Hidrofor Nedir?

Şehirlerde yüksek katlı binalarda yaşanan su sıkıntıları insanları hidrofor nedir sorusuna yöneltmiş olup, kolaylıkla çözümü olan bir durumdur.

Su basıncının yeterli olmamasından dolayı üst katlardaki dairelere su çıkamaz. Kat yükseldikçe su, yeterli basınç olmadığı için yavaş yavaş azalır ve eğer gökdelen gibi çok yüksek katlı yapılardan bahsediyorsak üst katlara hemen hemen suyun hiç gitmemesine neden olur.

Su Basıncını Arttırmanın Yolu

Bu durumun çözümü ise hidrofor ne işe yarar sorusunun tam olarak cevabıdır diyebiliriz. Hidrofor, basıncın yeterli olmadığı yerlerde direk su şebekesine veya depoya bağlı olarak suyun pompalanmasını ve basıncın artmasını sağlayan sistemdir.

Hidrofor suyu hava ile sıkıştırarak içindeki pompalama mekanizması ile işlevini yerine getirir. Böylece yüksek katlarda da oturuyor olsanız da suyunuz akar ve kombi gibi gereçlerin çalışmasında problem yaratmaz.


hidrofor nedir

Hidrofor Çeşitlerine Göre Uygun Bakım Ve Tamir

Hidroforun görevini iyi yapabilmesi için suyun basıncına göre yeterli hava basıncını verebilen kapasitede olması gerekir. Bu nedenle de hidrofor seçimi ve kurulumu tesisatla bağlantısının yapılması çok önemlidir.

Bağlantı elemanları ve hidroforun kendisi, düzgün çalışması için önemli olduğundan garantili ve kaliteli ürünleri kullanarak sorun çıktığı zaman da hidrofor tamir servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Membranlı Basınç Dengeleme Tanklı Paket Hidroforlar, Hava Kompresörlü Hidroforlar ve Havayı Kendisi Temin Eden Hidroforların tamamının tamiri ve bakımı firmamız tarafından en güvenilir şekilde ve kısa sürede üstelik uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Hidroforların bakımı, temizliği ve tamiri son teknoloji ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Çalışanlarımız hidrofor tamiri konusunda uzmanlaşmış profesyonel kişiler olup sorunu tespit ederek sizinle irtibata geçerler ve ne şekilde bakımının yapılması yada tamirinin yapılması gerektiğini anlatırlar.

Hidroforların Rutin Kontrolü

Hidroforların kullanım durumuna göre en az 6 ayda bir veya yılda bir en uzun süreyle de iki yılda bir mutlaka rutin bakımının yaptırılması gerekir. Hidroforun ömrünü uzatmak için rutin bakımlarının yapılması tarafımızdan sağlanır ve böylece arızalar henüz oluşmadan önlem alınmış olur.

Hidroforların bakımı uzman kişilerce yapılmalıdır çünkü bilmeyen kişiler tarafından müdahale edilmesi durumunda çeşitli kazalar yaşanabilir.

Hidrofor Ne İşe Yarar

Halk arasında “suyun basınçlandırılması” olarak bilinen hidrofor; su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde kullanılan su basınçlandırma sistemlerine verilen isimdir. Bir genleşme tankı vardır ve bu tank yardımı ile şebeke suyunun yetmediği yerlerde su basmak amacı kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212