4.6 9 Oylar
Article Rating

Su tesisatında oluşan su sızıntısını kırmadan bulma işlemine su kaçağı tespiti denir. Su kaçağı bulma kırma ve dökme işlemi yapılmadan tespit edilir. Patlayan borunun yerini tespit etmek için uzman ekip ve ekipman kullanılmalıdır. Boğaziçi Tesisat bu konuda eğitimli personel ve son teknoloji cihazlar kullanmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti fiyatı nedir? Sayfamızın sonuna Diğer firmaların ve Boğaziçi Tesisat karşılaştırmalı su kaçağı tespit fiyat tablosu ekledik. İncelemenizi tavsiye ederiz.
GSM 0532 359 0 212
Avrupa 0212 703 16 74
Anadolu 0850 532 1 536
WhatsApp 0532 359 0 212

Boğaziçi Tesisat sizin için kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmak için çalışmaktadır. Birçok Müşterimizin olduğu gibi sizinde çözüm ortağınız olmak istiyoruz.

Ücretsiz Su Kaçağı Tespiti

Ücretsiz su kaçağı tespiti nasıl olur? Firmamız adresinize gelir ve su kaçağını bulamaz ise servis ücreti, yol parası, mazot parası, el emeği gibi gibi sebepler için hiçbir ücret talep etmez. Su kaçağı bulma oranımız %95 dir, diğer yüzde beşlik kısımda kalan müşterilerimizden şimdiden özür dileriz. %5 lik oranı düşürmek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz.

Su Kaçağı Tamir Fiyatı

Su kaçakları tamir fiyatı nedir? Müşterilerimizin telefonda en çok sorduğu sorulardan biri su kaçağı tamir fiyat nedir? Bu konuda çok haklısınız fakat takdir edersiniz ki arızanın ne olduğunu bilmeden tamir fiyatı vermemiz mümkün değildir. Fakat sorun temiz su hattında ise su kaçağı tamir fiyatı 100 TL den başlamaktadır. Peki bu fiyat neye göre değişir?
Fiyatlar işin zorluğuna göre değişir aşağıda fiyatları etkileyen unsurları sıraladık.
2
Ustaya Soru Sor  x
 • Su tesisat hattı demir boru ise
 • Su tesisatında birden fazla kaçak varsa
 • Su kaçakları mutfak veya banyo dolabı altında arkasında gibi zor noktalarda ise
 • Pis su hattında kaçak var ise ( Pimaş çatlak kırık vs.)
 • Kaçak temiz su hattında fakat merkez konumda ve birden fazla işlem gerekirse
su kaçağı

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı bulma işlemi konusunda kullanılan bazı teknik ekipmanlar bulunuyor. Kullandığımız teknolojik ekipmanlar ile kaçağı kısa sürede buluyor ve onarım işlemine geçiyoruz. Bura da dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ekipmanların uzman kişi tarafından doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Bunun için tespit işlemini yapan kişinin alanında uzman olması gerekir. Ancak ve ancak güvenilir ve garanti verebilen uzmanlar doğru çözümü getirebilir. Hemen hemen her tesisat şirketinin kaçak bulmak için kullandığı 3 farklı cihaz vardır:

Dinleme Cihazı Su Kaçak Bulma

Su kaçağı bulma konusunda en etkili yöntemlerden biri olan dinleme cihazları kısa sürede kaçağın bulunmasına yardımcı olur. Su kaçaklarını bulmak için en çok kullanılan yöntemdir. Su kaçağının yerini dakikalar içerisinde
bulabilen dinleme cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça etkili bir cihazdır.

Termal Kamerayla Yer Altı Su Kaçağı Bulma

Termal kameralar, sıcak su borularında meydana gelen kaçakların tespit edilmesi için kullanılır.
Termal kamera yöntemi ile sıcak su borularının yeri tespit edilir. Daha sonra da dinleme cihazı ile kaçağın hangi noktada olduğu bulunur. Termal kamera su kaçağını bulmada yardımcı ekipman olarak yer alır.

Pis Su Kamerası Atık Gideri Su Kaçağı Tespiti

İnsan elinin ulaşamadığı noktalara gönderilen kamera yöntemi ile kırılan veya hasar gören boruların yeri su
kamerası ile tespit edilir. İlgili hasarlar cihazın ekranında net olarak görülür. Böylece sorunlu yerlere müdahale edilebilir.
Lavabo hattına pimaş yerine gırtlak hortumu döşenmiş hortum çatlamış ve bundan dolayı su kaçağı meydana gelmiş Kamera ile tespit ettik gerekli tamirat yapıldı

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işlemi artık eskiden olduğu gibi tahmini kırma yöntemi ile değil teknolojik açıdan gelişmiş su kaçağı bulmacihazlar ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini son teknoloji gelişmiş kameralı cihazlarla yapmaktayız. Su kaçaklarının oluşma nedenleri arasında birçok etken bulunuyor. Tesisat borularının zaman içerisinde yıpranmasıyla tesisatın yanlış uygulanması da su kaçaklarının oluşmasına neden olabilir. Su kaçağı konusunda hizmet almak istediğinizde mutlaka kurumsal firmaları seçmeye özen gösterin. Çünkü bu işlem uzmanlık ve deneyim gerektiren bir konudur. Firmamız su kaçağı bulma konusunda sektörde lider firmalardan biridir. Bu Konuda Profesyonel hizmet veriyor ve bu hizmetini de alanında uzman kadrosu ile sürdürüyor. Su kaçağı bulma işlemi teknolojik makineler yardımı ile yapılıyor. Kısa sürede ilgili kaçak tespit edilerek onarım işlemine geçilebiliyor. Sunulan tüm hizmet içeriği garanti kapsamı içerisinde yer alıyor.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları ilk dönemde kendini belli etmez. Duvar içlerinde yer alan tesisat içerisinde kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. Eğer duvarınızın bir kısmında nemlenme var ise bu kaçağın olduğunu gösterir. Bu duruma müdahale edilmez ise kaçak giderek büyür ve maddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden zamanında yapılacak tespit ve müdahale işlemi çok önemlidir. Su kaçaklarını anlamanın bir diğer yolu ise tüm muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın olduğunu gösterir. su kaçağı tespiti

