Mutfak Gider Borusu Açma

Mutfak gider açma yemek atıkları ve atık yağların lavaboya dökülmesi nedeniyle en fazla tıkanan giderlerdir.
Bu nedenle tıkalı mutfak gideri açma işlemi robot adı verilen cihaz ile yapılmaktadır.
Çeşitli kimyasallar ile tıkanmış mmutfak gideri açma uygulamaları genellikle tesisat borularına zarar verebilir.
Kameralı cihazla kırmadan tıkanmış mutfak gider açma işlemi için hemen bizi arayın. Veya sayfayı aşağıya kaydırarak sizin için hazırladığımız pratik çözümlere göz atın.
Garantili Hızlı Servis için hemen bizi arayın. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212   –   0850 255 0212

Mutfak Gideri Açma: Pratik Çözümler

Mutfak gideri zaman zaman tıkanabilir ve bu durum, günlük hayatımızı olumsuz etkileyebilir. Ancak endişelenmeyin!

Bu makalede, mutfak giderlerini açmak için kullanabileceğiniz pratik çözümler hakkında bilgi edineceksiniz. İşte mutfak gideri açma konusunda size yardımcı olacak bazı ipuçları:

1. Kaynar Su Kullanın

Tıkanıklıkların birçoğu, giderin içinde birikmiş yağ ve kalıntılardan kaynaklanır. Sıcak su, bu kalıntıları eritebilir ve

mutfak gider açmagiderin açılmasına yardımcı olabilir. Kaynar suyu, tıkalı giderin üzerine dikkatlice dökün ve bir süre bekleyin. Ardından suyun akıp akmadığını kontrol edin. Bu basit yöntem, hafif tıkanıklıkları açmak için etkili olabilir.

Garantili Hızlı Servis için hemen bizi arayın. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212   –   0850 255 0212

2. Karbonat ve Sirke Karışımı

Karbonat ve sirke kombinasyonu, mutfak giderlerinin açılmasında popüler bir ev yapımı çözümdür. İki yemek kaşığı karbonatı tıkalı giderin üzerine dökün ve üzerine yavaşça bir bardak sirke ekleyin.

Bu kimyasal reaksiyon tıkanıklığı çözmeye yardımcı olacaktır. Karışımı birkaç saat bekletin ve ardından bol miktarda sıcak suyla durulayın. Bu yöntem, boru içerisindeki yağları temizleyecektir.

3. Tıkanıklık Giderici Ürünler

Eğer evde bulunan malzemelerle uğraşmak istemiyorsanız, marketlerde veya nalburiye mağazalarında bulabileceğiniz tıkanıklık giderici ürünleri deneyebilirsiniz. Bu ürünler genellikle kimyasal bazlıdır ve tıkanıklığı çözmek için etkili olabilir.

Ancak kullanırken dikkatli olmanız ve talimatlara uymanız önemlidir. Kimyasal ürünleri dökmeden önce talimatları dikkatlice okuyun ve gerekli önlemleri alın.

4. Tıkanıklık Açıcı Çubuklar

Mutfak giderlerini açmak için kullanabileceğiniz bir diğer pratik yöntem ise tıkanıklık açıcı çubuklardır. Bu

Mutfak Gideri Açan Firma Bulma
Mutfak Gideri Açan Firma

çubuklar genellikle plastik veya metal malzemeden yapılır ve tıkanıklığa doğrudan müdahale etmek için tasarlanmıştır. Çubuğu tıkanmış giderin içine sokun ve yavaşça ileri-geri hareket ettirerek tıkanıklığı çözmeye çalışın. Bu yöntem genellikle hafif tıkanıklıklar için etkilidir.

5. Profesyonel Yardım Alın

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri mutfak gider tıkanıklığı açmaya yetmiyorsa veya tıkanıklık daha ciddi bir soruna işaret ediyorsa, profesyonel yardım almanız en doğru seçenek olacaktır. Tesisatçılar, özel cihazlar ve teknik bilgiye sahip olduklarından, sorunu hızlı ve etkili bir şekilde çözebilirler. Profesyoneller, mutfak giderlerinin temizlenmesi ve bakımı konusunda size tavsiyelerde bulunabilir ve gelecekte oluşabilecek tıkanıklıkları önlemek için ipuçları verebilir.

Sonuç

Mutfak giderleri zaman zaman tıkanabilir, ancak endişelenmeyin, bu sorunlar genellikle çözülebilir. Yukarıda bahsedilen pratik çözümleri deneyerek, mutfak giderlerini açma konusunda başarılı olabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız ve güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurmanız önemlidir. Eğer sorun devam ederse veya daha ciddi bir soruna işaret ediyorsa, mutlaka profesyonel yardım almayı unutmayın.

