Kombi Tesisatı Temizliği

Kombi Tesisatı Temizliği

Kombi tesisatı temizliği yaz veya kış yılın on iki ayı boyunca sağlıklı bir şekilde su ısıtma işlemlerinin ve mekân ısınmalarının yapılması açısından önem teşkil etmektedir. Periyodik olarak yapılan kombi bakımının yanı sıra belirli aralıklarla yapılan kombi tesisatı temizliği işlemiyle cihazınızda mevcut olan bir takım problemleri ortadan kaldırabileceğiniz gibi ortaya çıkacak olan arıza ve sorunları da engellemiş olur böylece ek masraftan ve istenmeyen durumlarda ortaya çıkan kötü sürprizlerden kurtulmuş olursunuz. Bu işlemi mutlaka konusunda uzmanlaşmış, güvenilir ve elinde son teknolojiye uygun modern cihazlar bulunan firmalara yaptırmanız gerekir, çünkü bu işi yapan kişilerin nasıl bir yöntem kullandıkları da büyük önem arz etmektedir. Gelişen teknolojinin sayesinde kombi tesisatı temizliği artık son derece modern cihazlar ve kimyasal ilaçlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan etkili temizleme çalışmalarında kombinin parçaları kırılmadan ve sökülmeden tüm gereken işlemler gerçekleştirilerek cihazın verimli bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Sağlıklı bir ısınma için şart olan bu işlemin uzman personel tarafından son teknolojiye uygun olarak kısa sürede gerçekleştirilmesi için firmamızı 7/24 her zaman arayabilirsiniz.

Kombi Petek Temizliği

Kombiler son yıllarda evlerimizin olmazsa olmaz cihazları haline geldiler. Bu cihazlar sayesinde doğalgaz ile ısınan su peteklere gider ve mekânda ısınma sağlanır. Zamanla suyun içerisinde olan tortu, kireç ve kirler peteklerin içerisinde birikerek iç yüzeyleri kaplarlar. Bu durumda kombinin çalışma verimliliği düşer ve yeterli ısıyı sağlaması için daha fazla enerji harcanması gerekir. Bu da kullanıcılara faturalarda artış olarak geri döner. Bununla ilgili yapılan araştırmaların sonuçlarına göre petek ve boruların içerisinde biriken her bir mm kireçlenme cihazların çalışma verimliliğini yüzde yediye kadar düşürmektedir. Bundan dolayı bu sorunu gidermek yani kombi petek temizliği işlemini zamanında yaptırmak gerekir. Özellikle yoğun kış aylarında kombilerin verimli çalışmasına ihtiyaç duyulduğundan dolayı soğuk aylar gelmeden petek temizliği işleminin yaptırılması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu işlem eski yöntemden petekler tek tek sökülerek içine tazyikli su verilerek yapılıyordu. Günümüzde son teknolojiye uygun ekipmanlara sahip olan firmalar tarafından işlem cihazların ve kimyasal ilaçların yardımıyla gerçekleşir. Bu yüzden kombinizin petek temizliği işlemini mutlaka deneyimli ve uzman kişilere yaptırmanız tavsiye edilir. Kombi petek temizliği nasıl yapılır sorusunu merak edenlere yönelik bu yazımızda yapılan işlemden kısaca bahsetmek istiyoruz.

– Kombi cihazının petek temizliği işlemi çok uzun süren bir işlem değildir. Sonuçta bu işlem için artık özel üretilmiş makineler kullanılıyor. İşleme başlarken ilk önce kirler ve tortular toz haline dönüştürülerek yerinden sökülür hale getiriliyor. Özel makine banyoda bulunan peteğe bağlanıyor. Sadece bir peteğin vanasının açık bırakılarak yapılan ilk aşamada diğer petek vanaları kapatılarak temizleme işlemine başlanır.klima şervişi 

– Sonraki aşamada temizleme işlemi tamamlanmış peteğin vanası kapatılır ve diğer peteğin vanası açılarak aynı şekilde temizleme işlemi uygulanır. Tüm petekler bu şekilde özel makine yardımıyla temizlenir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra tüm peteklerin vanası açılır ve son olarak bir durulama işlemi yapılır. Yapılan bu durulama işleminde tüm kirler filtre yardımıyla makinenin içinde birikir ve temizlenen su sisteme devir daim ile geri döner. Yaklaşık bir saat kadar süren bu işlemin sonunda petekler tüm kirlerden arındırılır ve kirler makinenin içinde kalır.

– Kombi petek temizliği işleminde sıradaki aşama özel kimyasallar kullanılarak gerçekleştirilir. Makineye özel kimyasal ilaç konulur, bu ilacın kombi tesisatının içinde dolaştırılarak temizlik yapılması sağlanır. Bu tür bir derinlemesine temizlik süresi on beş dakika kadar süreyle devam ediyor ve durulama işlemi ile tamamlanır.

– Kimyasal temizliği tamamlandıktan sonra kombi filtresi temizleme işlemi yapılır. Kombinin su seviyesinin ayarları yapılır ve tüm peteklerin havası teker teker alınarak sıcaklık ayarları yapılır.

Kombi petek temizliği sonrasında tüm petekler test edilir. Problemsiz bir şekilde çalıştıkları tespit edilir.

protherm kombi servisi

Yapılan bu kombi petek temizliği sonrasında firmamız tarafından servis formu kesilerek işlem garanti kapsamına alınır. Tüm işlemler kısa sürede yaklaşık olarak bir buçuk iki saat arasında tamamlanır. Etkili kimyasal solüsyonlar ve son model makineler kullanılarak yapılan bu tür bir kombi tesisatı temizliği sonrasında cihaz eski verimliliğine kavuşur ve hızlı sonuçların alınması sağlanır. Artık kombi sorunlarınızı dert etmeyin, çağrı merkezimizi arayın, gelip 1-2 saat içerisinde tüm gereken bakım işlemlerini yapalım, siz yüksek performanslı kombinizin keyfini çıkarın.

Klima servisi

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212