Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor Nasıl Açılır

Evlerde ve iş yerlerinde lavabo tıkanıklığı yaşayan kişilerin baş başa kaldığı sorulardan biri de lavabo tıkandı, su gitmiyor nasıl açılır, sorusu olmaktadır.

İnsanlar, ev ve iş yerlerinde lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşılaştıkları zaman çözüm bulmak için internet üzerinden çeşitli kaynaklardan araştırma yapmaktadırlar.

Yapılan bu araştırmalar neticesinde çeşitli kimyasal maddeler ya da sirke ve karbonat gibi doğal yöntemler ile açmaya çalışırlar.

Bu yöntemler birer lavabo açma yöntemleridir ancak kesin çözüm değildirler.

Lavabo tıkanıklıklarında kalıcı bir çözüm için mutlaka profesyonel olarak hizmet veren tıkanıklık açan bir firma ile iletişime geçmelidir.

Eğer sizin de evinizde ya da iş yerinizdeki lavabolarda tıkanıklık problemi varsa profesyonel bir firma ile iletişime geçmelisiniz.

 Tıkalı mutfak gideri nasıl açılır <<<–Pratik bilgiler için sayfamıza göz atın

Lavabo Gideri Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklıklarını açmak için lavabonun hangi bölgede ve hangi amaçla kullanıldığına göre değişen gider açma işlemleri tesisat firmaları tarafından makine kullanılarak yapılır.

Mutfak giderleri genellikle yağ ve bulaşık atıkları gibi nedenlerden tıkanır. Banyo lavaboları ise saç, kıl gibi maddelerden dolayı tıkanır.

SERVİS ÇAĞIR : 0532 359 02120850 255 0212


Kameralı Tıkalı Lavabo Açan Firma

                      Banyo giderlerindeki bu tıkanıklıkları açmak için kanal açma makinesinin döner başlıklı ucu kullanılarak tüy ve kıl gibi atıkların bu başlığa dolanması ile dışarıya doğru çekilerek yapılır.

Yer sifonlarında ve küvetlerdeki tıkanıklıklara ise tıkanıklığın yer tespitinin yapılması için boru içi kamera sistemleri kullanılır.

Bu cihaz ile tıkanıklığın yeri nokta atışı olarak bulunur ve daha sonra robot adı verilen cihaz ile tıkanıklık açılır.

Banyo lavabolarının aksine mutfak lavabolarının tıkanmaları farklı sebeplerden olur. Genellikle ev hanımlarının bulaşık yıkarken yemek artıklarını lavaboların içine dökmesi, ıspanak gibi kumlu sebzelerin lavabo içinde yıkanması, kızartma yağlarının lavaboya dökülmesi sonucu mutfak lavaboları tıkanabilir.

Bu durumda evlerde kullanılan basit lavabo açıcılar hem kesin bir çözüm üretmez hem de asidik özelliğe sahip oldukları için tesisat borularına zarar verebilirler.

SERVİS ÇAĞIR : 0532 359 02120850 255 0212

Tıkanmış Lavabo Gideri Nasıl Açılır?

Teknolojinin gelişmesi ve bu gelişmelerin yaşamımızın her alanına girmesi ile lavabo tıkanıklığı gibi sorunlara da teknolojik çözümler getirilmiştir. Bu sayede lavabo tıkanıklıklarını açarken çeşitli teknolojik yöntemler kullanılmaktadır.

Lavabo tıkandı su gitmiyor sorununa çözüm getirecek olan en teknolojik cevap ise kameralı ve cihazla lavabo gideri açma yöntemidir. Lavabo tıkanıklıklarında kişiler evde kendi imkânları ile basit tıkanıklık açma yöntemleri kullanabilirler.

Bu yöntemler ile lavabolar açılır ancak bunlar kesin çözümler değildir. Kalıcı olmayan bu çözümler ile tıkanıklıklar kısa süreli olarak açılırlar. Ancak kalıcı bir çözüm istiyorsanız mutlaka konusunda uzman ve teknolojik cihazlar kullanan bir firma ile iletişime geçmelisiniz.

,Bu firmalar kullandıkları teknolojik cihazlar ile hiçbir yeri kırıp dökmeden ek maliyet çıkarmadan sorunu kökünden çözmektedirler.

