Mutfak gider açma yemek atıkları ve atık yağların lavaboya dökülmesi nedeniyle en fazla tıkanan giderlerdir.
Bu nedenle tıkalı mutfak gideri açma işlemi robot adı verilen cihaz ile yapılmaktadır.
Çeşitli kimyasallar ile tıkanmış gider açma uygulamaları genellikle tesisat borularına zarar verebilir.
Genellikle bu lavabo açıcıları tıkanıklığın başladığı anda yani suyun gitme hızının yavaşladığı dönemlere kullanılması daha uygundur. Tamamen tıkalı olan mutfak giderlerine lavabo aç dökülür mü? Tıkanmış gidere asit özelliği olan kimyasallar uygulamak contalara zarar verebilir.
Tıkla Ara : 0532 359 0212

Evde Mutfak Gideri Açma

Karbonat,Sirke ve Tuz İle Mutfak Gider Açma

 Doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma tıkanan mutfak lavabosuna 2 bardak karbonatı lavabonun içine iyice dökün. Döktüğünüz karbonat miktarının yarısı kadar iyotlu tuz dökün 1-1,5 saat kadar bekleyiniz ve kaynar suyu lavabonun giderine doğru boşaltın.

Resimli anlatım için >>> https://www.bogazicitesisat.com/tikanmis-tuvalet-nasil-acarim/

Mutfak Gider Açma

Günlük yaşamda en fazla kullanılan mekanlar mutfaklar dır. Otel ve restoran mutfakları gibi oldukça sık kullanılan mekanlarda bu sorun daha fazla yaşanmaktadır. Mutfak gideri açma yöntemlerine geçmeden önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapılabilir, bunlara bakalım.
Tıkla Ara : 0532 359 0212
 1. Mutfak lavaboların tıkanmasını önlemenin ilk ve en basit kuralı lavabolarda süzgeç kullanılmalıdır. Bu süzgeçler sayesinde yemek atıkları gidere gitmeyecek ve tıkanıklığın oluşması da engellenecektir.
 2. Bir diğer nokta ise tıkanıklık oluştuğu zaman kimyasal kullanmak yerine pompa kullanmayı denemelisiniz. Bu tip kimyasallar hem para kaybına hem de zaman kaybına neden olur.
 3. Lavabo altındaki gidere bağlanan sifon borusu temizlenmeli ya da değiştirilmelidir. Bu parça lavabodan atıkların geçtiği ilk kısımdır ve bu atıklar zamanla bu parçayı tıkayabilirler. Bu nedenle bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsızdır. Yukarıda saydığımız tüm yöntemleri denediniz ve sonuç alamadıysanız, bu işi profesyonellere bırakma zamanı gelmiş demektir.
 4. Son teknoloji cihazlar ile faaliyet gösteren bu firmalar sorununuzu en kısa sürede belirler ve çözüme ulaştırırlar. Ayrıca korkmanıza gerek yok artık eskisi gibi eviniz şantiye alanına dönmeyecektir. Boğaziçi Tesisat kırmadan dökmeden sorunu kökünden çözmektedirler.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kameralı tıkanıklık açan firmalar, öncelikle tıkanıklığa neyin sebep olduğunun tespitini kameralı cihazlar ile yaparlar. Daha sonra robot adı verilen cihazlar ile bu tıkanıklığı açarlar. Yapılan bu uygulama ile hiçbir yer kırılıp dökülmeden sorun çözülmüş olur. Tesisat boruları genellikle gidere atılan yabancı cisimler sonucu tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık sonrasında ise su gider borularından geri gelmektedir. Genellikle en alt kattaki dairelerde ya da orta kattaki dairelerde tıkanıklıklar oluşmaktadır. Tesisatlardaki tıkanıklıkların açılması, tıkanıklığın olduğu yerden itibaren gidere gönderilen robot cihazın ucu ile açılmaktadır. Tesisat tıkanıklıkları bazen yılların birikimi ile boru içinde kireçlenme olması sonucu oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda tesisatın içi basınçlı su ile yıkanarak suyu akış hızı arttırılır ve tıkalı olan boru kolaylıkla açılır.

Mutfak Gider Borusu Açma

Bina gider borularının tıkanması çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Binalarda gider boruları en üst kattan başlayarak rögar kuyusuna kadar ilerler. Mutfak giderleri genellikle yemek atıklarının lavaboya dökülmesinden kaynaklanır. Kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi sonucu boru içinde donarak boruyu tıkaması sonucu tıkanır. Bu gibi durumlarda lavaboya dökülen su ya yavaş gider ya da hiç gitmeyerek geri gelir. Genellikle mutfak gideri tıkanıklıkları kullanıcı hatalarına bağlıdır. Fakat bazı durumlarda tesisat ustalarının borunun döşenmesi sırasında eğimi verememesi de sorun olmaktadır.

tıkalı mutfak lavoba açma

12 thoughts on “Mutfak Gider Borusu Açma

 1. Merhaba size nasıl ulaşıcayız mutvak giderinde sorunumuz var

 2. Mustafa bey tıkanıklık açma işlemimiz kesin çözümdür açamadığımımız tıkanıklık okursa ücret almıyoruz.

 3. BENIM KLOZET TIKALI BUNU BİR ARKADAŞ ÖNERDİ ÇÖZÜM OLURMU DAHA ÖNCEDEN ÇOK LAVABA AÇICI KULLANDIM FAYDASI OLMADI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR

 4. Yeni eve taşındık ama tüm tesisat dökülüyor. Öncesinde haberimiz olsaydı eşyaları sokmadan genel bir düzenleme yapardık. Sizden bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum. Önce gelip muayene edip sonrasında ise yapılması gerekenleri görüşürüz.

 5. Binanın dışında bulunan çatı giderlerinde sanırım bir tıkanıklık var. Yağmur yağdığında çok büyük sıkıntı çıkıyor. Yan sitenin yöneticisi sizi önerdi. Yardımcı olur musunuz?

 6. Mutfak gider borularını açmak için makine mi kullanıyorsunuz yoksa fayansları kırarak mı yapıyorsunuz? Makine ile yapıyorsanız, sizden hemen randevu almak istiyorum.

 7. Mutfak lavabosu sürekli tıkanıyor. Gider temizliği yaptırmak istiyorum ama bu hizmetinizin fiyatı öğrenmem mümkün müdür? Bir de %100 olarak giderler açılıyor mu? Geri dönüş için şimdiden teşekkür ederim.

 8. Bahar Hanım çağımız teknoloji çağı ve bizde bu çağa ayak uyduruyoruz ve kırmadan dökmeden tıkalı giderleri robotla açıyoruz

 9. Bizim de mutfak lavabomuz sürekli tıkanıyor. Dünyanın lavabo açıcısını kullandım ama fayda etmiyor. Acaba bu sorunu çözmek için duvarların yıkılması gerekir mi? Yoksa alternatif yöntemlerde mevcut mu?

 10. Mutfak lavabom tıkanmıyor ama su çok az gidiyor. İçine bir şey kaçmaması için çok dikkatli davrandım şimdiye kadar ama 2-3 aydır bulaşık yıkarken falan çok zorlanıyorum.

 11. Giderlerde sıkıntı var. Bu konuda sizden destek isteyeceğim. Yarın ilk işim telefon numaranızdan size ulaşmak olacak. Sitenizdeki yorumlar oldukça profesyonel ve kurumsal bir firma olduğunuzu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA 0532 359 0 212