Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Klozet Açma Pompası

Tıkanıklık gösteren tuvaletler, küvet süzgeçleri ve lavabolar klozet açma pompası ile birlikte açılabilmektedir. Her türlü tuvaletlerde kullanılacak olan tuvalet pistonu ile birlikte tıkalı tuvaleti pompayla açmak da son derece kolay olacaktır. Bu işlem genellikle tıkanıklığın aşırı ileri olmadığı durumlarda ve gider ağzında oluşan tıkanıklıklarda kullanılmaktadır.

Genellikle pompa ile gider açma işlemleri kullanılırken tıkanıklık kimyasal ile çözümlenecek kadar ciddi değildir. Gider borusunun ağız kısmına yakın bir şekilde tıkanıklık söz konusu bulunmaktadır. Bununla birlikte de kişinin tıkanıklığı açma konusunda elin veya başka bir yardımcı maddenin yetişmediği durumlarda tıkanıklık açma işlemleri oluşmaktadır. 

Klozet Açma Pompası Nasıl Kullanılmaktadır?

Klozet açma konusunda sayfamızda birçok yazı bulabilmeniz mümkündür. İlgili yazı başlıklarını aşağıda bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede tıkanıklık ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorunu çözümlemeden önce sitemizden yararlanmanız, kendi imkanlarınız ile çözümleyemediğiniz konularda da firmamız ile iletişime geçmeniz her zaman önemlidir. 

 • Pompayla Klozet Açma
 • Tuvalet Açma Pompası Nasıl Kullanılır?
 • Tıkanan Mutfak Evyesini Pompayla Açma
 • Lavabo Giderini Pompa Kullanarak Açma
 • Tıkalı Küveti Pompayla Açma
 • Duş Teknesi Tıkanıklığını Pompayla Açma
 • Tıkanan Banyo Giderini Pompayla Açma

Klozet ve Lavaboların Tıkanma Nedenleri

Klozetlerin tıkanma nedenlerinin başında tesisat problemleri ve ilgili olarak da kullanım hataları gelmektedir. Kullanım hataları kapsamında oluşacak olan tıkanan klozet gideri 

Tuvalet pompası ile açılabilecek seviyede ise öncelikli olarak bu işleme başvurulmaktadır. Klozet tıkanıklığının kaynağı olan cisimler göz önünde bulundurulduğunda tuvaletin pompa yardımı ile açılmasının ardından bu maddelerin yeniden atılıp tıkanıklığa neden olması önenmelidir. 

Tuvalet kağıtları katı cisim olarak sıklıkla tuvalet içerisine atılan maddelerdir. Bazı tuvalet kağıtları hemen erirken, bazılarının ise suda erime özelliği yoktur. Ayrıca tuvalet kağıdı yerine peçete veya kağıt havlu gibi suda erime oranı düşük olan cisimler atıldığında bir süre sonrasında yeniden tıkanıklığa yol açacak unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klozet açma pompası genellikle tıkanıklığın yakın yerde olması ve özellikle, peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı başta olmak üzere diğer katı gıdaların atımında oluşan tıkanıklıklar için kullanılmaktadır. Pompa ile gider açma işlemi yapılırken önceliğimizin tuvalet tıkanıklığına neden olan durumun bulunması olduğunu da unutmamız gerekir. 

Klozet Açma Pompasının İşlevleri

Klozet açma pompası, giderin dar olduğu ve anında tuvaletin açılması işlemlerinde kullanılmaktadır. Özellikle küçük çaptaki boruların açılmasında ön planda tutulmaktadır. Kağıt, pislik vb. hemen gider ağzında oluşabilecek tıkanmalar için kullanımı uygundur. Tuvalet açma pistonu olarak olarak kullanılan pompalar, basınç uygulayarak gider ağzındaki pisliklerin dışarı çıkmasını ve bu sayede tıkanıklığa yol açan her ne ise, o katı madde olan pisliğin atılması ile giderin eski haline dönüşmesini sağlamaktadır.

Her tuvalet tıkanması olayında klozet açma pompası kullanılmamaktadır. Sadece tuvalet tıkanıklığının basit ve küçük çaplı olduğu yerlerde bu işlemlerin yapılması daha uygundur. El ile uygulanan basınç ancak gider ağzına etki edebilmektedir. Özellikle katı maddelerin borunun ilerisine gitmesi ya da burada kireçlenme ve yağlanmaya bağlı oluşacak şekilde tıkanıklıkların meydana gelmesi ile birlikte tuvalet tıkanıklığı açmak için başka çözüm yollarına başvurulması gerekmektedir. 

Tıkanış Olan Lavaboyu Pompa ile Açma İşlemi

Pompa ile mutfak gideri açma işlemi en sık yapılan durumdur. Özellikle eski tesisat borularında ya da mutfak artıklarının lavabodan geçmesi ile birlikte tesisat gider borusunu tıkması konusunda ilk yapılması gereken işlemdir. Hemen hemen her evde mutfak gideri pompası bulunmaktadır. Hanımların lavabo açma konusunda en sık başvurdukları yöntem olarak karşımıza çıkar. Evdeki boru ve gider tıkanmalarında ne tarz ürünler kullanılması ve ne yapılması gerektiği hususunda firmamızı takip etmenizi önermekteyiz.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...