Kategoriler
Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor Nasıl Açılır

Evlerde ve iş yerlerinde lavabo tıkanıklığı yaşayan kişilerin baş başa kaldığı sorulardan biri de lavabo tıkandı, su gitmiyor nasıl açılır, sorusu olmaktadır. İnsanlar, ev ve iş yerlerinde lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşılaştıkları zaman çözüm bulmak için internet üzerinden çeşitli kaynaklardan araştırma yapmaktadırlar. Yapılan bu araştırmalar neticesinde çeşitli kimyasal maddeler ya da sirke ve karbonat gibi doğal yöntemler ile açmaya çalışırlar. Bu yöntemler birer lavabo açma yöntemleridir ancak kesin çözüm değildirler. Lavabo tıkanıklıklarında kalıcı bir çözüm için mutlaka profesyonel olarak hizmet veren tıkanıklık açan bir firma ile iletişime geçmelidir. Eğer sizin de evinizde ya da iş yerinizdeki lavabolarda tıkanıklık problemi varsa profesyonel bir firma ile iletişime geçmelisiniz.

 Tıkalı mutfak gideri nasıl açılır <<<–Pratik bilgiler için sayfamıza göz atın

Lavabo Gideri Nasıl Tıkanır?

Lavabo tıkanıklıklarını açmak için lavabonun hangi bölgede ve hangi amaçla kullanıldığına göre değişen gider açma işlemleri tesisat firmaları tarafından makine kullanılarak yapılır. Mutfak giderleri genellikle yağ ve bulaşık atıkları gibi nedenlerden tıkanır. Banyo lavaboları ise saç, kıl gibi maddelerden dolayı tıkanır. Banyo giderlerindeki bu tıkanıklıkları açmak için kanal açma makinesinin döner başlıklı ucu kullanılarak tüy ve kıl gibi atıkların bu başlığa dolanması ile dışarıya doğru çekilerek yapılır. Yer sifonlarında ve küvetlerdeki tıkanıklıklara ise tıkanıklığın yer tespitinin yapılması için boru içi kamera sistemleri kullanılır. Bu cihaz ile tıkanıklığın yeri nokta atışı olarak bulunur ve daha sonra robot adı verilen cihaz ile tıkanıklık açılır.

Banyo lavabolarının aksine mutfak lavabolarının tıkanmaları farklı sebeplerden olur. Genellikle ev hanımlarının bulaşık yıkarken yemek artıklarını lavaboların içine dökmesi, ıspanak gibi kumlu sebzelerin lavabo içinde yıkanması, kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi sonucu mutfak lavaboları tıkanabilir. Bu durumda evlerde kullanılan basit lavabo açıcılar hem kesin bir çözüm üretmez hem de asidik özelliğe sahip oldukları için tesisat borularına zarar verebilirler.

Tıkanmış Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Teknolojinin gelişmesi ve bu gelişmelerin yaşamımızın her alanına girmesi ile lavabo tıkanıklığı gibi sorunlara da teknolojik çözümler getirilmiştir. Bu sayede lavabo tıkanıklıklarını açarken çeşitli teknolojik yöntemler kullanılmaktadır. Lavabo tıkandı su gitmiyor sorununa çözüm getirecek olan en teknolojik cevap ise kameralı ve cihazla lavabo gideri açma yöntemidir. Lavabo tıkanıklıklarında kişiler evde kendi imkânları ile basit tıkanıklık açma yöntemleri kullanabilirler. Bu yöntemler ile lavabolar açılır ancak bunlar kesin çözümler değildir. Kalıcı olmayan bu çözümler ile tıkanıklıklar kısa süreli olarak açılırlar. Ancak kalıcı bir çözüm istiyorsanız mutlaka konusunda uzman ve teknolojik cihazlar kullanan bir firma ile iletişime geçmelisiniz. Bu firmalar kullandıkları teknolojik cihazlar ile hiçbir yeri kırıp dökmeden ek maliyet çıkarmadan sorunu kökünden çözmektedirler.

Tıkalı Lavabo Giderini Açan Robotlu Tesisatçı

Lavaboların tıkanması ayrı bir işlem gerektirirken, lavabodan suyun geri gelmesi birçok faktörü düşündürür. Bu noktada bina genelinde bir tıkanma olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Lavabo, klozet gibi her türlü atık pis su gideri kanalizasyon giderlerine gönderilir. Tıkanıklığın aksine lavabodan geri gelen su genellikle ana kanalizasyon borularındaki tıkanıklığı ya da rögardaki tıkanıklığı gösterir. Bu nedenle her türlü tıkanıklıklarda farklı çözüm yolları kullanmak gerekir. Profesyonel tesisatçılar sorunun ana kaynağını bulmadan herhangi bir işlem yapmazlar. Bilgisayarlı tıkanıklık açan firmalar ellerindeki son teknoloji cihazlar ile öncelikle tıkanıklığın yerini tespit ederler. Tesisatınızı uzun süreli olarak sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyor ve gereksiz tadilatlardan kaçınmak istiyorsanız, tıkanıklık problemlerinde mutlaka bilgisayarlı cihazlarla çalışan uzman tesisatçılardan yardım almalısınız.

“Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor Nasıl Açılır” için 7 yanıt

Lavabo da herhangi bir sorunum yok. Fakat banyo giderleri çok tıkanıyor ve sürekli pompalamaktan bıktık usandık. Kırmadan tıkanıklığı açma hizmetiniz bulunuyor mu? Bir de fiyat rica edecektim.

Yazınızı bir solukta okudum. Tebrik ederim çok güzel noktalara değinmişsiniz. Kurumsal ve profesyonel bir firma olduğunuzu hemen belli ediyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bu lavabo tıkanıklığı neden oluyor anlamıyorum. 10 senedir bir problem yoktu. Sürekli olarak süzgeç kullanıyorum ve çok dikkat ediyorum. Fakat 3 aydır lavabom tıkanmaya başladı. Bu hususta yardımcı olur musunuz?

Lavabo tıkanıyorsa hiç lavabo açıcı gibi şeylerle uğraşmayın. Boğaziçi tesisatı arayın ve uygun fiyatlarla gelip hemen sorunu hallediyorlar. Allah sizlerden razı olsun. Çok temiz iş yapıyorsunuz.

Boğaziçi tesisatı arkadaşımın vasıtası ile öğrendim. Lavabomuzun kronik sorunu olan tıkanma olayı için aradım. Telefonda öyle güzel bilgiler verdiler ki hemen servis istedim. İnanır mısınız sadece 15 dk da sorunu çözdüler. Sizlere tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Lavabom tıkanık değil de tuvalet tıkanıklığından çok çekiyoruz. Yarın mesai saatleri içinde sizi arayıp,, randevu talep edeceğim. Sizin bu sorunu çözeceğinize adım gibi eminim.

Boğaziçi tesisat alanında çok başarılı bir firma… Evimizdeki her türlü sorun için ilk telefon açtığımız firmadır. Gerçekten de sonuna kadar güvenebilirsiniz. Petek temizliği için tekrardan arayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.