Avrupa 0212 703 16 74
Anadolu 0850 532 1 536
WhatsApp 0532 359 0 212

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Aşağıda yazdığımız ipuçlarıyla evinizde su kaçağı olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu sayede erkenden müdahale ederek sorunu çözebilirsiniz.
Eğer;
 • Musluklar açık olmadığı halde su sayacınız sürekli dönüyorsa,
 • Kullandığınızdan daha fazla su faturası ödüyorsanız
 • Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde alt katın tavanından su damlıyorsa,
 • Islak ya da kuru zeminlerde yüzeye sürekli su çıkıyorsa,
 • Duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa,
 • Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başladıysa dairenizde su kaçağı meydana gelebilir. Su kaçağının erken zamanda tespiti, sorunun büyümeden çözülmesi için önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti tavan kabarması, su sızıntısı gibi şikayetler nedeniyle evde kolaylıkla yapılabilir. Dairenin kötü kokması duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin diğer belirtileridir. Ancak noktasal su kaçağı tespiti için profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti için fayansların kırılması gerekmekteydi ve su kaçağı bulunana kadar kırma işlemi devam ederdi. Günümüzde artık kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su kaçağının profesyonel bir şekilde bulunabilmesi için tecrübe ilk sırada yer alır. Bunun için özel olarak belirlediğimiz tüm yöntemleri deneyerek ilgili kaçağı kısa sürede tespit ediyoruz. En iyi cihazları kullanarak, seramikleri ya da duvarlarını kırmadan su kaçaklarını tespit ediyoruz.
Aşağıda sizlere en çok kullandığımız su kaçağı bulma yöntemlerini sıralıyoruz:
 • Termal kamera ile sıcak su kaçaklarının tespiti
 • Boru kamerası kullanılarak görüntüleme
 • Boruya verilen gazı izlemek
 • Boyalı su kullanmak
 • Ortamda en fazla nem bulunan bölgeyi tespit etme
 • Manyetik cihazla dinleme yapmak

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Boğaziçi Tesisat cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında önde gelen firmalardan biridir. Boğaziçi Tesisat Güven kalite ve profesyonel çözümlerin adresidir. Gelişmiş ekipman ve eğitimli uzman ekiplerimizle hızlı hizmet sunmaktayız. Doğrudan müşterilerimiz yanı sıra bir çok kurumsal firmanın çözüm ortağıyız. Bunun yanında ekipmanları arasında kameralı su kaçak tespiti cihazı olmayan tesisatçı meslektaşlarımıza çözüm ortağıyız. Alanında uzman tesisatçıların dahi tercihi olmak bize gurur veriyor.
 • 99 TL su kaçağı tespiti gibi ilanlara dikkat! Mahalledeki tesisatçının dahi 50 TL servis alıyorken,
 • 20-30 bin TL’lik cihazlarla adresinize gelen servislerin 99 TL alması mümkün değildir.
 • İstanbul için de profesyonel olarak hizmet veren on firmadan sekizinde su kaçağı tespit fiyatı 150 TL’dir. İstisnai durumlarda bu fiyat yükselebilir fakat daha düşük olması mümkün değildir. Altında fiyat veren firmalara Dikkat!!!
Su Kaçağı Bulma Firması mı Arıyorsunuz evinizde iş yerinizde su kaçağı var ve tesisatçı arayışı içerisinde misiniz? Size tavsiyemiz aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz.

Güvenilir Garantili Su Kaçağı Bulan Firma

 • Garantili Güvenli Firma evinize gelen personel ne kadar güvenilir. Su Kaçağı bulma konusunda ne kadar ztecrübeli ucuz su kaçak tespiti yerine bu gibi durumları araştırmanızda fayda var
 • Su Kaçağı Cihazı ekipmanları yeterli derecede mi ? son teknoloji akustik dinleme cihazları başarı oranı %99 dur bu da sizin için zaman ve para tasarrufu demektir.
 • Garantili su kaçağı bulma garantili mi ? Boğaziçi tesisat su kaçağı tespitini bulma garantili olarak yapmaktadır. Bulunamayan su kaçaklarından para talep etmiyoruz.
 • Su Kaçağı Tamiri garanti veriyor musunuz. Evet Boğaziçi Tesisat yaptığı tamir işlemine garanti vermektedir.
FİYAT

KARŞILAŞTIRMASI

DAİREDUBLEXTRİBLEX
BOĞAZİÇİ

TESİSAT

150 TL180 TL250 TL
GÜVENİLİR

DİĞER FİRMALAR

150 TL200 TL350 TL
GÜVENSİZ

FİRMALAR

99 TL199 TL299 TL
SOLA KAYDIR >>>

YUKARIDAKİ FİYATLAR STANDART FİYATLARDIR KAÇAK DURUMUNA GÖRE FİYATLAR DÜŞEBİLİR DE ÇIKABİLİR DE DAHA   FAZLA BİLGİ İÇİN ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYIN.

0850 255 0212

4.6 9 Oylar
Article Rating