Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Bulaşık Makinesi Gideri Tıkandı Nasıl Açılır?

Bulaşık makinesi gideri açma, evlerde bayanların en büyük yardımcılarından olan çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri, küçük bir arıza da bile çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Özellikle bulaşık makineleri sık kullanılan ev gereçleri olduğundan sıklıkla arızalanan cihazlardır.

Bulaşık makinelerinin markaları ne olursa olsun giderlerde yaşanan sorunlar doğrudan makineyi de etkilemektedir. Giderin tıkanması sonucu makineniz randımanlı olarak çalışmaz.

Bu gibi durumlarda bulaşık makinesi gideri açma işlemi için profesyonel ekipmanı olan bir firmadan destek alınmalıdır. Uzun süre açılmayan tıkalı gideler zamanla su kaçaklarına sebep olurlar.

Servis Tıkla Ara : 0532 359 0212

Bu gibi durumlarda marketlerden alınan kimyasal lavabo açıcılar kullanılmamalıdır. Bu kimyasallar hem bulaşık makinesine, hem de gider borularına zarar verebilir. Bilgisayarlı olarak faaliyet gösteren firmalar bulaşık makinesi gideri açma işlemini farklı yöntemlerle yaparlar. Bu durumda makineniz ve tesisatınız zarar görmez.

Bulaşık Makinesi Gider Hortumu Temizleme

Bulaşık makinesinin suyu boşaltmadığı durumlarda gider borusunun tıkanmış olduğundan söz edilir. Bu tıkanıklığa bulaşık makinesinin filtresinden geçen küçük yemek artıklarının gider borusunda birikmesi neden olur.

Bu gibi durumlarda bulaşık makinesi gider hortumu temizleme işlemi yapmalısınız. Bunun için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

 • Öncelikle bulaşık makinesinin arka kapağı tornavida ile sökülür,
 • Daha sonra gider borusu tornavida ile yerinden sökülür,
 • Bulaşık makinesi gider borusu yerinden söküldükten sonra içi muslukta temizlenir,
 • Temizlendikten sonra sökme işleminin tam tersi işlemler yapılarak gider borusu yerine takılır.

Bazen bulaşık makinesi gider hortumu ezilmiş, yıpranmış ya da delinmiş olabilir. Bu gibi durumlarda temizleme hiçbir işe yaramaz. Bu gibi durumlarda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Tüm bu işlemleri eğer kendiniz evde yapamıyorsanız mutlaka konusunda uzman ve teknik donanıma sahip profesyonel tesisatçılardan yardım almalısınız.

Tıkanan gideri nasıl açarım diyorsanız sizin için en kolay yöntemleri resimli olarak anlattık 9 farklı yöntem evdeki malzemelerle gider açma için >>> tıkalı gider açma

Servis Tıkla Ara : 0532 359 0212

Bulaşık Makinesi Gideri Su Kaçırıyor

Bulaşık makinesi giderinden su kaçırma problemi genellikle makinenin kendi parçalarından kaynaklanmaktadır. Bu durumları sıralamak gerekirse;

 • Makinenin altında bulunan bağlantı hortumunda oluşabilecek çatlak ve kırık gibi nedenlerle hortumun görevini tam olarak yerine tam olarak getirememesi sonucu oluşur. Bu gibi durumlarda makinenin altından sürekli su sızar. Bu durum hortumun değiştirilmesi ile çözüme kavuşur.
 • Bir diğer sebep ise tahliye hortumunda meydana gelebilecek bir tahribat sonucu oluşur. Bu gibi durumlarda yine tahliye borusunun değiştirilmesi gerekir.
 • Bunların yanı sıra bulaşık makinesinin gider suyunun boşaltılamaması sonucu makineden biriken su sızma yapar. Bu gibi durumlarda makinenin filtresinin sökülerek temizlenmesi gerekir. Eğer ki filtreden kaynaklı bir sorun değilse makinenin diğer parçalarından kaynaklı bir sorun var demektir. Bu gibi durumlarda ciddi sorunlar olabileceği için teknik destek alınmalıdır.
 • Bir başka sebep ise tuz kutusunun delinmiş olmasıdır. Bu gibi durumlarda tuz kutusunun değişmesi gerekmektedir.
 • Son olarak makinenin kazanında meydana gelen çatlaklarda da su sızıntısı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da yine teknik bir servisten destek alınmalıdır.

Bulaşık Makinesi Gider Borusu Nasıl Temizlenir?

Bugün artık herkesin evinde olan bulaşık makinesi bazı zamanlarda gider sorunları yaşatmaktadır. Bulaşık makinesi gideri nasıl temizlenir, sorusu birçok kullanıcı tarafından sorulmaktadır.

Genellikle tesisat tıkanıklıkları konusunda kullanımdan kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte yapım aşaması sırasında usta hatalarından kaynaklı tıkanıklıklar da olabilmektedir. Kullanıcı kaynaklı sorunların çözümü oldukça kolaydır. Bulaşık makineleri de evlerde en fazla sorun çıkaran araçlardan biridir. Makine içine yerleştirilen tabaklarda bulunan yemek artıkları giderin tıkanmasına neden olur.

Bu gibi durumlarda marketlerden alınan kimyasal açıcıların kullanılması sakıncalı durumlar ortaya çıkarabilir. Bu kimyasallar hem tıkanıklık açma konusunda geçici çözümlerdir. Hem de makinenize zarar verebilir. Bu gibi durumlarda en kalıcı çözüm olarak konusunda uzman ve deneyimli personellerden oluşan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Kameralı ve son teknoloji cihazlarla faaliyet gösteren bu firmalar hızlı ve güvenli bir şekilde sorunları çözmektedirler.

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi

Bulaşık makinelerinde su sızdırma ya da su akıtma problemi ile ilgili çeşitli etkenler bulunmaktadır. Her türlü son teknoloji makinelerde bile su akıtma sorunu yaşanmaktadır. Bulaşık makinesinin bağlantı hortumlarında meydana gelen çatlaklar nedeniyle su sızıntısı olabilir. Bu gibi durumlarda bağlantı hortumunun değişmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bulaşık makinesi tahliye hortumunda meydana gelen deformasyon sonucu da su sızdırma sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlarda da yine tahliye hortumunun değişmesi gerekmektedir.

Ayrıca bulaşık makinesinin filtresi tıkanmış ise makine içinde bulunan suyun tahliyesi zorlaşacağından su farklı yerlerden sızdırma şeklinde kendini gösterecektir. Bu durumda yapılacak en önemli şey filtrenin yerinden sökülüp temizlenmesi gerekir.

Makinenin su sayacında oluşabilecek olan arızalarda su sayacı arızalı olduğu için makine sürekli su alacak ve bu da makinenin su sızdırmasına neden olacaktır. Bu gibi durumlarda teknik servisten destek alınmalıdır.

Bulaşık makinesi giderinden su gelmesi durumunda mutlaka konusunda uzman ve teknolojik cihazlarla faaliyet gösteren firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalara su akıtma sorunu için kesin ve uzun ömürlü çözümler sunmaktadır. Bulaşık makinesi gider borusundan su gelmesi

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma

Arnavutköy Kameralı Tuvalet Açma Arnavutköy kameralı tuvalet açma Tuvalet tıkanıklığı her

Balkon Gideri Açma

Balkon Gideri Açma Kış aylarına neredeyse hiç kullanılmayan balkonlar yaz aylarında vazgeçilmez

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...