Tıkalı Lavabo Giderini Açan Robotlu Tesisatçı

Lavaboların tıkanması ayrı bir işlem gerektirirken, lavabodan suyun geri gelmesi birçok faktörü düşündürür. Bu noktada bina genelinde bir tıkanma olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Lavabo, klozet gibi her türlü atık pis su gideri kanalizasyon giderlerine gönderilir.

Tıkanıklığın aksine lavabodan geri gelen su genellikle ana kanalizasyon borularındaki tıkanıklığı ya da rögardaki tıkanıklığı gösterir. Bu nedenle her türlü tıkanıklıklarda farklı çözüm yolları kullanmak gerekir. Profesyonel tesisatçılar sorunun ana kaynağını bulmadan herhangi bir işlem yapmazlar.

Bilgisayarlı tıkanıklık açan firmalar ellerindeki son teknoloji cihazlar ile öncelikle tıkanıklığın yerini tespit ederler. Tesisatınızı uzun süreli olarak sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyor ve gereksiz tadilatlardan kaçınmak istiyorsanız, tıkanıklık problemlerinde mutlaka bilgisayarlı cihazlarla çalışan uzman tesisatçılardan yardım almalısınız.

Mutfaktan su gitmiyor  mutfak lavabo borusu açma 

Tıkanmış Lavabo Açma 

7 Yorum. Yeni Yorum

 • Boğaziçi tesisat alanında çok başarılı bir firma… Evimizdeki her türlü sorun için ilk telefon açtığımız firmadır. Gerçekten de sonuna kadar güvenebilirsiniz. Petek temizliği için tekrardan arayacağım.

  Cevapla
 • Lavabom tıkanık değil de tuvalet tıkanıklığından çok çekiyoruz. Yarın mesai saatleri içinde sizi arayıp,, randevu talep edeceğim. Sizin bu sorunu çözeceğinize adım gibi eminim.

  Cevapla
 • Boğaziçi tesisatı arkadaşımın vasıtası ile öğrendim. Lavabomuzun kronik sorunu olan tıkanma olayı için aradım. Telefonda öyle güzel bilgiler verdiler ki hemen servis istedim. İnanır mısınız sadece 15 dk da sorunu çözdüler. Sizlere tekrardan çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
 • Lavabo tıkanıyorsa hiç lavabo açıcı gibi şeylerle uğraşmayın. Boğaziçi tesisatı arayın ve uygun fiyatlarla gelip hemen sorunu hallediyorlar. Allah sizlerden razı olsun. Çok temiz iş yapıyorsunuz.

  Cevapla
 • Bu lavabo tıkanıklığı neden oluyor anlamıyorum. 10 senedir bir problem yoktu. Sürekli olarak süzgeç kullanıyorum ve çok dikkat ediyorum. Fakat 3 aydır lavabom tıkanmaya başladı. Bu hususta yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 • Yazınızı bir solukta okudum. Tebrik ederim çok güzel noktalara değinmişsiniz. Kurumsal ve profesyonel bir firma olduğunuzu hemen belli ediyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Cevapla
 • Lavabo da herhangi bir sorunum yok. Fakat banyo giderleri çok tıkanıyor ve sürekli pompalamaktan bıktık usandık. Kırmadan tıkanıklığı açma hizmetiniz bulunuyor mu? Bir de fiyat rica edecektim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Ustaya Sor

Nasıl Yapılır Video

su-kacagi
su kacagi

Referanslar

evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, tıkalı gider açma yöntemleri, gider açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkanan lavaboyu açma yöntemleri,

Sizden Gelen Soru ve Yorumlar

Son Yorumlar

Müşteri Yorumları

Bizimle çalışan müşterilerimizin yorumları

Merve S.
Kadıköy / İstanbul

Kurumsal olarak kombi temizlik hizmeti alıyoruz. Sorunsuz ve detaylı işlem için teşekkürler.

Ahmet T.
Bakırköy / İstanbul

Su kaçağı tespit ve tamiri için hızlı ve sorunsuz şekilde yardımcı oldular. Çok memnun kaldık. Her zaman tavsiye ederiz.

Hemen Ara 0532 359 0 212