Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...

Kalite Tesadüf Değil Bir Tecrübedir.

Köy Evlerinde Isıtma Sistemleri

Şehirde yaşayan pek çok kişinin hayallerinden birisi de köy evlerinde yaşamaktır.

Şehrin gürültüsü ve kalabalığı nedeniyle birçoğumuz daha sakin ve huzurlu bir hayat istemekteyiz. Bu nedenle köylerde yaşama isteği de artmaya başlamıştır. Fakat köy evlerinde yaşayabilmek için köy evlerine kalorifer sisteminin de döşenmesi gerekmektedir.

Köy Evlerinde Isınma Sistemleri

Köy evlerinde bulunan evler genellikle müstakil evlerdir. Fakat müstakil evlerde ısınma bazen sorun olabilmektedir. Bunun sebebi altında, yanında veya üstünde herhangi bir yapının olmamasıdır. Çünkü yapılar genellikle birbirinden aldıkları ısıyı kullanmaktadır.

Binalardan ev alırken genellikle orta katlardan veya güney cephesinden daireler bakılır. Bunun en büyük sebebi ısınma problemini ortadan kaldırmaktır. Özellikle güneş gören yapılar her zaman tercih edilmektedir. Müstakil evlerin bu yönden en büyük avantajı her yönden güneş almasıdır.

Güneş faktörü dışında müstakil evlerin ısınma problemlerinin yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yalıtımdır. İyi bir yalıtım olmayan müstakil evlerde ısınma biraz zor olabilir.

Ayrıca müstakil ve köy evleri için iyi bir ısıtma sisteminin tercih edilmesi de büyük önem taşımaktadır. Boğaziçi tesisat ısıtma sistemleri sizlere köy ve müstakil evlerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Köy Evlerine Kalorifer

Günümüzde birçok kişi köy yaşantısına ilgi duymaktadır. Bu nedenle pek çok kişi kentlerden köylere göç etmeye başlamıştır. Fakat en temel ihtiyaçlarımızdan olan ısınma köylerde de karşılanması gereken bir konudur. Bu nedenle köy evi ısıtma sistemleri olmadan bu hayali gerçekleştirmek de pek mümkün olmamaktadır.

Köy evi almayı veya köylere yerleşmeyi düşünüyorsanız ısınma birinci önceliğiniz olmalıdır. Köylerde ısınma problemi ise köy evlerine kalorifer sistemi ile gerçekleşmektedir. Sobalı kalorifer sistemi denildiğinde genellikle akla eski dönemlerde kullanılan sobalar gelmektedir. Fakat tek odayı ısıtan klasik sobalar yerine sobalı kalorifer sistemi döşeyerek daha kaliteli bir ısınma sistemi oluşturabilirsiniz.

Sobalı kalorifer sisteminde kat kaloriferinde olduğu gibi petekler yer almaktadır. Isı hesabı yapılmadan bu sistem ile tüm odalarınızı ısıtmanız mümkündür. Tüm odalara yeterli büyüklükte petekler yerleştirilerek yeteri kadar ısınma sağlanmaktadır.

Peteklere bağlı olan tesisat sistemi iki tane sıcak su kazanına bağlanmaktadır. Sıcak su kazanları ise sobalara bağlıdır. Sobalardan alınan ısılar ile kazanlarda bulunan sular ısınır ve sisteme verilir. Bu sayede de sıcaklık tüm odalara eşit derecede dağılır.

Köylerde uygulanabilecek bu sistemde patlama tehlikesi bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise sisteme bağlı olan genleşme tankının bulunmasıdır. Bu genleşme tankı sistemde oluşan fazla basıncı alır. Bu sebeple güvenle kullanım imkanı sağlar.

Köy Evi Isıtma Sistemleri

Köy evi ısıtma sistemleri arasında pek çok alternatif bulunmaktadır. Yeni nesil yalıtım malzemeleri özellikle köy evlerinde büyük katkı sağlamaktadır.

Köy evleri için uygulanabilecek köy evlerine kalorifer sistemi dışında ısı pompası ile ısınma sistemi de bulunmaktadır. Fakat ısı pompası ile ısınma sistemi diğer sistemlere göre biraz daha maliyetli olmaktadır. Fakat günümüzde bu sistemi tercih eden pek çok kişi bulunmaktadır.

