Tıkla AraWhatsApp

Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyolarda yaşanan ve zamanla görülen kararma, rutubet gibi problemler kimi zaman ısı yalıtımının zayıflığı sebebi ile oluşsa da yaşanan su sızıntısı problemlerinin de habercisi olabilir. Eğer alt kat komşunuz banyonun tavanından su akıyor diye size şikayette bulunuyorsa yada üst katın banyosunda meydana gelen su sızıntısı gibi şikayetleriniz varsa acilen profesyonel bir firmadan yardım almanızda fayda vardır. Görünmeyen su sızdırma sorunu beraberinde tavanda küf-rutubet gibi problemlere yol açmakta müdahale edilmediğinde ise ciddi hasarlar meydana getirmektedir.

Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyo Tavanından Su Akması

Banyonun tavanı akıyor şikayeti bulunana bir çok insan deneyimsiz tesisatçılarla geçen vakitleri sonucu problemlerine genel olarak net bir çözüm bulmakta zorlanıyor. Uzman tesisatçı ustalarımız ile soruna çözüm bulan firmamız sayesinde bu problemlerden kurtulmak mümkündür. Banyo tavanlarında ıslaklık görülmesi halinde ilk ihtimal fayansların ders boşluklarından su sızması ihtimalidir. Eğer derzlerde bir problem bulunamaz veya yenilendiği halde su sızmaya devam ederse cihazla çalışan tesisatçı çağırarak profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Apartmanda yaşayan herkesin hayatında mutlaka bir kere yaşadığı bu problemin yaşattığı sıkıntıların yanında yüklü bir maddi külfeti de bulunmaktadır. Özellikle banyonun tavanından su akıyor diye çağrılan birçok ustanın eski yöntemlerle sorunu çözmeye çalışması asıl problemin daha da büyümesine ve gereksiz iş gücü ve zaman kaybına yol açmaktadır. Ona nazaran cihazla yapılan tespitlerde noktasal olarak problem bulunabilmekte ve anında müdahale edilmektedir.

Cihazla Su Kaçağını Tespit Etmek

Su kaçağının yerini tespit etme için çalışan ekiplerimiz öncelikle keşif yaparak sorunun kaynağını tespit eder. Eğer kaçak temiz boru hattındaysa genellikle eskimiş bir conta, çatlamış bir bağlantı noktasından kaynaklanmaktadır. İtina ile cihazla tespit edilen nokta ev sahibine de gösterilerek sorunun kaynağı çözülmesi için ilk adım atılmış olur. Atık su borularında kameralı su kaçağı tespit cihazı kullanılarak sorun kaynağı tespit edilir.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

Cihaz ve Kameralı Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su tesisat borularında patlak yaşanan bir patlak sonucu akla gelen ilk soru alt kata akan suyu nasıl durdurabiliriz. Bu durumda ekipler sahip oldukları makine kullanarak su borusunun patladığı yeri bulma çalışmalarını başlatırlar. Temiz su kaçağı nasıl bulunur ve nokta atışı şeklinde yeri tespit edilir diye insanlar merak etmektedir. Burada yapılacak olan işlem su borularından hızlı ve tazyikli su geçirerek banyo içerisinde ki su tesisatı cihazlar ile dinlenir. Ses yoğunluğuna göre çalışan cihazda sesin artış ve değişiklik gösterdiği yer bulunarak kaçak noktası belirlenmiş olur. Atık su borusundaki su kaçağı nasıl bulunur sorusu da eve tesisatçı gelmeden önce sorulacak sorulardandır. Genellikle sızıntı kesik kesik geliyorsa bu durumda atık su borusundandır. Borularda ki çatlak veya problemli noktaların tespiti amacı ile endoskopik özellikte kameralar kullanılır ve bu sayede kaçak net bir şekilde belirlenmiş olur. Kalorifer sistemlerinde ki kaçakları belirlemek için ise su kaçağı Bulan Termal Kamera sistemleri kullanılır. Kombi su basıncı sürekli düşüyorsa bir tesisatçı çağırmakta fayda vardır.

Eski Yöntemle Tespitin Zararları

Eski yöntemlerle tesisatta ki kaçağı bulmak isteyen bir su tesisatı ustası tahminlerine dayanarak bir nokta belirler. Tahmini tutmaz ise bütün boru hattını kaçağı bulana kadar kırıp dökmek zorundadır. Bu durumda da banyonuzda kırılmadık duvar, fayans ya da parke kalmaz. Bu iş zaman kaybı yaratmasının yanında ciddi bir maddi yüke de sebep olacaktır.

Yeni Cihazla Su Kaçağı Tespitinin Faydaları

Artık yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde su sızıntısı yaşamanız durumunda firmamızı ararsanız kırmadan cihazla su kaçağının yeri tespit direk olarak sızıntının olduğu bölgedeki fayanslar kaldırılıp sızıntıya müdahale edilir. Kaçak olan nokta işlem yapılmadan size gösterilir. Bu hem paradan, hem zamandan tasarruf sağlayacağı gibi probleminizin hemen çözülmesini sağlar. Aynı zamanda ne zaman biteceği belli olmayan bir inşaatın ev halkı olarak çilesini çekmekten de kurtulursunuz. Banyonun tavanından akan su problemlerinizde çözüm ortağı olabilmemiz için bize ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlamak ister misiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...