Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Kalorifer Peteklerinin Temizliği

Piyasada bulunan makinaların aksine işimizi hızlandıran yüksek kalitede makinalar sayesinde maliyetlerimizi kaliteden ödün vermeden düşürmeyi başardık.

Kampanyalı fiyatlarımız için 0538 955 59 74

Size kalitesiz ucuz Kalorifer  temizliği ücreti sunamayız fakat kaliteli hizmet uygun fiyat  garantisi  verebiliriz 

Kalorifer peteklerinin temizliği Firması

Kalorifer petek temizliği işlemi düzenli olarak uzmanlara yaptırılması gereken işlemlerden biridir. Evlerimizde bulunan kalorifer tesisatlarının iç kısımlarında zaman içerisinde suyla birlikte gelerek biriken kum, tortu, kireç ve benzeri yabancı maddeler verimlilikte düşüşe sebebiyet vermektedirler. Bu tarz bir verimlilik düşüşü kullanıcıların karşısına ısınma sorunu olarak çıkmaktadır. Peteklerin iç kısımlarında biriken kirlerin temizlenmesi gerekir, aksi takdirde evlerin iyi ısıtılmaması probleminin yanı sıra enerji sarfiyatının artması sonucunda kullanıcılar artan fatura sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar. Kalorifer peteklerinin temizliği uzman kişiler tarafından özel makine ve kimyasal ilaçlar kullanılarak yaklaşık olarak iki yılda bir yapılan bir işlemdir. Bu işlem bir iki saat gibi kısa sürede tamamlanmaktadır ve ev sahiplerine kaloriferler eski verimliliklerinde çalışır bir durumda teslim edilmektedir. Kalorifer peteği temizliği işleminin yapılış aşamalarından bugünkü yazımızda kısaca bahsedeceğiz.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR VİDEO için https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır?

Kalorifer peteği temizleme işlemi için sadece firmamızın çağrı merkezimizi aramanız ve adresinizi bildirmeniz yeterlidir. Deneyimli personelimiz son teknolojiye uygun olan ekipmanla birlikte kısa sürede evinize gelip işlemi tamamlamaktadır. Eviniz kirlenmeden herhangi bir söküp takma aşaması olmadan yapılan bu garantili işlem sonucunda iyi ısınan evlere kavuşacaksınız.

– Eski yöntemde kalorifer petek temizleme işinin gerçekleştirilmesi için petekler yerlerinden sökülüyor, banyoya taşınıyor ve tazyikli su sıkılarak temizleme işlemine tabi tutuluyordu. Günümüzde son teknolojinin gelişimine paralel olarak bu işlem özel makine ve kimyasal ilaçların aracılığı ile yapılmaktadır. İlk işlem olarak havlupan radyatörlerin sökülmesi yapılır. Havlupan yerinden çıkarıldıktan sonra tesisata makinenin montajı yapılır.

– Makinenin hortumlarının bir ucu makineye, diğer bir ucu tesisata bağlanır. Kalorifer peteği temizliğinin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi için özel makine kullanılır. İkinci hortum yine tesisatın vanasına bağlanarak hortumun diğer ucu su giderine konulur.

– Tesisata su verebilmek için şebeke hattı kullanılıyor. Bunun için banyoda bulunan duş başlığı kullanılıyor ve makineye bağlanıyor. Kalorifer radyatör temizliği işlemine başlarken ilk önce makine su ile dolduruluyor.

– Kalorifer petek temizliğinde yapılan sıradaki işlem ön durulama işlemidir. Bu işlemin yapılmasında başlıca amaç kalorifer tesisatı borularının içinde bulunan kirli suyun dışarıya atılmasıdır. Bu amaçla bir ön yıkama işlemi gerçekleştirilir.

– Ön yıkama işleminin sonrasında tesisatın içerisinde bulunan su berrak hale gelir. Artık özel kimyasalın tesisatın içerisinde rahat dolaşması için ortam sağlanmıştır. Bunun için kimyasal makinenin içerisine boşaltılır ve makine kısa bir süreliğine çalıştırılır.

