Tıkla AraWhatsApp
27 Ağustos 2018

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi artık eskiden olduğu gibi tahmin yöntemi ile değil teknolojik açıdan gelişmiş cihazlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini  en gelişmiş kameralı cihazlarla yapmaktayız.

Su kaçaklarının oluşma nedenleri arasında birçok etken bulunuyor. Tesisatın zaman içerisinde yıpranması ve yanlış uygulanan tesisat su kaçaklarının oluşmasına neden olabiliyor. Su kaçağı konusunda hizmet almak istediğinizde mutlaka kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin. Çünkü bu işlem uzmanlık ve deneyim gerektiren bir konudur. Firmamız su kaçağı bulma konusunda sektör içerisinde lider konumda yer alarak hizmet veriyor ve bu hizmetini de alanında uzman kadrosu ile sürdürüyor. Su kaçağı bulma işlemi teknolojik makineler yardımı ile yapılıyor. Kısa sürede ilgili kaçak tespit edilerek onarım işlemine geçilebiliyor. Sunulan tüm hizmet içeriği garanti kapsamı içerisinde yer alıyor.

Evinizde Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarsınız

Su kaçakları ilk dönemde kendini belli etmez. Duvar içlerinde yer alan tesisat içerisinde kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. Eğer duvarınızın bir kısmında nemlenme var ise bu kaçağın olduğunu gösterir. Bu duruma müdahale edilmez ise kaçak giderek büyür ve maddi sorunlara yol açabilir. Bunun için zamanında müdahale edilmesi yararınıza olacaktır. Su kaçaklarını anlamanın bir diğer yolu ise tüm muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın olduğunu gösterir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir

* Su faturanız normal ücretin dışında yüksek geliyor ise

* Seramiklerin arasında yer alan derzlerde bir sararma mevcut ise

* Duvarlarda belirli bölgelerde ıslaklık veya nemlenme oluyorsa

Bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda mutlaka uzman desteği alarak ilgili kaçağın bulunması gerekir.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir.

Su kaçağı bulma işlemi konusunda kullanılan bazı teknik ekipmanlar bulunuyor. Bu ekipmanlar yardımı ile ilgili kaçak kısa sürede tespit edilebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ekipmanların uzmanlar tarafından doğru bir şekilde kullanılabilmesidir. Bunun için tespit işlemini yapan kişinin alanında uzman olması gerekir.

Dinleme Cihazları

Su kaçağı bulma konusunda en etkili yöntemlerden biri olan dinleme cihazları kısa sürede kaçağın bulunmasına yardımcı olur. Kaçağı noktasal olarak bulunmasına da etken oluşturur.

Termal Kamera

Bu yöntemde sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için kullanılır. Termal kamera yöntemi ile sıcak su borularının yeri tespit edilir. Daha sonrada dinleme cihazı ile de kaçağın hangi noktada olduğu bulunur. Termal kamera su kaçağını bulmada yardımcı ekipman olarak yer alır.

Pis Su Kamerası

İnsan elinin ulaşamadığı noktalara gönderilen kamera yöntemi ile kırılan veya hasar gören boruların yeri su kamerası ile tespit edilir. İlgili hasarlar cihazın ekranında net olarak görülür.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su kaçağının profesyonel bir şekilde bulunabilmesi için tecrübe ve deneyim ilk sırada yer alır. Bunun için özel olarak belirlediğimiz tüm yöntemleri deneyerek ilgili kaçağı kısa sürede tespit ediyoruz. Ayrıca kaçağın doğru bulunabilmesi alanın durumuna göre de değişkenlik gösterebilir.
Su Kaçağı Bulma Fiyat İçeriği

Su kaçağını bulma konusunda müşteri memnuniyeti içerisinde hizmet veren firmamız ekonomik fiyat politikasını benimsemiştir. Ödeme kolaylıklarını da sunarak yardımcı olmakta ve garantili hizmetin anahtarını size sunmaktadır. Bundan dolayı kurumsal hizmet içeriğinden yararlanmanız yeterli olacaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi kırma ve dökme işlemi yapılmadan tespit edilir. Bunun için duvarlarınıza herhangi bir şekilde zarar verilmez. Patlayan borunun değiştirilme aşamasında seramiklerin çıkarılması gerekir. Sadece o alanın seramikleri çıkartılarak çevreye zarar verilmez. İşlem tamamlandıktan sonra ilgili seramikler eski haline getirilerek kapatılı