Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kamerayla Su Tesisatı Arızalarına Bakan Firma

Kamerayla Su Tesisatı Arızalarına Bakan Firma

Banyonuzda hangi kaynaktan olduğunu bilmediğiniz bir kaçak mı var? Duvarlarınızda küf ve nem mi bulunuyor? Yukarıdan evinize su mu akıyor? Merak etmeyin, bu sorunların çözümü artık çok basit bir şekilde durum oluyor. Üstelik her hangi bir zarar ve zarar vermeden mesele çözülüyor.

Kamerayla Su Kaçağı Bulma

Bilinmeyen su kaçaklarını cihazla tespit edilmesi üzerine firmamız cihazlı tespit firması olarak İstanbul geneline hizmet vermekteyiz. Su kaçakları hepimizin belki de en çok korktuğu bir durum halindedir.

Kamerayla su kaçağı tespiti yapan tesisatçı arayışın zamanlarda artmış bulunmaktadır. Bu arayış neticesinde birçok firma ile karşılaşmak mümkündür. Aradığınızda karşınıza birçok firma çıkacaktır.

Ancak bu işlemi gerçekten yapan bir tesisatçının mutlaka atık su tesisatı kaçaklarını tespit edip, tamirini yapabiliyor olması lazım. Eline temiz su tesisatı kaçaklarını bulan cihazlar alan herkes su kaçağı tespiti yapacak diye bir şey yok. Su sızıntılarının tespit edilmesi için bu iş üzerinde deneyime de sahip olunması gerekiyor.

Eski usul yöntemlerle çalışan ustalar bunun önemini zaten bilir. Üst kattan damlayan su her vakit bir üstteki daireden gelmez. Su en rahat çıkabileceği noktadan kendini dışarı verir.

Bu yüzden dinleme cihazları kullanan ustalarımız su sızıntısının yerini bulmadan kırma işlemine kesinlikle girişmez. Kimi su kaçaklarının nedeni gider borularındaki tıkanmalardır.

Bu tıkanıklıkları açacak ekipmanı ve deneyimi bulunmayan bir su tesisatçısı problemi çözemez. Uzun yıllardır İstanbul’da su tesisatı servisi olarak hizmet veren firmamız, her türlü su kaçaklarını tespit ederek tamirini yapabilecek ekipman ve ustaları bünyesinde bulundurmaktadır. Yaptığımız bütün işlerde müşterilerimize garanti vermekteyiz.

Kamerayla Çalışan Tesisat Firmalarının Kullandığı Cihazlar

Su kaçağının tespit edilmesi için farklı cihazlar kullanılmaktadır. Öncelikle su kaçağının temiz su tesisatında mı, yoksa kirli su tesisatında mı kaynaklandığı mühim olduğu kadar, sıcak su kaçağı mı, yoksa soğuk su kaçağı mı olduğu da mühimdir. bütün bu su kaçakları için kullanılan cihazlar birbirinden farklıdır.

Su sızıntısının tespitini yapan firma öncelikle temiz su tesisatına bakmalıdır. Su sızıntısı tespiti yapan firmaların kullandığı cihazlar;

 • Nem Ölçer
 • Termal Kamera
 • Akustik Dinleme Cihazı
 • Pis Su Kamerası
 • Ustanın en mühim cihazı tecrübesidir.

Kameralı Cihazlarla Su Kaçağına Bakan Servis

Pis su tesisatlarında bulunan atıklar yüzünden atı su tesisat kaçaklarının yerini tespit etmek oldukça zordur. Hele ki tesisattaki kaçağı bulmak için eski yöntemleri kullanan biri yüzünden boş yere kırılıp dökülen banyoda bir de yanlışlıkla borular kırıldıysa mesele içinden çıkılmayacak bir durum alır.

Boş yere masraf çıkmasının yanı sıra vakit kaybı da yaşanır. Tadilat süreci başlatılmak durumunda kalır. kirli su tesisatında bulunan atıkların ortaya çıkarak evi batırması da cabası.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için kameralı cihazla su kaçağı tespiti yapan firma çağırmak en mantıklı çözüm olacaktır.

Kameralı su kaçağı tespiti yapmak için tesisatta rahatlıkla devinim edebilecek kadar esnek bir kamera kirli su atık tesisatına gönderilir. Kameranın gezdiği atık su borusu içindeki görüntüyü izleyen tesisatçı ekibimiz boru içindeki tıkanıklığı kolayca tespit edebilir.

Kirli su atık borularında yaşanan tıkanmalar, su akışına izin vermediğinden ek borularının bağlantı noktalarından sızdırma yapmasına neden olabilir. Tıkanıklık robot makinelerle açıldıktan sonra tekrar kamera gönderilerek kontrolü sağlanır.

Atı su tesisatındaki kaçakların nedenlerinden biri de boruların hasar görmesidir. Kamerayla borunun hasarlı kısmı tam olarak tespit edilerek hasarlı bölgede birkaç fayans kırılarak tamiri sağlanabilir. Birkaç saat içerisinde su kaçağı sorununuzdan kurtulmanızı mümkün sağlayan firmamızı arayarak servis kaydı açtırabilirsiniz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Balkon Su Kaçağı Tespiti

Balkon Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Balkon Su Kaçağı Tespiti  Balkonda Su kaçağı

Su Tesisat Kaçakları Tespiti

Su Tesisat Kaçakları Tespiti Su Tesisat Kaçak Bulma Evler ya da binalar inşa edilirken sadece dört

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...