Garantili Hızlı Servis için hemen bizi arayın. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212   –   0850 255 0212

Mamak Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Genellikle bu lavabo açıcıları tıkanıklığın başladığı anda yani suyun gitme hızının yavaşladığı dönemlere kullanılması daha uygundur.
Tamamen tıkalı olan mutfak giderlerine lavabo aç dökülür mü? Tıkanmış gidere asit özelliği olan kimyasallar uygulamak contalara zarar verebilir.
Garantili Hızlı Servis için hemen bizi arayın. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212      –       0212 703 16 74

Mutfak Gideri Açma

Günlük yaşamda en fazla kullanılan mekanlar mutfaklar dır. Otel ve restoran mutfakları gibi oldukça sık kullanılan mekanlarda bu sorun daha fazla yaşanmaktadır.
Mutfak gideri açma yöntemlerine geçmeden önce problemin oluşmasını engellemek için neler yapılabilir, bunlara bakalım. 
Tıkla Ara : 0532 359 0212
 1. Mutfak lavaboların tıkanmasını önlemenin ilk ve en basit kuralı lavabolarda süzgeç kullanılmalıdır. Bu süzgeçler sayesinde yemek atıkları gidere gitmeyecek ve tıkanıklığın oluşması da engellenecektir.
 2. Bir diğer nokta ise tıkanıklık oluştuğu zaman kimyasal kullanmak yerine pompa kullanmayı denemelisiniz. Bu tip kimyasallar hem para kaybına hem de zaman kaybına neden olur.
 3. Lavabo altındaki gidere bağlanan sifon borusu temizlenmeli ya da değiştirilmelidir. Bu parça lavabodan atıkların geçtiği ilk kısımdır ve bu atıklar zamanla bu parçayı tıkayabilirler. Bu nedenle bu parçayı değiştirmek oldukça masrafsızdır. Yukarıda saydığımız tüm yöntemleri denediniz ve sonuç alamadıysanız, bu işi profesyonellere bırakma zamanı gelmiş demektir.
 4. Son teknoloji cihazlar ile faaliyet gösteren bu firmalar sorununuzu en kısa sürede belirler ve çözüme ulaştırırlar. Ayrıca korkmanıza gerek yok artık eskisi gibi eviniz şantiye alanına dönmeyecektir. Boğaziçi Tesisat kırmadan dökmeden sorunu kökünden çözmektedirler.

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kameralı tıkanıklık açan firmalar, öncelikle tıkanıklığa neyin sebep olduğunun tespitini kameralı cihazlar ile yaparlar. Daha sonra robot adı verilen cihazlar ile bu tıkanıklığı açarlar.
Yapılan bu uygulama ile hiçbir yer kırılıp dökülmeden sorun çözülmüş olur. Tesisat boruları genellikle gidere atılan yabancı cisimler sonucu tıkanmaktadır.
Bu tıkanıklık sonrasında ise su gider borularından geri gelmektedir. Genellikle en alt kattaki dairelerde ya da orta kattaki dairelerde tıkanıklıklar oluşmaktadır.
Tesisatlardaki tıkanıklıkların açılması, tıkanıklığın olduğu yerden itibaren gidere gönderilen robot cihazın ucu ile açılmaktadır. Tesisat tıkanıklıkları bazen yılların birikimi ile boru içinde kireçlenme olması sonucu oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda tesisatın içi basınçlı su ile yıkanarak suyu akış hızı arttırılır ve tıkalı olan boru kolaylıkla açılır.

Mutfak Gider Açma Fiyatı

Mutfak gideri açma fiyatı firmalarda değişkenlik göstermektedir 350 tl den başlamaktadır.

Lavabo açma fiyatları araştırması yaparken dikkat etmeniz gerek firmanın kullanmış olduğu cihazların yeterli olup olmadığıdır.

Boğaziçi tesisat lavabo tıkanıklığı açma makinesi olarak son teknoloji kameralı cihazlar kullanmaktadır. 

Bina gider borularının tıkanması çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Binalarda gider boruları en üst kattan başlayarak rögar kuyusuna kadar ilerler.
Mutfak giderleri genellikle yemek atıklarının lavaboya dökülmesinden kaynaklanır.
Kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi sonucu boru içinde donarak boruyu tıkaması sonucu tıkanır.

Mutfak giderleri bazen sıkıntı olabilir, Uğraşmak gerekebilir zaman zaman. Tıkanıklıklar, akışı engelleyebilir, Fakat çözüm bulmak da mümkündür elbette. Aşağıda pratik yöntemlerden bazılarını bulabilirsiniz. Kullanarak bu yöntemleri, sorunları çözebilirsiniz.

