Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi artık eskiden olduğu gibi tahmin ve kırma yöntemi ile değil teknolojik açıdan gelişmiş cihazlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı bulma işlemlerini son teknoloji gelişmiş kameralı cihazlarla yapmaktayız. Su kaçaklarının oluşma nedenleri arasında birçok etken bulunuyor.su kacagi bulma

Tesisatın zaman içerisinde yıpranmasıyla birlikte tesisatın yanlış uygulanması da su kaçaklarının oluşmasına neden olabilir. Su kaçağı konusunda hizmet almak istediğinizde mutlaka kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin. Çünkü bu işlem uzmanlık ve deneyim gerektiren bir konudur. Firmamız su kaçağı bulma konusunda sektör içerisinde lider konumda yer alarak hizmet veriyor ve bu hizmetini de alanında uzman kadrosu ile sürdürüyor. Su kaçağı bulma işlemi teknolojik makineler yardımı ile yapılıyor. Kısa sürede ilgili kaçak tespit edilerek onarım işlemine geçilebiliyor. Sunulan tüm hizmet içeriği garanti kapsamı içerisinde yer alıyor.

Su tesisatında kaçak olduğu nasıl anlaşılır?

Su kaçakları ilk dönemde kendini belli etmez. Duvar içlerinde yer alan tesisat içerisinde kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. Eğer duvarınızın bir kısmında nemlenme var ise bu kaçağın olduğunu gösterir. Bu duruma müdahale edilmez ise kaçak giderek büyür ve maddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden zamanında yapılacak tespit ve müdahale işlemi çok önemlidir. Su kaçaklarını anlamanın bir diğer yolu ise tüm muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın olduğunu gösterir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Aşağıda vereceğimiz ipuçlarıyla evinizde su kaçağı olup olmadığını rahatlıkla anlayabilir ve erkenden müdahale ederek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer;

 • Musluklar açık olmadığı halde su sayacınız sürekli dönüyorsa,
 • Kullandığınızdan daha fazla su faturası ödüyorsanız
 • Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde alt katın tavanından su damlıyorsa,
 • Islak ya da kuru zeminlerde yüzeye sürekli su çıkıyorsa,
 • Duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa,
 • Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başladıysa
  dairenizde su kaçağı meydana gelebilir. Su kaçağının erken zamanda tespiti, sorunun büyümeden çözülmesi için önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti tavan kabarması, su sızıntısı gibi şikayetler nedeniyle evde kolaylıkla yapılabilir. Dairenin ve apartmanın kötü kokması, duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin diğer belirtileridir. Ancak su kaçağının oluştuğu noktanın tespit edilmesi ve ilerlemiş su kaçakları için mutlaka profesyonel bir tesisat firmasına başvurulmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti için tesisat borularının açılması ve fayansların kırılması gerekmekteydi. Ancak günümüzde su tesisatı firmaları, kullandıkları profesyonel tespit cihazları ve uzman tesisatçıları ile herhangi bir kırma işlemi gerçekleşmeden su kaçağı tespiti yapmaktadırlar. Tesisat firmaları kamera, termal kamera, akustik dinleme aleti, nemölçer gibi cihazlar ile kaçağın olduğu bölgeyi noktasal olarak tespit etmektedirler.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı bulma işlemi konusunda kullanılan bazı teknik ekipmanlar bulunuyor. Kullandığımız teknolojik ekipmanlar ile kaçağ kısa sürede buluyor ve onarım işlemine geçiyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ekipmanların uzmanlar tarafından doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Bunun için tespit işlemini yapan kişinin alanında uzman olması gerekir. Ancak ve ancak güvenilir ve garanti verebilen uzmanlar doğru çözümü getirebilir.
Hemen hemen her tesisat şirketinin kaçak bulmak için kullandığı 3 farklı cihaz vardır:

Dinleme Cihazları 

Su kaçağı bulma konusunda en etkili yöntemlerden biri olan dinleme cihazları kısa sürede kaçağın bulunmasına yardımcı olur. Su kaçaklarını bulmak için en çok kullanılan yöntemdir. Su kaçağının yerini dakikalar içerisinde

bulabilen dinleme cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça etkili bir cihazdır.

Termal Kamera 

Termal kameralar, sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için kullanılır. Termal kamera yöntemi ile sıcak su borularının yeri tespit edilir. Daha sonra da dinleme cihazı ile kaçağın hangi noktada olduğu bulunur. Termal kamera su kaçağını bulmada yardımcı ekipman olarak yer alır.

