Kategoriler
Tıkanıklık Açma

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açarım

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, tıkanan klozet nasıl açılır gibi sorular en fazla sorulan sorulardandır. Bununla birlikte tuvaletiniz tıkanmadan önce tuvalet tıkanıklığı aklınıza bile gelmez. Fakat tuvaletiniz tıkandıktan sonra nasıl açılacağı konusunda bir arayışa girersiniz. Oysaki tuvalet ve klozetlerinizin tıkanmasını önlemek, tıkanıklığın meydana gelmesinden sonra yapılacak olan çalışmalardan daha pratiktir.

 • Tuvalet tıkanıklığını nasıl açarım, sorusuna gelecek olursak öncelikle her evde bulunan su hortumu yöntemini deneye bilirsiniz su hortumunu gidebildiği kadar tıkalı tuvaletin içerisine ittirin ve suyu açın suyun taziği ile tıkanıklık açılacaktır, fakat dikkat edilmesi gereken bir durum tuvalet basınçla açılmazsa tuvalete basılan su geri tepme yapacaktır.
 • İkinci bir yöntemse demir telle açma eğer tuvalete bez peçete gibi cisimler kaçtı ise demir bir askılığı ucu kanca şekilde kalacak şekilde düzleştirip klozet içerisine ittirip dairesel hareketlerle bezin kancaya takılmasını sağlayıp geri çekin.
 • Üçüncü yöntemse kimyasal tuvalet lavabo açıcılar bu yöntemi uygulamadan önce mutlaka şişe üzerindeki prosedürü okuyunuz.
 • Tüm bu yöntemler işe yaramadı ise Robotla kırmadan tıkalı gider açma için bizi arayınız.

Tıkla Ara

GSM: 0538 955 59 74

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklıklarının büyük bir çoğunluğu kullanıcı hatalarından gelmekle birlikte bazen ustaların yapacağı hatalardan dolayı da tıkanıklıklar oluşabilir.

 • Tuvalet ve klozetlere atılan yabancı cisimler tıkanıklığın başlıca sebepleridir.
 • Tuvaletlere atılan tuvalet kâğıtları ilk sırayı almaktadır. Tuvalet kâğıtlarının bir kısmı kalitesiz olduklarından dolayı suda erimezler ve dirsek adı verilen boruların dönüş yerinde birikerek tıkanıklıklara neden olurlar.
 • Tuvaletleri tıkayan bir başka yabancı madde ise hijyenik kadın pedleridir.
 • Tuvalet tıkanıklıkları incelendiğinde tuvalet tıkanıklığına tuvalet fırçalarının başının sebep olduğu da görülmüştür.
 • Çocukların tuvaletlere atmış olduğu oyuncaklar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Tuvaletlere atılan küçük şampuan kutuları da tıkanıklıklara neden olur.
 • Kalıp halinde tuvaletlere atılan sabunlar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Tuvalet gider borularındaki eğim yetersizliği de tıkanıklıklara neden olur.

Tuvalet tıkanıklıkları doğru kullanım sayesinde engellenebilir. Tuvalet giderlerine yabancı cisim atılmazsa tıkanıklık büyük bir ihtimalle oluşmaz. Bununla birlikte yine de tuvalet tıkanıklığı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda genellikle evlerde basit yöntemlere başvururuz. Ancak bu yöntemler sorunu geçici olarak çözer ve genellikle bu yöntemler etkisizdir.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvaletlerin açılması için kurumsal firmalar kolaylıklar sunmaktadır. Kurumsal firmalar tuvalet tıkanıklıklarında ve klozet tıkanıklıklarında farklı cihazlar kullanarak sorunları kökünden çözmektedirler.

Kamera ile Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kameralı tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı için, kameralı tuvalet tıkanıklığı açan profesyonel bir firma ile iletişime geçmekten gelir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile tuvaletin neden tıkandığı ve tıkanıklığın açılmasından sonra ise kontroller yapılmaktadır.

