Banyo Tıkanıklığı Açma Firması

Banyo tıkanıklığı denilince akla birçok seçenek gelmektedir. Banyo giderlerinin duş gideri, banyo lavabosu, yer gideri gibi birçok çeşidi vardır. Bunların tamamı banyo tıkanıklığı içinde değerlendirilir. Banyo tıkanıklıklarının oluşmasında birçok sebep vardır. Banyo giderlerinin tıkanmasında en büyük sebeplerden biri sabundur.  Sabun gliserin denilen maddeden yapılmıştır. Yani içeriğinde yağ bulunmaktadır. Banyo giderleri de bu yağ atıkları nedeniyle tıkanmaktadır. Banyo tıkanıklıklarına neden olan bir diğer etken de saç kıllarıdır. Banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir araç yok ise banyo tıkanıklığı kaçınılmazdır. Banyo tıkanıklıklarının bir diğer sebebi ise tesisata düzgün eğim verilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Tıkanıklıklarda en önemli sorun budur ve düzeltilmesi de oldukça zor ve maliyet gerektiren bir durumdur. Tıkalı banyo giderinin açılması gerekiyorsa, tıkalı banyo gideri açma çalışmaları eskiden olduğu gibi çok uğraştırıcı bir çalışma olmaktan çıkmıştır. Gelişen teknoloji ile banyo gideri tıkanıklığı açma işlemleri robot cihaz ve kameralı görüntüleme cihazları ile yapılmaktadır. Bu sayede kısa süre içinde tıkalı banyo gideri açma çalışması tamamlanmakta ve aynı zamanda fayansların da kırılmasına gerek kalmamaktadır.

Banyo Tıkanıklığının Belirtileri Nelerdir?

Banyo tıkanıklıklarının en büyük belirtisi, suyun yavaş gidiyor olmasıdır. Bu durumda gidere kaynar su dökülebilir. Sıcak suyun etkisi ile tıkanıklığa sebep olan gliserin eriyecek ve tıkanıklık açılacaktır. Fazla miktarda saç ve kıl tıkanıklığa sebep olduysa sıcak su işe yaramayabilir. Dolayısı ile bu tıkanıklığı açmak için tel kullanılabilir. Tel süzgecin içine sokularak tıkanıklığa sebep olan saç ve kıllar temizlenebilir. Daha sonra yine gidere sıcak su dökerek giderin açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Yapılan bu işlemlere karşın gider halen açılmadı ise kimyasal lavabo açıcılar kullanmalısınız. Uygulayacağınız tüm bu yöntemler geçici çözümlerdir. Uygulanan tüm bu yöntemler ile gider halen açılmazsa, bilgisayarlı cihazlar kullanan profesyonel bir firmadan yardım almalısınız.

Banyo Tıkanıklığı Açan Firma

Geleneksel tıkanıklık açma yöntemlerinin aksine, gelişen teknolojiye bağlı olarak sorunun tespiti için kameralar ve tıkanıklığın açılması için robot cihazlar üretilmiştir. Bu cihazları kullanan profesyonel firmalar öncelikle kameralı cihazlar ile tıkanıklığın yerini ve tıkanıklığa neyin sebep olduğunu tespit ederler. Daha sonra robot adı verilen kanal açma makinesi ile banyo tıkanıklığı açma işlemi uygulanır. Tıkanıklığın en fazla tespit edildiği yer pimaş borulardır. Boru içi kamera sistemi ile borunun için çok net bir şekilde görülmektedir. Kamera ile net bir şekilde görülen boru hattında tıkanıklığın olduğu yerde kamera görüntüsü renk değiştirecektir. Sorunun tespitinin ardından robot adı verilen cihaz ile banyo gideri tıkanıklığı kolaylıkla açılır. Tıkanıklık açma işlemi sırasında pimaş boruların içi iyice temizlenerek sorun kökünden çözülmüş olur. Gider borularına zarar vermeden yapılan bu işlem ile kırma dökme gibi geleneksel yöntemler kullanılmamaktadır. Tıkanıklığın açılmasından sonra kamera ile tekrar boru içi görüntülenir ve farklı bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Mutfak giderleri gibi banyo giderleri de dar hazneli giderlerdir. Bu nedenle sık olarak tıkanma riski vardır. Dolayısı ile tıkanıklığın oluşmaması için giderler dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Tüm binanın gider boruları tek bir pimaşa bağlandığı için, nadiren de olsa bazı dönemlerde sorun bu borudan kaynaklanıyor olabilir. Böyle durumlarda alt kat dairelerin tuvaletlerinden geri taşma yaşanabilir.

Tesisat hatlarında birden fazla sorun olabileceği göz önüne alındığında en etkili yöntem kameralı görüntüleme cihazı kullanan firmalardan yardım istemektir. Bu sayede banyonuzda herhangi bir kırıp dökme işlemi yapılmadan çok kısa sürede tıkanıklıklarınız açılacaktır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

Tıkalı Bahçe Gideri Açma

Tıkalı Bahçe Gideri AçmaMüstakil evinizde ya da bahçeli dairenizde kullandığınız bahçe alanı sizlerin

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?

Tuvalet Deliği Tıkandı Ne Yapmalıyım?Yaşam alanlarında ortaya çıkan en pis sorun tuvalet giderinin tıkanmasıdır.

Tıkanmış Lavabo Açma

Tıkanmış Lavabo Açma Bir evin en önemli kullanım alanlarından biriside mutfak ve banyo bölümüdür.

Klozetten Su Geri Taşıyor

Klozetten Su Geri TaşıyorKlozet en çok kullanılan ve temel ihtiyaçların kullanılması adına alafranga

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.