Isı pompaları çalışma şekli yüzde 25 elektrik enerjisi, yüzde 75 ise doğadan aldığı enerji ile çalışmaktadır. Çok iyi bir ısıtma enerjisi üreten bu sistem uzun yıllardan beri tercih edilmektedir.

Köy Evi İçin En İyi Isıtma Sistemi

Isınmak için en iyi sistem köy evlerine kalorifer sistemleri olarak bilinmektedir. Kalorifer sistemi dışında uygulanabilecek pek çok sistem daha bulunmaktadır. Bunlardan birisi de yerden ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma sistemi tamamen boru geçişleri ile alakalı bir durumdur. Diğer ısınma cihazları aynıdır.

Müstakil evlerde veya dairelerde döşeme betonunun üzerine şap betonu atılmaktadır. Fakat şap betonu atılmadan önce zemine soğuk ve sıcak suların geçtiği borular döşenir. Bu borular bir panoda toplanmaktadır. Bu borular ısıtma cihazına bağlanır. Bu şekilde borların zemin altına döşenmesi ile oluşan ısınma sistemine yerden ısıtma sistemi adı verilir.

Petek temizleme hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayın.

Petek Temizliği Fiyatları

 

FAYDALI BİLGİLER

Evinizde yada işyerinizde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında hazırladığımız rehberi inceleyin.
Roma Döneminde Su Tesisatı

Roma Döneminde Su TesisatıArkeologlar, İtalya’daki Pompeii yakınlarında bulunan Stabiae’deki kazılar

Duvarda Su Sızıntısı Tespiti

Duvarda Su Sızıntısı TespitiDuvarda Su Sızıntısı Tespiti Tamiri Hizmeti Almak istiyorsanız. Duvardaki su

Kombi Filtre Temizleme

Kombi Filtre Temizleme Kombi Filtre Temizleme Nasıl ve ne zaman yapılır? Filtesi nasıl temizlenir?

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı Lavabo Açma YöntemleriTıkalı Lavabo Açma Yöntemleri, Tıkalı Lavabo nasıl açılır? En etkili lavabo

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Pis Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri Pis Su Kaçağının Tespiti ve  Onarılması Su kaçağının

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları

Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı | Yenileme Fiyatları Boğaziçi Tesisat Banyo Mutfak Tuvalet Tadilatı Fiyatlar kullanılan

 • USTAYA SOR

 • Nasıl Yapılır Video

  su-kacagi

  su kacagi

 • REFERANSLAR

  referanslar
 • Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

 • Apartmanda Tuvalet Tıkanması Banyo Gideri Banyo Gideri Nasıl Açılır Banyo tıkanıklığı Banyo Tıkanıklığı Açma bağcılar su kaçağı tespiti en iyi tesisatçı usta Gider açıcı usta Gider borularında oluşan su kaçakları Kameralı lavabo gideri açma kanal açma robotu Kanal Görüntüleme klozet tıkanıklığı açma kombi bakımı Kombi Bar Düşmesi kombi filtresi Lavabo Açma Lavabo Kokusu Lavabo Tıkanıklığı Mutfak Gideri Mutfak Gideri Açma patlayan bir su borusu Petek temizliği Prizlerden su gelmesi radyatör temizliği su kaçağı Su kaçağı bulma cihazı Su Kaçağı Tamiri su kaçağı tespiti Tavandan Su Akması temiz su kaçağı Tuvalet Kokusu Tuvalet Kokusu Giderme Tuvalet Tıkanması Tıkalı Boru tıkalı boru açma Tıkalı Boru Açma Yöntemleri Tıkalı Gider Açma Yöntemleri tıkalı klozet açma tıkalı mutfak gideri açma Tıkalı Tuvalet Açma Tıkalı tuvaletleri açmak tıkanan lavaboyu açma yöntemleri tıkanan tuvaleti açma yöntemleri Tıkanıklık Açma

 • HIZLI İLETİŞİM FORMU

  MÜŞTERİ YORUMLARI

  Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları
  yorum

  Ahmet T. Bakırköy / İstanbul

  Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.
  yorum

  Merve S. Kadıköy / İstanbul

  Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

  Boğaziçi Tesisat - İstanbul’un tüm ilçelerinde mobil servislerimizle hizmetinizdeyiz...