 • Adresinize gelen uzman ekip öncelikle kameralı görüntüleme cihazını hazırlar.
 • Daha sonra tıkalı tuvaletin giriş kısmından, kamera gidere doğru gönderilir.
 • Kamera boru içinde ilerlerken görüntüleri kameraya aktarır ve aynı zamanda bu görüntüler kayıt edilir.
 • Daha sonra ekrandaki görüntüleri inceleyen konusunda uzman ustalar tıkanıklığa neden olan şeyi tespit ederler.
 • Tıkanıklığa sebep olan cismin türü belirlenir. Parçalanmaya uygun bir cisim mi, yoksa uygun olmayan bir cisim mi olduğu tespit edilir.
 • Daha sonra robot adı verilen cihaz ile tıkanıklığı açma çalışmasına geçilir.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera tekrar gider içine gönderilerek, farklı bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Robotla Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Robot adı verilen kanal açma makinesi kullanmadan önce kameralı sistem ile tıkalı olan tuvalet gideri görüntülenir. Burada dikkat edeceğiniz üzere tek bir cihaz ile tıkanıklık açılamamaktadır. Bu nedenle evinize tesisatçı çağırdığınızda tüm bu teknolojik cihazların ellerinde olup olmadığını sorunuz.

 • Robot cihaz kullanmadan önce kamera ile tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa sebep olan cisim belirlenir.
 • Cismin parçalanabilen ya da parçalanmayan bir cisim olup olmadığı tespit edilir ki, burada robot cihazın ucuna uygun aparat takılması için bu önemlidir.
 • Parçalanabilecek bir cisim ise robot cihazın ucuna ona uygun bir aparat takılır.
 • Daha sonra gider içine gönderilen robot cihazın parçalayıcı ucu ile cisim parçalanır ve tıkanıklık açılır.
 • Eğer ki tıkanıklığa sebep olan şey parçalanamayacak, tuvalet kâğıdı, sabun, kıl gibi faktörler ise robot cihazın ucuna ona göre aparat takılır.
 • Parçalanamayan cisimler robot cihazın ucuna dolanarak geri çekilir ve tıkanıklık açılmış olur.

Bazen de tıkanıklığa sebep olan durum, tesisat borularının yeterli eğimde olmamasından kaynaklı olabilir. Bu durumda robot cihaz burada hiçbir fayda sağlamaz. Bunun için yapılacak tek şey, pimaş boruların değiştirilmesi ile olur.

“Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açarım” için 7 yanıt

Tuvaleti tıkayan en büyük etkenlerden birisi de tuvalet kağıdıdır. Çünkü birçok kişi uygun fiyatlı tuvalet kağıdı aldığından ötürü, bunlar su da erimiyor ve haliyle tıkanma sorunu yaşanıyor. En basiti kendimden biliyorum bu durumu 🙂

Bizim de sürekli tıkanan bir tuvaletimiz vardı ve iş yerindeki arkadaşımın yönlendirmesi ile Boğaziçi Tesisat ile tanıştık. Aradığım gibi oldukça ilgilenmeye başladılar ve ertesi gün gelip hızlıca sorunu çözdüler.

Tuvaletin tıkanma sorunun artık illallah etmiştik. Komşumun sayesinde Boğaziçi firması ile tanıştık. Allah onlardan bin kez razı olsun. Geldikleri gibi sıkıntıyı çözdüler ve o günden beri bu dertten kurtulmuş olduk

Taharet musluğundan sürekli olarak damla damla su akıyor. Anahtarla sıktım olmadı. Keçe ile bağladım olmadı. En sonunda alt komşumun tavanı küflenmeye başladı. Su tesisat için servis hizmetiniz var mı?

Boğaziçi ekibine çok teşekkür ediyorum. Tıkanmış tuvalet için kendilerini çağırdık ve acil olduğunu belirttik. Sağolsunlar bize öncelik tanıyarak hemen aynı gün gelip sorunu çözdüler. Müthişsiniz resmen

Bizimde tuvaletimiz sürekli tıkanıyor. Çok can sıkıcı bir durum.. Bunun herhangi bir çözümü var mıdır? Eğer varsa sizinle iletişime geçip en kısa zamanda yaptırmak istiyorum.

Bizim tuvaletin boruları mı çok küçük bilemiyorum ama sık sık tıkanıyor. Sadece bizde olsa iyi ama misafir geldiğinde çok büyük problem oluyor. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.