Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Duvarda Su Borusu Tespiti

Su kaçağı her zaman banyo ve mutfak borularında olmaz. Duvarda yaşanan su kaçağı tüm duvarı ve diğer katları kaplar. Su tesisatı, yerden ısıtmalı sistemler ve ısıtma boruları nedeni ile oluşan sızıntılar kısa sürede zeminden duvara nüfuz eder. Duvarda oluşan bu kaçağın tespiti ise duvarda su borusu tespiti ise sanıldığı kadar zor değildir.

Duvarda Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Duvarlarda oluşan kaçaklar bazen duvardan geçen borulardan kaynaklıdır. Zemin içerisinden çıkan su nedeni ile yanlış bölgeler duvarda su borusu tespiti yapılıp kırılabiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere kırma işlemi eski bir tesisat işlemidir. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran firmalar ise bu kaçak tespitini yaparken öncelikle cihazlardan yararlanıyor. Ev ve işyeri sahipleri tarafından zeminden düşünülen kaçak için parkelerin sökülmeye çalışılması ciddi zararlara neden oluyor. Duvardan yayılan suyu tespit etmeniz halinde zemine her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Su Kaçağı Tespitinde Garantinin Önemi

Kendine güvenen firmalar su kaçağını tespit etmekte sizlere teminat sunar. Kullanılan malzeme kalitesine güvenen, TSE belgesine sahip sağlam ekipmanlar ile işini yapan firmalar sizlere garanti vermekten çekinmez. Teknolojik cihazlar kullanan firmalar duvarda su kaçağı nedeni ile oluşan rutubetin daha fazla büyümesini engellemek adına hızlı bir şekilde tespit aşamasına geçer. Garanti verilen işler her zaman ustalıkla yapılan işlerdir.

Duvarda Su Borusu Tespiti

Duvarda Su Borusu Tespiti

Su Kaçağı Nasıl Tespitinde Hangi İşlemler Yapılır?

Duvarda bulunan su kaçağı duvar yapısına göre önemlidir. Öncelikle sonradan kapatılmış duvarlar ya da inşaat döneminde yapılan duvarlarda yer alan borular zamanla eskiyebilir. Su sesini algılamak adına kullanılan cihazlar sayesinde, duvarın hangi noktasından su geldiğine bakılır. Isıtma sistemlerine ait borulardan ise genellikle sıcak su gelir. Bu nedenle termal kameralar bu iş için biçilmiş kaftandır. Tespit cihazlarının kullanımı ile işinde uzman ustaların işi kolaylaşır. Sizlere de fazla maliyet çıkmaz.

Su Borularının Devamlı Patlamasının Nedenleri

Su boruları bazen sıklıkla sorun çıkarır. Kaçak ya da patlama olarak ifade edilen boru sorunları için muhakkak detaylı bir tespit yapılmalıdır. Su tesisatı için kullanılan malzemelerin birçoğu kaliteli değildir.

Bunun nedeni;

 • İnşaat firmasının masraftan kaçması
 • Kalitesiz malzeme kullanılması
 • TSE belgesine sahip olmaması
 • Yanlış tesisat işlemi yapılması

Bu nedenlerle borularda sürekli olarak sorunlar ortaya çıkar. Her defasında yapılan işlemler için ayrı maliyetler ödemeniz gerekebilir. Genellikle bazı borular sürekli sorun çıkarabilir. Bu borular içerisinde demir ve mavi renkte olan plastik borular bulunuyor. Bu malzemeler kullanılarak yapılan su tesisatınızı, usta önerisini dikkate alarak tamamen yenilemeniz sorununu kökten çözer.

Duvar Borularında Tespit Yapılmazsa Ne Olur?

Duvar, bir yapının en önemli alanlarıdır. İnşaatta kullanılan malzemeler ne kadar dayanıklı olursa oldun bir müddet sonra tüm binayı kanser gibi kaplar ve içten içe çürütür. Bu nedenle ivedilikle sorunu çözmek, binanın yapı sağlığı için önemlidir. Bu önem hayati boyutlara varabilir. Komşularınızın sizin yüzünüzden zarar görmemesi ve duvardan inen borulardan kaynaklı sorun yaşamamaları için sizin bu konuda bilinçli davranarak harekete geçmeniz gerekir.

Aksi halde sorun büyüdükçe telafisi zor bir hal alır. Duvarlarda tespit edilen kaçağın biran önce çözümlenmesi, ileride iç ve dış cephe onarımlarının önüne geçer. Duvarda yer alan nem, sızıntı ve su kısa sürede malzemelerden hızla geçerek zemine kadar ulaşır. Rutubet ise tüm tesisata zarar verir. Bu tesisatlar arasında elektrik, su gibi parçalar vardır. Tamamen sorun büyümeden, cihaz tespiti yapan firmalarla iletişime geçmeniz gerekir.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...