– Sonra kombinin çalışma düzeni ile ilgili ayarlama yapılır. Normal bar basıncı ayarlanır ve peteklerin havası teker teker alınır. Daha sonra kombi 45 dakika süreyle çalıştırılır. Özel kimyasalın sistemde 45 dakika 1 saat arasında dolaşımını gerçekleştirir. Bu şekilde kimyasal ilaç tesisatın içerisine verilerek en son bir durulama işlemi yapılır. Kalorifer radyatör temizliği bu işlemle tamamlanmış olur.

Bu temizlik işleminin süresi tesisatta bulunan radyatör sayısına göre değişiklik gösterebilir. Bir evde ortalama bulunan altı adet kalorifer radyatör temizliği işlemi iki  saat kadar sürebilmektedir. İşlem bittikten sonra kombi normal çalışma düzenine getirilerek çalışır durumda teslim edilir. Kalorifer petek temizliği uzmanlar tarafından uygun makine ve kimyasallar kullanılarak yapılmalıdır. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından ve kireç çözücü ya da porçöz gibi yanlış malzemeler kullanılarak yapılan temizlik ve bakım işlemlerinin sonucunda tüm tesisat ve hatta kombi cihazı zarar görebilir. Siz de hemen çağrı merkezimizi arayarak başvurabiliriz ısınmanız için faydalı olacak kalorifer bakımını yaptırabilirsiniz.

Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Tesisat Temizliği İşlemi her iki yılda bir yapılması gereken bir işlemdir.Düzenli olarak kalorifer tesisat temizliği yaptırmanız durumunda Doğalgaz faturalarınıza 20% oranında düşüşler gözlemleye bilirsiniz  Kalorifer tesisat temizliği profesyonel firmalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Birkaç yıl öncesine kadar bu işlemlerde petekler tek tek sökülerek banyoya taşınır ve tazyikli su ile içeri yıkanırdı. Son yıllarda teknolojik gelişmeler sayesinde artık kalorifer tesisat temizliği makinelerin ve kimyasal ilaçların yardımıyla daha pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemde çok kısa sürede makineler yardımıyla kalorifer peteklerinin içinde bulunan kirli su boşaltılır ve daha sonra peteklerin içerisine kimyasal ilaç verilerek tam bir temizlik gerçekleşir. Son aşamada durulama işlemi yapılır ve temizleme işlemi tamamlanır.

Ön yıkama: Bu aşamada makinenin yardımıyla kalorifer peteklerinin iç temizliği yapılır. Bunun için peteklerin içerisine tek tek makine yardımıyla su verilir ve devir daim yaptırılır. Bu sırada tüm kirler ve tortular özel filtresi sayesinde makinenin içerisinde kalır. Bu işlemin sonunda kalorifer tesisatının içerisindeki su berrak bir hale getirilir.

Kimyasal ilaçla temizleme: Kalorifer petek temizleme işleminin bu aşamasında makinenin yardımıyla kimyasal ilaç peteklerin içerisine verilir. Bu amaçla petek temizliği için özel olarak üretilmiş olan kimyasal ilaç makinenin içerisine dökülür. Bu özel ilaç tesisatın içerisinde dolaştırılarak temizlik gerçekleştirilir.

Durulama ve kombiyi çalıştırma: İlaç temizliği sonrasında durulama işlemi yapılır. Daha sonra kombinin bar basıncı ayarlanarak peteklerin havası alınır ve kombi çalıştırılır. Sorusuz bir şekilde çalışan tesisat testten geçirildikten sonra servis formu kesilerek yapılan işlem garanti altına alınır.

Kalorifer petek temizleme işlemi yukarıda anlattığımız gibi son teknolojiye uygun olarak modern donanımla ve tecrübeli personel tarafından yapıldığında sadece birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır. Düzenli ve zamanında yapılan bu tür bir temizlik işlemi ev ve işyeri sahiplerine verimlilikte artış olarak döneceği gibi ısınmama gibi istenmeyen sorunlarla karşılaşmalarını da engelleyecektir. Siz de firmamızın garantisi altında düzenli kalorifer peteği temizliği işlemini yaptırarak soğuk aylarda sıcak evlerinizde oturmanın keyfini çıkarın.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bize sorabilirsiniz...

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • ariston kombi filtresi ariston kombi filtresi nerede ariston kombi filtre temizliği Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta ferroli kombi filtre temizleme Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme kombi baca filtresi temizleme kombi bakımı kombi bakımı filtre temizliği Kombi Bar Düşmesi kombi filtre bakımı kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.