Pis Su Kamerası 

İnsan elinin ulaşamadığı noktalara gönderilen kamera yöntemi ile kırılan veya hasar gören boruların yeri su kamerası ile tespit edilir. İlgili hasarlar cihazın ekranında net olarak görülür. Böylece sorunlu yerlere müdahale edilebilir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su kaçağının profesyonel bir şekilde bulunabilmesi için tecrübe ilk sırada yer alır. Bunun için özel olarak belirlediğimiz tüm yöntemleri deneyerek ilgili kaçağı kısa sürede tespit ediyoruz. En güncel teknikleri ve cihazları kullanarak, seramikleri ya da duvarlarını kırmadan su kaçaklarını tespit ediyoruz.

Aşağıda sizlere en çok kullandığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:

 • Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti
 • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme
 • Boruya verilen gazı izlemek
 • Boyalı su kullanmak
 • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme
 • Manyetik cihazla dinleme yapmak

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi kırma ve dökme işlemi yapılmadan tespit edilir. Bunun için duvarlarınıza herhangi bir şekilde zarar verilmez. Patlayan borunun değiştirilme aşamasında seramiklerin çıkarılması gerekir. Sadece o alanın seramikleri çıkartılarak çevreye zarar verilmez. İşlem tamamlandıktan sonra ilgili seramikler eski haline getirilerek kapatılır.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları

Boğaziçi Tesisat; su kaçağını bulma konusunda donanımlı ekibi, doğru yöntem ve teknikleri ile müşteri memnuniyeti içerisinde hizmet verir. Tüm müşterilerimize ödeme kolaylığı sunarak garanti kapsamında hizmet veriyoruz.Ayrıntılı fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Boğaziçi Tesisat cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında önde gelen firmalardan biri olamakta Güven, Kalite ve profesyonel çözümlerin adresi olan Boğaziçi tesisat  gelişmiş ekipman ve eğitimli uzman ekipleriyle hızlı hizmet sunmaktayız. bireysel doğrudan müşterilerimiz yanı sıra bir çok  kurumsal firmanın çözüm ortağıyız bunun yanında ekipmanları arasında kameralı su kaçak tespiti cihazı olmayan tesisatçı meslektaşlarımıza çözüm ortağı olmaktayız. Alanında uzman tesisatçıların dahi tercihi olmak bize gurur veriyor.

 

“Su Kaçağı Bulma” için 9 yanıt

Meraba ben ankara sincandan murat şener çok sıkıntılıydi petekler o kadar usta çağırdım cozemediler İsmet ustayı aradım sağolsun çözüm ortağımız oldu işini severek yapıyor kemdisine tşk ediyorum sağolun ucuz yapanlara aldanmayın anca kandırıyorlar maalesef işini yapana verin hak ettiğini sağlıklı mutlu günler dilerim

Mutfaktan asagida ki, komşuya su damladigini bildirdi, bir gun temiz suyu kestik sudan oldugu anlasildi, kendimce musluk diplerini lasdiklerini yeniledim olmadi, 0850 255 0212 veya 0212 703 16 74 internetten sorguladım söz konusu telefonları aradım şu kaçağını sıcak su borusunun zeminde iki kalbodru kırarak 5 dakikada bulup yaptı çok memnun oldum, usta çok bilgili çıktı teşekkür ettim.

Su kaçağı konusunda uzman ve profesyonel olduğunuz gelen yorumlardan da belli oluyor. Banyodaki giderlerden su kaçağı var. Yerini bir türlü tespit edemedim. Yardım eder misiniz?

Alt komşunun şikayeti ile borularda su sızıntısı olduğunu öğrendik. İnternetten yaptığımız aramalarda Boğaziçi tesisat ile ilgili çok güzel yorumlar gördük. Bu yüzden sizden randevu talep ediyorum.

Üst kat komşumuzdan su kaçağı sebebiyle sürekli olarak su akıntısı mevcuttu. Kaç usta çağırdılarsa yapamadılar. Onlara sizin telefonunuzu verdim. Ertesi gün gelip robotlu bir alet ile hemen kaçağı bulup tamir ettiler.

Yeni bir ev aldık fakat 21 yıllık olduğundan dolayı tesisatın eskimiş olabileceğini düşünüyoruz. Eve henüz taşınmadan tüm bu işlemleri yaptırmak istiyoruz. Genel bir fiyat alabilir miyim?

Eğer sizde ya da komşunuzdan su sızıntısı sorunu varsa kesinlikle Boğaziçi tesisatı öneririm. Son teknolojik aletler ile hiçbir yeri kırmadan kaçağı tespit ediyorlar.

Kırmadan su kaçak tespiti hizmetinizle ilgili bilgi almak istiyorum. Saat biraz geç olduğu için aramak istemedim. Bu hizmetiniz %100 sonuç verir mi? Eğer öyle ise bana dönüş yapabilir misiniz?

Üst komşumdan su sızıyor. Tavanım hep küf içinde kaldı. Usta getiriyor ama bir türlü sızıntıyı bulamıyorlar. Son çaremiz olarak siz kaldınız. Lütfen yardım edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.