Hidrofor Nedir?

Şehirlerde yüksek katlı binalarda yaşanan su sıkıntıları insanları hidrofor nedir sorusuna yöneltmiş olup, kolaylıkla çözümü olan bir durumdur.

Su basıncının yeterli olmamasından dolayı üst katlardaki dairelere su çıkamaz. Kat yükseldikçe su, yeterli basınç olmadığı için yavaş yavaş azalır ve eğer gökdelen gibi çok yüksek katlı yapılardan bahsediyorsak üst katlara hemen hemen suyun hiç gitmemesine neden olur.

Su Basıncını Arttırmanın Yolu

Bu durumun çözümü ise hidrofor ne işe yarar sorusunun tam olarak cevabıdır diyebiliriz. Hidrofor, basıncın yeterli olmadığı yerlerde direk su şebekesine veya depoya bağlı olarak suyun pompalanmasını ve basıncın artmasını sağlayan sistemdir.

Hidrofor suyu hava ile sıkıştırarak içindeki pompalama mekanizması ile işlevini yerine getirir. Böylece yüksek katlarda da oturuyor olsanız da suyunuz akar ve kombi gibi gereçlerin çalışmasında problem yaratmaz.


hidrofor nedir

Hidrofor Çeşitlerine Göre Uygun Bakım Ve Tamir

Hidroforun görevini iyi yapabilmesi için suyun basıncına göre yeterli hava basıncını verebilen kapasitede olması gerekir. Bu nedenle de hidrofor seçimi ve kurulumu tesisatla bağlantısının yapılması çok önemlidir.

Bağlantı elemanları ve hidroforun kendisi, düzgün çalışması için önemli olduğundan garantili ve kaliteli ürünleri kullanarak sorun çıktığı zaman da hidrofor tamir servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Membranlı Basınç Dengeleme Tanklı Paket Hidroforlar, Hava Kompresörlü Hidroforlar ve Havayı Kendisi Temin Eden Hidroforların tamamının tamiri ve bakımı firmamız tarafından en güvenilir şekilde ve kısa sürede üstelik uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Hidroforların bakımı, temizliği ve tamiri son teknoloji ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Çalışanlarımız hidrofor tamiri konusunda uzmanlaşmış profesyonel kişiler olup sorunu tespit ederek sizinle irtibata geçerler ve ne şekilde bakımının yapılması yada tamirinin yapılması gerektiğini anlatırlar.

Hidroforların Rutin Kontrolü

Hidroforların kullanım durumuna göre en az 6 ayda bir veya yılda bir en uzun süreyle de iki yılda bir mutlaka rutin bakımının yaptırılması gerekir. Hidroforun ömrünü uzatmak için rutin bakımlarının yapılması tarafımızdan sağlanır ve böylece arızalar henüz oluşmadan önlem alınmış olur.

Hidroforların bakımı uzman kişilerce yapılmalıdır çünkü bilmeyen kişiler tarafından müdahale edilmesi durumunda çeşitli kazalar yaşanabilir.

Hidrofor Ne İşe Yarar

Halk arasında “suyun basınçlandırılması” olarak bilinen hidrofor; su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde kullanılan su basınçlandırma sistemlerine verilen isimdir. Bir genleşme tankı vardır ve bu tank yardımı ile şebeke suyunun yetmediği yerlerde su basmak amacı kullanılır.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

İstanbul Sıhhi Tesisat

İstanbul Sıhhi TesisatSıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Köy Evlerinde Isıtma SistemleriŞehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır. Şehrin

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları

Antalya Tadilat Mutfak Banyo Yenileme Fiyatları10 yılı aşkın süredir İstanbul’da hizmet veren firmamız yoğun talep

Plastik Su Borusu Neden Patlar?

Plastik Su Borusu Neden Patlar?Plastik su borusu evlere suyun ulaşmasını sağlayan sisteme denir. Bu su boruları

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.