Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo açma, Evde pratik şekilde Lavabo açma yöntemleri, Mutfak lavabo tıkandı su gitmiyor ne yapmalıyım diyorsanız hemen arayın…

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri ; Evlerde ya da iş yerlerinde lavaboların giderlerinden pis su kokusu gelmeye başladığında bu lavabo giderinin tıkanmaya başladığının bir göstergesidir. Bu kokunun önüne geçebilmek ve lavabo giderinin tıkanmasını önlemek için lavabo giderleri düzenli olarak temizlenmelidir.

Lavabo tıkanıklıkları genellikle suyun lavabodan eskisi gibi düzgün bir şekilde gitmediğini fark ettiğinizde oluşmaya başlamış demektir. Bu gibi durumlarda lavabo giderinin düzgün çalışmasını sağlamak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız tıkalı lavabo açma yöntemleri ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Beyaz Sirke, Sıcak Su ve Kabartma Tozu

Bu üçlü lavabo giderlerinizde oluşan yağ, bakteri ve organik kalıntı birikimi neticesinde oluşacak kötü kokuların önüne geçilmesi için uygulanır. Bununla birlikte gelecekte lavabonun tıkanmasının önüne geçmek için de oldukça etkili bir yöntemdir.

Lavabo giderine önce kabartma tozunu üzerine de sirkeyi dökün. Daha sonra tahliye kapağını kapatarak 15 dakika bekletin. Daha sonra üzerine kaynar su dökülerek lavabo giderinin açılması sağlanır.

Körüklü Lavabo Pompası Kullanmak

Lavabo tıkanıklıklarını açmak için körüklü lavabo pompaları kullanılabilir. Pompa lavaboların yanı sıra küvet giderlerindeki tıkanıklıkları için de kullanılabilir. Lavabo giderinin üzerine su gelecek şekilde doldurun.

Daha sonra pompayı lavabo giderinin üzerine sıkıca bastırın. Bu işlemi yaparken sıkı bir sızdırmazlık oluşturmak için dikkatli davranmalısınız. Birkaç defa pompa ile gidere sıkı bir şekilde bastırılıp çekildiğinde lavabonuz açılacaktır.

Vakumlu Lavabo Açıcı Pompa Kullanmak

Vakumlu tuvalet ya da lavabo pompasını giderin üzerine bastırın ve yavaşça yukarı doğru kaldırın. Daha sonra hızlı bir şekilde bastırın. Hava pompalama yöntemi lavabo tıkanıklıklarında kullanılan ideal yöntemlerden biridir.

Basınçlı Hava Kullanmak

Hava kompresörü kullanarak lavabo giderini açabilirsiniz. Bunun için 8 bar hava basıncı ile çalışan bir kompresör işinize yarayacaktır. Kompresörün ucunu lavabo giderinin içine sokun ve kenarlarını hava almayacak şekilde kapatın. Kompresörü çalıştırdığınızda basınçlı hava lavabo giderini açacaktır.

Su Bazlı Elektrik Süpürgesi Kullanmak

Suya dayanıklı bir elektrik süpürgesinin ucunu lavabo giderine dayayın. Kenarlarını hava almayacak şekilde kapatın. Süpürgenin çalıştırılması ile lavabo giderinin içindeki tıkanıklığa neden olan maddeler süpürge tarafından çekilecektir.

Basınçlı Su Kullanmak

Bahçe hortumunun bir ucunu çamaşır makinesi musluğuna bağlayın. Diğer ucunu lavabo giderinin içine sokun ve lavabo giderinin kenarlarından suyun geri çıkmaması için biz bez ile sarın. Musluğu açın ve iki elinizle suyun çıkmasını önleyecek şekilde bastırın. Bu yöntem ile tıkalı lavaboları açmak mümkündür.

Tel Kullanmak

Lavabo teli, diğer yöntemlerle ulaşılamayan daha derindeki tıkanıklıkları açmak için en ideal yöntemdir. Bunun için bir nalburdan lavabo teli almalısınız. Bununla birlikte iyi bir kavrayıcı eldiven kullanmalısınız.

Yakın zamanda asitli bir kimyasal ile lavabo açmayı denediyseniz mutlaka koruyucu gözlük de kullanmalısınız. Bunun için lavabo altındaki sifonu çıkarın. Giderin altına bir kova koyarak borudan akan suyun içine akmasını sağlayın.

Lavabo açma telini lavabo giderine doğru yavaşça itin. Birkaç metre bu şekilde ilerledikten sonra telin üzerindeki kolu dikkatli bir şekilde çevirin ve bir yandan da teli ileriye doğru itin. Tel bir dirseğe geldiğinde ilerlemek için biraz zorlanır. Bunun için kolu daha sıkı döndürmelisiniz.

Telin sıkı bir direnç ile karşılaşmasına kadar kolu döndürün. Tıkanıklığa geldiğinde tel direnç gösterecek ve dönmeyecektir. Bu durumda kolu birkaç kez daha çevirdikten sonra sallayarak gevşetin. Lavabo gideri açmak için kullanılacak olan en etkili yöntemdir.

Biyolojik Temizleyici Kullanmak

Gider tıkanıklıklarını açmak için biyolojik ve enzimatik lavabo temizleyicileri oldukça etkili ve doğa dostudur. Bununla birlikte atık su tesisatı için de birçok kimyasala göre oldukça güvenli ve sağlıklıdır. Giderde oluşan kötü kokuları, yağ birikintilerini engellemek ve lavabo tıkanıklıklarını açmak için ürünün ambalajı üzerindeki kullanma talimatına uygun olarak kullanılmalıdır.

Makine ile Tesisat Gideri Açan Bir Firmadan Destek Almak

Yukarıdaki yöntemlerden bir ya da birkaçını denediniz ve lavabo giderini açamadınız mı, o zaman bu işi profesyonel olarak yapan makineli lavabo gideri açan bir firmadan destek almalısınız. Bu firmalar kamera kullanarak gider borularının içini görüntülemekte ve tıkanıklığın yerini ve tıkanıklığa neyin sebep olduğunu kolaylıkla tespit etmektedirler.

Daha sonra robot adı verilen kanal açma makinesini kullanarak lavabo tıkanıklığını kolaylıkla açabilirler. Bu işlemleri yaparken banyonuzda ya da mutfağınızda herhangi bir yeri kırıp dökmeden bu işi yaparlar. Bu firmalar lavabo giderini hem hızlı bir şekilde açarlar hem de ileride tıkanmaya sebep olabilecek her türlü sorunu ortadan kaldırırlar.

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Tuvalet tıkanıklığı Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Alaturka, Alafranga tuvalet tıkanıklığı,

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul

Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul Kanalizasyon – Kanal Açma İstanbul, belirli dönemlerde karşılaşılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...