Gideri açmak için ilk adım kaynar su olabilir, İçine döküp bekleyin, etkisini gözlemleyin. Daha sonra kontrol edin, akış ne durumda, Eğer işe yaramazsa başka yöntemlere geçebilirsiniz. Rahatlıkla deneyebileceğiniz bir yöntem karbonat ve sirke, Aynı anda dökün, tıkanıklığı eriteceklerdir belki. Çubuklar da işinizi görebilir, manuel bir çaba gerekebilir,  Mutfak gideri açıcı ürünlerden de yardım alabilirsiniz, Azimli olun, yavaşça ileri geri hareket ettirin.

Ancak talimatları dikkatlice okuyun, güvenlik önlemlerini unutmayın.

Aradığınız çözümü bulamazsanız endişelenmeyin, Çünkü profesyonel yardım her zaman bir seçenektir. Mutfak tesisatçıları, tecrübeleriyle sorunu çözebilir, Ayrıca önerilerde bulunarak, gelecekteki sorunları engelleyebilir.

Mutfak gideri açma Bu gibi durumlarda lavaboya dökülen su ya yavaş gider ya da hiç gitmeyerek geri gelir. Genellikle mutfak gideri tıkanıklıkları kullanıcı hatalarına bağlıdır.

Fakat bazı durumlarda tesisat ustalarının borunun döşenmesi sırasında eğimi verememesi de sorun olmaktadır. Mutfak gideri açma servisi

tıkalı mutfak lavoba açma

İstanbul tüm semtlerine en iyi hizmeti götürüyoruz hemen şimdi bizi arayın.

12 Yorum. Yeni Yorum

 • Giderlerde sıkıntı var. Bu konuda sizden destek isteyeceğim. Yarın ilk işim telefon numaranızdan size ulaşmak olacak. Sitenizdeki yorumlar oldukça profesyonel ve kurumsal bir firma olduğunuzu gösteriyor.

  Cevapla
 • Mutfak lavabom tıkanmıyor ama su çok az gidiyor. İçine bir şey kaçmaması için çok dikkatli davrandım şimdiye kadar ama 2-3 aydır bulaşık yıkarken falan çok zorlanıyorum.

  Cevapla
 • Bizim de mutfak lavabomuz sürekli tıkanıyor. Dünyanın lavabo açıcısını kullandım ama fayda etmiyor. Acaba bu sorunu çözmek için duvarların yıkılması gerekir mi? Yoksa alternatif yöntemlerde mevcut mu?

  Cevapla
  • Su Tesisatı Ustası
   13 Eylül 2019 00:26

   Bahar Hanım çağımız teknoloji çağı ve bizde bu çağa ayak uyduruyoruz ve kırmadan dökmeden tıkalı giderleri robotla açıyoruz

   Cevapla
 • Mutfak lavabosu sürekli tıkanıyor. Gider temizliği yaptırmak istiyorum ama bu hizmetinizin fiyatı öğrenmem mümkün müdür? Bir de %100 olarak giderler açılıyor mu? Geri dönüş için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 • Mutfak gider borularını açmak için makine mi kullanıyorsunuz yoksa fayansları kırarak mı yapıyorsunuz? Makine ile yapıyorsanız, sizden hemen randevu almak istiyorum.

  Cevapla
 • Binanın dışında bulunan çatı giderlerinde sanırım bir tıkanıklık var. Yağmur yağdığında çok büyük sıkıntı çıkıyor. Yan sitenin yöneticisi sizi önerdi. Yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 • Yeni eve taşındık ama tüm tesisat dökülüyor. Öncesinde haberimiz olsaydı eşyaları sokmadan genel bir düzenleme yapardık. Sizden bu konuda yardım etmenizi rica ediyorum. Önce gelip muayene edip sonrasında ise yapılması gerekenleri görüşürüz.

  Cevapla
 • BENIM KLOZET TIKALI BUNU BİR ARKADAŞ ÖNERDİ ÇÖZÜM OLURMU DAHA ÖNCEDEN ÇOK LAVABA AÇICI KULLANDIM FAYDASI OLMADI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILAR

  Cevapla
  • Su Tesisatı Ustası
   6 Aralık 2019 05:57

   Mustafa bey tıkanıklık açma işlemimiz kesin çözümdür açamadığımımız tıkanıklık okursa ücret almıyoruz.

   Cevapla
 • Merhaba size nasıl ulaşıcayız mutvak giderinde sorunumuz var

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212