespit edilmektedir. Su kaçağı tespitinde teknolojinin kullanılması tecrübeli olmayanlar tarafından yapılmaz ise küçük bir sorun içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Eskiden bir ustanın gözlemleyerek belirlediği bir noktadan çalışmaya başlaması ve birçok yeri açmak zorunda kalması söz konusuyken yüksek kalite kamera ve dinleme cihazları ile tek seferde doğru noktayı bulmak mümkündür.

Yerden Isıtma Sistemlerde Su Kaçağı Tamiri

Yerden ısıtma sistemlerde yaşanan su kaçaklarının tespitinde Boğaziçi Tesisat sektörün öncüsü durumundadır. Uzman ve eğitimli ekipler ile kullanmış olduğu yüksek kalite kamera ve dinleme cihazları ile su kaçağının olduğu noktayı tek seferde bulmaktadır. Bulunan noktada en azami çalışma alanı oluşturularak çözüm üretmektedir.

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.